Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

koorchuck

Użytkownik
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by koorchuck

 1. A propos fantastyki, trafiło mi się ostatnio coś takiego. Nie miałem wielkich oczekiwań, ale na razie zaskakuje na plus, polecam.
 2. Nowy nabytek. Jak ktoś z Warszawy, to w Auchan Wola Park stoi za 199, chyba wyprzedaż.
 3. Tak. Nieprzypadkowo zostało najlepszym polskim piwem 2020 na ratebeer. Na pewno w top 5 piw jakie piłem.
 4. Moje dzisiejsze zbiory do obfitych nie należały, poprzednie dwa weekendy były zdecydowanie lepsze. Jednak trafił się dość rzadki chyba piaskowiec modrzak. Pięknie pachnie
 5. Głównie wędzonka, bo to ona robi największą robotę w takim piwie. No i też to, że można wypić 3-4 mocno schłodzone w upalne popołudnie i nic nie poczuć poza ugaszeniem pragnienia. Zatem kto nie lubi wędzonki, wiadomo, że nie polubi grodziskiego. Druga sprawa, do wielu smaków trzeba się przyzwyczajać, albo doceni się je z czasem, bo gusta się zmieniają. IPA to także styl, który wielu początkującym piwoszom wykręca język, szczególnie te starsze odmiany z wysoką, trawiasto-grejpfrutową goryczką. Sam kiedyś nie znosiłem oliwek, wytrawnego wina, twarogu, szpinaku, a teraz lubię. Tylko nadal nie wiem, o jakie wydanie Ci chodzi. Może faktycznie go nie lubisz, no i trudno, a może po prostu trafiłeś na kijowego przedstawiciela. Są też dodatkowo chmielone wersje, imperialne, z owocami itd. Spróbuj jak gdzieś znajdziesz ostatnie Grodziskie z Pinty, o takie jak niżej. Jak dla mnie ma wszystko w punkt. Klasyka z browaru w Grodzisku też godna polecenia. A jeśli z chmielem, to to jest the best
 6. Dziwne pytanie. Czy komuś autentycznie smakuje torfowa whisky, balut, surstromming, czernina, ser pleśniowy, Tabasco? Co do tego akurat piwa, to wg mnie reprezentuje raczej dolne strefy stanów średnich w obrębie swojego stylu. Jest fajnie wędzone, ale niefajnie kwaśne, co nie jest zbytnio pożądane w grodziskim. Nie wiem, jakie konkretnie Ty próbowałeś, może jakąś luźną wariację np. z dodatkami, bo śliwka, dykta i sosna, to nie są nuty, które normalnie występują w tym stylu piwa.
 7. Fajne te pozycje o broni, muszę obadać, a mam też chrapkę na to A aktualnie na tapecie
 8. Weizendoppelbock, ale beczka sprawiła, że mało go przypomina. Bardziej smakuje jak Flanders.
 9. Tak, a puszka dołączyła do kolekcji nietypowych i trudno dostępnych precjozów piwnych 😁
 10. Zgadza się, to lager. Więc ani Belgia, ani Blonde 😉
 11. Skończyłem te A teraz zupełnie inna para kaloszy
 12. Jeśli to jest wersja 6% ze słodem jęczmiennym, to piwo nie ma nic wspólnego z tradycjami belgijskimi ani ze stylem Blond (Blonde Ale). Jest to lager, a etykieta mówiąc wprost, wprowadza w błąd. Nie mam obu wersji przed sobą, żeby porównać, ale patrząc po składzie i parametrach, to coś mi mówi, że jest to albo rebranding i zastąpienie Tradition, albo równoległe wypuszczenie tego samego piwa, co Fischer Tradition ze zmienioną nalepką. Edit: Jak masz jeszcze butelkę, to daj zdjęcie kontry.
 13. Raz próbowałem, co z tego wyszło to możesz sobie poczytać
 14. Jedna z moich ulubionych serii
 15. Jeśli chodzi o krafty, to Lervig, Nogne, Omnipollo, Poppels, Brewski, Dugges. Wysokie oceny ma islandzki Borg, ale nigdzie tego nie widziałem. Jak uznawać Danię, to tam już jest tego pełno. A z tamtych rejonów jeszcze Estonia ma jedne z najlepszych i najbardziej dostępnych u nas browarów, czyli Pohjala i Puhaste.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.