Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

mario1971

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21265
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    58

Zawartość dodana przez mario1971

  1. Wracam do tematu precyzji chodu w moim Pepsi. Dotychczas na starcie dokręcałem koronką parę obrotów, aby rozruszać mechanizm. Tym razem pomachałem ręką i po paru minutach ustawiłem prawidłową godzinę. O dziwo, po dwóch dniach zaczął chodzić na plusie - średnia na dzień na poziomie +0,5s. Jest dobrze. 😄
  2. Datejust na Datejust - przerabiałem temat. To samo przechodziłem z Submarinerem (wielokrotnie) i GMT. Trzeba próbować aż do skutku - tak długo, dopóty nie stwierdzisz, że masz już dość, że spróbowałeś wszystkiego. Ja zaczynałem z Subem od no date 40mm, Cermitem, czarnym z datą 41 (trzykrotnie), Hulkiem i Kermitem. I wiesz co, sam już nie wiem, który jest ten najlepszy. Chyba sprzedam pozostałe Suby i zostawię sobie Pepsi na Jubilee. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie tego sporu o tytuł best of Submariner. 🤣
  3. Zamiast przyznawać mi rację napisz, który oglądany, przymierzany, noszony model najbardziej do Ciebie przemówił, a którego byś nawet kijem nie trącił i dlaczego. Bo z tego co pamiętam, chyba ciągle jesteś przed zakupem pierwszego Rolexa.
  4. Są tacy, co lubią tu wpaść i tak dla zasady, przypierdolić coś bez kozery. Nie wrzucą fotki, nie napiszą nic o zegarkach z koroną w logo, zero merytorycznej gadki o zegarkach. Wejdą, aby oceniać innych, doj**ać komuś, niby żartem - przypadkowo, z emotikonem. Ech... Fotka ode mnie na dzisiaj.
  5. Ergonomia, gruba koperta, spasowanie endlinków z kopertą, bransoleta i zapięcie - to na minus. Na plus był ultra dokładny werk.
  6. Czyli kupiłeś go tylko dla testu, aby upewnić się, że jego miejsce jest tam, gdzie jest. Ja podobnie uczyniłem z Grand Seiko SLGA007. 👍
  7. Masz przewagę w tej dyskusji, podobnie jak @Dorian06, @Ceteth, @tommly i paru innych, którzy kupili i użytkowali Tisella. Ciekawe, czy któryś z Was zachował chociaż sztukę do dnia dzisiejszego.
  8. Parujący pod szkłem Tisell po paru kroplach deszczu, mało foremny trójkąt na bezelu, gównoburza, Tisell ala Hulk, Batman. Wielu obecnych zatwardziałych roleksiarzy zaczynało od tego badziewia. 🤣 Homar goni homara, dochodzą kolejni wielbiciele! Oooo, pierwszy własny projekt, nawet ja tam wpis zrobiłem! Jakiś pilot z marnym WR i skopanym projektem, nawet wielbiciele marki go skrytykowali. Przybywa zachwytów oraz nowych właścicieli. Kolejny zaparowany nurek. Tisell wygrywa z Seiko! Zaczynają się pierwsze wyprzedaże. Fanatyczna wojna o pana Oh. Zegarki zaczynają przychodzić w samych foliach, bez pudełek czy dokumentów, Kolejne problemy, tym razem ciężko pracujący bezel, usterka się pogłębia, z drugiej strony pierwsze zachwyty ryzykantów - pierwsze sztuki przeżyły kontakt z basenem! Precyzja chodu na wysokim poziomie! z drugiej strony niedoróbki na zapięciu i ręczne przeszlifowane powierzchnie. Słabo świecąca luma, a mimo wszystko liczba kupujących rośnie z dnia na dzień. Są wśród nich nawet byli uzytkownicy Rolexów, którzy pieją z zachwytu. Zacinające się zapięcia, kolejna dyskusja o beznadziejnej lumie. Problemy z powtarzalnością, jedna bransoleta nie pasuje do drugiej koperty - a niby ten sam model. Tisell goni jakościowo Rolexa! Po co przepłacać, po co? I co z tego wątku wynika.. ?
  9. mario1971

    Motocykle

    Ciekawy egzemplarz.
  10. Po przeczytaniu ostatnich czterech stron tego wątku, zaczynam inaczej patrzeć na starsze modele...
  11. Druga fota za 3 punkty w skali do 10-ciu. Ważne, że robisz postępy, powoli - jeden punkt do przodu w skali roku, tak więc po 2030 będzie super! 😄
  12. Te stare bransolety z zapięciem z puszki mają swój urok. Są całkiem wygodnie, a brakuje im jedynie szybkiej mikroregulacji.
  13. Kupując Rolexa idę w wygodę, niezawodność i prestiż. Omega przynajmniej jednej z tych cech nie posiada. Tak, warto dopłacić dziesięć tysięcy, aby mieć świetnie wyglądającą, perfekcyjnie spasowaną i ultra wygodną bransoletę.
  14. Bransoleta w najnowszym Subie jest szeroka i ma duże zapięcie - mnie to także przy dłuższym użytkowaniu przeszkadzało. Stąd powrót do 116610 i 16610. Easylink w GMT i Datejust robią dobrą robotę, a Jubilee jest wręcz genialna.
  15. Miałem swego czasu Omegę Seamaster Diver 300M na gumie. Całkiem przyjemny zegarek, od nowości robił pod 4s dziennie na plusie. Obecnie nówki do dostania poniżej 20k. Zegarek ma jedną wadę, jak go nie dociągniesz mocno na zapięciu, to lata po nadgarstku - zbyt ciężka koperta vs guma, brak odpowiedniego balansu. Na bransolecie to już jest prawdziwy klocek.
  16. Posiadałem Datejust 41 (nawet dwie sztuki) na werku 3235, oba chodziły w punkt, nie miałem do nich żadnych zastrzeżeń przez półtora roku użytkowania. Przez parę miesięcy męczyłem Polara na werku 3285 - także chodził w punkt. Podobnie było z nowym Submarinerem 41mm (miałem go aż 4 razy [emoji1]) na werku 3235 - chodziły praktycznie na zero. Jedynie Pepsi na tym samym werku co Polar ma od samego początku tendencję do lekkiego spóźniania się, średnia z ostatniego roku to -0,2s/dzień. Starsze werki 31xx z Batmana, Kermita czy Hulka chodzą/chodziły zawsze na plusie pomiędzy 0,5~1,5s/dobę. Daytona na werku 4130 zachowuje od ponad dwóch lat najlepszą precyzję - zawsze mieści się w przedziale do +1s/dobę. Pomimo tego, że Pepsiak jako jedyny ma tendencję do lekkiego spóźniania się, to i tak najczęściej go noszę.
  17. Ooo, to @Piotr Piątkowskizapisał się na Lange? Nic się skubany nie pochwalił. 👏🤷‍♂️
  18. Ni mnie grzeje, ni chłodzi twoja opinia o tych zegarkach. Spróbuj w ten sam sposób, będziesz zdrowszy. 🤝
  19. Ten Hamilton dużo lepiej wyglądałby na pasku. Na tej wstrętnej bransolecie upodobnił się do niej. To chyba nie jest oryginalny produkt od tego modelu.
  20. W twoich ustach brzmi to niczym pochwała. 😃
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.