Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nic w tym nie ma dziwnego. Niektóre mechanizmy tak mają.

Nie tylko radzieckie, szwajcarskie też.

Ustawiasz właściwą godzinę, wciskasz koronkę i nakręcasz już normalnie - w prawo.

Nic nie kombinuj, bo jak zepsujesz ten werk to Twój majster się zapłacze przy robocie ;)

W tej rakiecie wszystko jest odwrotne, nawet bęben :D :D

 

Nie tykać, będzie później płacz


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to już któryś post tutaj, o tym, że komuś się nie podoba, konstrukcja zegarka, bo wskazówki się kręcą nie tak "jak bym sobie chciał.." :)

niech rozwinie myśl :) a nie rozbrajający ? :)

No tak, jedno ja mi uciekło i zamiast jają było ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to już któryś post tutaj, o tym, że komuś się nie podoba, konstrukcja zegarka, bo wskazówki się kręcą nie tak "jak bym sobie chciał.." :)

No tak, jedno ja mi uciekło i zamiast jają było ja ;)

 

mi tam się każda konstrukcja podoba byle dałaby się rozebrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym nie ma dziwnego. Niektóre mechanizmy tak mają.

Nie tylko radzieckie, szwajcarskie też.

Ustawiasz właściwą godzinę, wciskasz koronkę i nakręcasz już normalnie - w prawo.

Nic nie kombinuj, bo jak zepsujesz ten werk to Twój majster się zapłacze przy robocie ;)

 

Całkiem niedawno ktoś miał podobny "problem" ale z innym werkiem - to po prostu tzw. "ujemne przestawianie wskazówek" :) Najnormalniejsza rzecz w niektórych zegarkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Chcialem po prostu wiedziec czy dobrze ustawiam. A swoja droga czy orientujecie sie jak jest z konserwacja takiego mechanizmu. Zrobi to kazdy zegarmistrz czy szukac jakiegos serwisu.

Dosc dawno nie byl nakrecany i na pelnym nakreceniu zrobil tylko 12h

Nic w tym nie ma dziwnego. Niektóre mechanizmy tak mają.

Nie tylko radzieckie, szwajcarskie też.

Ustawiasz właściwą godzinę, wciskasz koronkę i nakręcasz już normalnie - w prawo.

Nic nie kombinuj, bo jak zepsujesz ten werk to Twój majster się zapłacze przy robocie ;)

Aha no wlasnie. Teraz dokladnie przeczytalem i dalej nie wiem. To ze nakreca sie w prawo to wiem ale ustawiam godz w prawo (wskazowki ida do tylu) czy odwrotnie? Nie chcial bym go zepsuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest z nim ok. Taka jego uroda.

Wymaga konserwacji, stary dobry majster sobie poradzi


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno ktoś miał podobny "problem" ale z innym werkiem - to po prostu tzw. "ujemne przestawianie wskazówek" :) Najnormalniejsza rzecz w niektórych zegarkach :)

Dzieki za odpowiedz. Haslo ktore kolega podal (ujemne przestawianie wskazowek) pomoglo rozwiazac temat. Znalazlem post w ktorym jest napisane ze ustawiac nalezy zawsze do przodu niezaleznie czy krecimy koronka w prawo w lewo czy w bok :) dzieki;)

 

Czyli do tej pory robilem zle gdyz krecilem w prawo :(

Edytowane przez Lukazziano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarników :)

 

Wczoraj pokazałem sektorówkę amfy i cieszyłem się dobrym chodem 2 godziny :) poźniła się i to około 20 minut. Pewnie za dużo oleju na dolnym kamieniu kotwicy oraz na górnym. Lub za duzo oleju na dolnym kamieniu balansu.

