Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

MieszkoMieszko

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2524
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez MieszkoMieszko

  1. Dziś dalsza akcja w tym także zwężany... Wyściółka od spodu ze skóry koziej Dwa skończyłem. 20/20 oraz 22/20 pomajsterkowałem z tą kozą więc w szerszym dałem farbowaną
  2. Ale pasek jest zwężany z 20 do 18 mm to jak ma być prosty? Albo wskaż mi w którym miejscu jest krzywy? A z chęcią się dowiem jakie znasz inne metody obróbki crazy horse bo np farby do krawędzi nie chce. Kupiłem orly i w ogóle nie do zaakceptowania są efekty jak dla mnie więc postanowiłem wykańczać swoje wyroby tak aby były jak najbardziej nie tyle surowe ale nie miały np takiej gumy na krawędzi. Zresztą kiedyś zadałem pytanie o to i zostałem olany bo nikt się ta wiedza dzielić nie chce...
  3. MieszkoMieszko

    Orienty forumowiczów

    Wujowo czyli tak że sztywno jak pal Azji... ?
  4. MieszkoMieszko

    Orienty forumowiczów

    Tu są pełne endlinki jak dobrze pamiętam? Jak chodzi bezel? Też tak jak w Ray II ?
  5. Zapewniam że jest prosto bo odciąłem z szablonu wcześniej przygotowanego.. albo źle to wygląda na zdjęciu albo moze się z jednej strony ściągnęło po wykańczaniu krawędzi gumą tragakantową
  6. @Jash wiem, ale na razie jednak tak nie jest na szczęście... Mam nadzieje że mimo iż należą do Seiko to jednak jako tako dalej będą podążać swoja droga jako Orient.
  7. Dlatego za chwilę będę miał więcej Orientów niż Seiko :-P
  8. MieszkoMieszko

    Orienty forumowiczów

    Orient Ray na bransie od Mako III
  9. Ta bransoleta jest tak dobra że i sbdc055 dostał swoja. Mój problemz cyklu "jaki pasek" został zażegnany
  10. MieszkoMieszko

    Orienty forumowiczów

    Nówka? Gdzie zanabyłeś?
  11. Kolego @tomking jako że posiadałem / posiadam trochę Seiko zwłaszcza miałem zegarki nq mechanizmach 7s26/36. 4r35 oraz 6r15 więc pozwolę sobie powiedzieć że wszystkie te mechanizmy to jedna rodzina 7s26 (bez stop sekundy i dokręcania) rodzina 4r to rozwinięcie 7s o stop sekunde dokręcanie z datą numeryczna 4r35 i Ray datę 4r36. Mechanizm Seiko kaliber 6r15 i pochdne 6r35(nowe żółwie i alpinisty) mają lepszą sprężynę (sproon) dająca rezerwę chodu 50h dla 6r15 i 70h dla 6r35. Jednakże wszystkie te werki to trwałe mechanizmy zwane wołami roboczymi ktore się świetnie sprawują przez długie lata. Co do różnic w SARX 041 (posiadam go) i jego wersjami na rynek japoński i europejski pisałem w swojej "recenzji". Wpisz porównanie Seiko SARX 041 i 047 powinno wyskoczyć. Seiko spb039 to wersja na rynek europejski sarx041 natomiast spb067 to wersja po liftingu z dopisnaym Presage na tarczy (z tego co wiem tylko na rynek europejski).
  12. Leśnik MM200 poszedł na zwrot... Chyba czas w końcu kupić jakiegoś OSa
  13. W sbdy039 bezel jest zielony... Ogólnie schemat kolorystyczny jak w zielonym Mako III
  14. @clusca ja marzyłem o 077... Dla mnie idealny kolor choć ten drugi też miazga... Ale.wiadomo te najlepsze kolorystycznie to albo miliony monet albo limatdo
  15. @clusca no niespecjalnie robi wrazenie... Ogólnie ten typ koperty bardzo mi pasuje a sam kolor tarczy jest mega... Ma podobną strukturę do tej w niebieskim tritonie. Czyli niby matowy ale ze szlifem słonecznym... Sam nie wiem...
  16. Chyba jednak oddam... Choć cena była w miarę spoko jak na Polską dystrybucję...
  17. MieszkoMieszko

    Orienty forumowiczów

    Uważam że wywalenie korony i tych gryfów czyli zostawienie tej tarczy/proporca z Literą "O" byłoby dobrym wyjściem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.