Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

SEIKO vs SEIKO

SEIKO vs SEIKO  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Cześć.

Stęskniło mi sie za SEIKO, trzeba coś wybrać. Model raczej mam. Nie wiem co z kolorem.

Z jednej strony czarny bardziej uniwersalny, a z drugiej strony mam czarnego Orisa.

Jedyne czego się obawiam to nietrafiająca wskazówka sekundnika w indeksy :)

Jak wygląda trwałość i awaryjność solarów?

 

1. SEIKO SNE109P1 (kauczuk) - bransoletę musiałbym dokupić (150zł)

 

product_other-20120305-2207533.jpg

 

2. SEIKO SNE107P1 (kauczuk lub bransoleta)

 

product-20120305-221429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czarny ładniejszy - ale automat to automat.

Mój głos na SKX'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczka ładniejsza, ale .... automat to automat :) . Może Monster na bransolecie i w pomarańczy?? :)


cessante causa, cessat effectus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolałbym pomarańczowego Monstera z nowym mechanizmem (ze starym poczciwym 7s26 miałem dwie sztuki i już do nich nie wrócę).

Z tamtych dwóch mój głos na pomarańczowy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o nowego Monstera.............super, poza koronką. Tylko, że chciałbym się zmieścić w 900zł, więc odpada.

SKX007 - miałem. Chętnie bym wrócił, choć przyznam, że o ile brak dokręcania bym przeżył to brak stop sekundy już nie. Lubię sobie czasem ustawić zegarek.

Po kolejne, chyba czas spróbować w życiu kwarca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kwarc to mój głos na czarnego, bransoleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny i bransoleta, byłem kiedyś blisko kupna właśnie tego modelu i jak będę miał za dużo wolnych środków to kto wie... Solar w tym przypadku by mi nie przeszkadzał bo dla mnie miał być to zegarek wyjazdowy.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na czarnego bo bardziej uniwersalny.

Gdyby jednak miał to być zegarek na lato, na urlop, to lepiej kupić pomarańczkę.

SKX007 nie jest zły ale za bardzo oklepany, bardzo często widzę jakiegoś nastolatka z tym diverkiem na łapce ;)

To solarki mniej znane są i przez to fajniejsze a o trwałość akumulatora bym się nie martwił, 10 lat to minimum a przez ten czas prędzej zniszczysz lub sprzedasz cały zegarek.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy, czarnego już masz ;) dokupilbym tylko branse ;)

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny bardziej uniwersalny


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zaczynam sie coraz bardziej zastanawiac, bo okazuje sie ze ten czarny to jest w sumie antracytowy :)

I problem robi sie powazniejszy. Ciemnego na bransolecie moge miec od jednego ze sprzedawcow w cenie pomaranczki na gumie od drugiego :)

Tylko zew jestem prawie pewny, ze wywale go na pasek nato.

PS

Coraz bardziej przeraza mnie w tym modelu nierowny datownik. Masakra jak to wyglada ;)

 

Wysłano z BlackBerry 9780 za pomocą Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skx to jednak to, więc głos wiadomo na co idzie :)

a gdybym musiał wybierać tylko z pozostałych dwóch, to pewnie postawiłbym na ciemnego- mniej brzydki się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na twoje pytanie z innego wątku odnośnie różnych oznaczeń tego samego modelu

TAK, to ten sam zegarek

Zegarki, które mają premierę na rynku japońskim są inaczej oznaczone niż te dostępne później

gdzie to ma swoje źródło nie wiem, - może inne oddziały Seiko i inne rynki zbytu

mimo, że oznaczenia japońskie są dla nas mniej popularne to przy szukaniu części, bransolet itd po tych japońskich łatwiej je namierzyć

Orient również inaczej oznacza ten sam zegarek na rynek japoński i USA

Citizen podobnie, dokładając najczęściej różnice w postaci dekla wytłaczanego kontra grawerowanego laserowo

 

a o co chodzi Ci z tą datą to nie wiem

a może wiem - u Seiko niestety szczegóły typu pokrycie indeksów, wskazówek czy daty nie jest idealne co do jakiś tam części milimetra...

przynajmniej w tych, które znam do kwoty 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak, już się dowiedziałem, że to ten sam model. SNE jest na rynek azjatycki, a SBDJ na japoński. Oba modele robione w Chinach.

Co do datownika. Zobacz filmiki na YT. Datownik zawsze niżej linii środkowej, a dzień tygodnia wyżej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wybrał automat - jednak jeśli miałbym się decydować między dwoma pozostałymi to pewnie nie byłbym oryginalny i wybrał bym z czarna tarczą, jak większość


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tarcza okazuje się jest w przypadku "czarnego" modelu - antracytowa, a to zmienia postać rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek....te modele sa koszmarne....ja na obecne Seiko 5 sports już nie mogę patrzeć...te wszystkie monstery i inne....nawet jak robią nowy model to jakieś one wszystkie z jednego rękawa :) ....Przydało by się w Seiko przewietrzyć dział stylistów :)

 

Moim zdaniem lepiej poszukaj jakiegoś divera Citizena. Będzie lepiej wykonany i stylistyka nie będzie na jedną modłę....

 

Lub to co ja Ci zaproponowałem na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin ten model chodzi za mną już od roku. Na PW odpisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ten model chodzi za mną już od roku. Na PW odpisałem :)

 

to seiko to sklejak z innych modeli...wszystko już gdzieś widzieliśmy....wskazówki z innego modelu, indeksy....hmmm skąd ja je znam ?? :) bezel moim zdaniem karykaturalny...i odpustowy...lubię proste bezela...po co te wcięcia ?? Nieee.... Naprawde Seiko od pewnego czasu goni własny ogon.

Dziwię się że tobie się nie opatrzyły. Mi już zbrzydło oglądanie ciagle niby nowych modeli Seiko ale tak naprawdę posklejanych z elementów już istniejących modeli.

Citizen jak wypuszcza model to jest on zwykle dużo bardziej autonomiczny....no i specjalizują się w kwarcach i tej samej kasie jesli chodzi o kwarce to Citizen ma lepiej wykonane zegarki. Miałem dużo modeli wiem co piszę.

 

NP:

 

bn0100-00e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o solara Seiko z początku strony to moim zdaniem jest po prostu brzydki, tak że Jash wybór dowolny :) ( no kmoze ze wskazaniem na czarnego) Jeśli idzie o Citizena wklejonego przez QuadrifoglioVerde to jest maksymalnie bezpłciowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh - ale rozkminiasz ten zakup :) Ja poraz kolejny Ci piszę, nie bierz pomarańczowego - do czego to założysz? Do kompielówek i klapek? Jak już to czarna tarcza w tym kwarcu, ale i tak SKX (np ten z bazarku) będzie o niebo lepszy. A już w ogóle ładniejszy jest Citek pokazany przez Marcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ten citek moze jest bezplciowy ale lepszy taki niz seiko z zebatym bezelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Citizen taki sobie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, żaden. Ostatecznie 107. Uparłeś się na divera ? Co z tym FC z lupką, kupiłeś ten zegarek ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co z tym FC z lupką, kupiłeś ten zegarek ?

Nie kupię go niestety.

Generalnie plany się zmieniły więc ankietę można zamknąć.

Obrzydziliście mi to Seiko i muszę zamówić teraz Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.