 

Zmiana trzech balansów, wyciągnięcie oleju z dolnego kamienia, czyszczenie kamienia mostka kryjącego kotwicę i dalej to samo. Więc trudno, rozebranie do golasa :)

 

Okazało się, że jeden jedna strona kamienia na której osadzona jest zębatka a na niej ćwietrnik ma jakiś twardawy nalot. Nie wiem czy to było delikatnie pęknięcie czy pozostałości po zębie z beczki ale twardo się trzymało pomimo próby usunięcia. Więc wymiana płyty i działa :)

 

Nie wiem czy będzie to widać ale trzeba zwracać uwagę na właśnie to miejsce i po drugiej stronie też czy nie jest zasyfione. Można nie dokońca wyczyścić mechanizm nastawczy z lenistwa (wiem ,że herezja :) ) ale te dwa miejsca są kluczowe do poprawnej pracy zegarka

 

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Haslo ktore kolega podal (ujemne przestawianie wskazowek) pomoglo rozwiazac temat. Znalazlem post w ktorym jest napisane ze ustawiac nalezy zawsze do przodu niezaleznie czy krecimy koronka w prawo w lewo czy w bok :) dzieki;)

 

Czyli do tej pory robilem zle gdyz krecilem w prawo :(

Dwa razy na dobę to i zepsuty zegar pokazuje dobrą godzinę, więc możesz się wstrzelić i nic nie musisz kręcić, albo pokręcić jakkolwiek w lewo czy prawo i ustawić potrzebną godzinę.

To chyba cała filozofia.

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebolski taka mała uwaga. Napisałeś że za dużo oleju na górnym lub dolnym kamieniu kotwicy. To są jedyne dwa kamienie których się nie smaruje jedynie smaruje się palety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebolski taka mała uwaga. Napisałeś że za dużo oleju na górnym lub dolnym kamieniu kotwicy. To są jedyne dwa kamienie których się nie smaruje jedynie smaruje się palety.

 

hmmmm, kiedyś jakiś majster wspominał jak rozmawiałem o tym. Na dolny nie znam uzasadznienia. Na górny to i owszem bo olej rozchodzi się po ramionach i robi opór dla mostka, który go kryje. Ale na dolny nie znam uzasadnienia.

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zegarek po jednym nakręceniu chodził, potem przy następnym został nakręcony do końca i już nie rusza, to jest szansa, że zadziała sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jestem totalnie niezorientowany w temacie zegarków, dlatego chciałbym zwrócić się o pomoc do użytkowników forum. Posiadam zegarek VOSTOK AMFIBIA taki jak tutaj:

http://allegro.pl/zegarek-vostok-amfibia-kgb-20-bar-nowy-i6703984367.html

 

Zegarek przez długi czas nie był używany, wcześniej używany sporadycznie. Obecnie nie działa. Kilka minut wcześniej, po mocnym wstrząśnięciu działał przez 5 sekund i się zatrzymał. W tej chwili ani nakręcenie, ani mocne potrząśnięcie nie przynosi rezultatów - "stoi". Zauważyłem, że przy nakręcaniu strzałka godzinowa zatrzymuje się na 4 i nie przechodzi na kolejne godziny (po tym porusza się tylko strzałka minutowa). Tak samo dzieje się gdy nakręcam w przeciwną stronę. Występuje po prostu miejsce w którym strzałka godzinowa się blokuje. Czyli w sumie 2 problemy:

- zegarek "stoi"

- strzałka godzinowa zatrzymuje się na godzinie 4 i nie da się jej przekręcić na kolejne godziny przy nakręcaniu.

 

Czy macie jakieś pomysły co z tym może być nie tak? Na jakiego typu wadę wskazuje opis, co może być do wymiany/naprawy?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli godzinowa i minutowa poruszają się niezależnie, to Ci przekładnia wskazań (pod tarczą) się rozleciała....

Gdzies juz widziałem takie coś...

 

części do 2416 nietrudno zdobyć (za wyjątkiem samego automatu, o który trudniej) - daj do zegarmistrza, to ci naprawi...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłubiesz coś sam? Jeśli nie to zanieś do fachowca zrobi porządny przegląd za kilkadziesiąt zł i będziesz miał spokój.

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.