Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

JASI

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1466
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JASI

  1. JASI

    Porady potrzebuję 😊

    Wow!!!!! Pięknie to wyszło, jestem pod wrażeniem. Jeśli mogę zadać pytanie, to czym były malowane cyfry, jaką farbą, czy to też lakier światłoutwardzalny?
  2. Faktycznie, zalatują Wiedniem, ale sprawdziłem w bazie Tatyany. Jest kilkanaście identycznych wskazówek do numeru ok. 30xxx. Tu dla przypomnienia https://cloud.mail.ru/public/Eh7Y/4YFF17zfK/ Pozdrawiam Jacek
  3. No właśnie, myślę że bardziej obrazowo będzie, jak pokażesz zdjęcia poszczególnych wskazówek. Chyba nie wszystkie są w tym temacie.
  4. Znalazłem jeszcze, że firma Pozzi i Czernik w późniejszych latach zmieniała adres kilka razy. Nowy Świat z 31 na 22 w 1913 roku. Od 1929 pod numerem 18. Ostatnia wzmianka, że byli pod tym adresem do 31.12.1934. To tak w celu uzupełnienia, bo te informacje nic nie wnoszą nowego. Pozdrawiam Jacek
  5. JASI

    Vienna regulators "REMEMBER"

    Tu znajdziesz prawie wszystkie sygnatury z całego świata : http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker Pozdrawiam Jacek
  6. JASI

    Proszę o pomoc w identyfikacji

    No to z mojej strony pudło... Wskazówki, wieszak (tylko M brakowało), końcówka wahadła i kotwica - to mi pasowało... No cóż, człowiek uczy się całe życie... Pozdrawiam Jacek
  7. JASI

    Proszę o pomoc w identyfikacji

    Czyżby Müller & Schlenker...
  8. No trzeba, trzeba, ale wszystkiego od razu mieć nie można. Dwa podejścia już były, teraz za trzecim razem będzie prosto z Niemiec...
  9. Długo szukałem i przeglądałem strony DUZ i inne stare gazety i materiały, ale niestety nie znalazłem nic, czego już nie zacytowano, czy to na forum czy na stronie "Moje Miasto Świdnica". Doszedłem do wniosku, że Rafał Wietrzyński wyszukał i napisał już wszystko na temat Świebodzickich Wytwórni Zegarów. Zastanawia mnie jeszcze, czemu Tatyana przypisała właśnie firmie Kappel część mechanizmów uważanych kiedyś jako Borussię. Z tego co wyczytałem to Kappel najpierw produkował skrzynki, potem kupował mechanizmy "od kogoś" i sprzedawał jako własne - chyba, że coś źle zrozumiałem. Za to wiemy, że Fortuna produkowała mechanizmy, ale ile, jakie i ten brak sygnatury... W Świebodzicach były też inne firmy produkujące mechanizmy np. Carl Böhm, ale myślę, że to nie te lata... Najbardziej pasuje to do Fortuny, ale pewności nie ma, że Borussia po niej przejęła produkcję i urządzenia, bo też tylko przypuszczenia... Też myślałem o Leksykonie Schmida, bo o ile dobrze kojarzę to Adam Mroziuk i Rafał Wietrzyński współpracowali z Nim przy nowej edycji Leksykonu. Nie mam Leksykonu, może tam będzie jakaś wskazówka o interesujących nas firmach i przy okazji o Ruttmann&Klein. Pozdrawiam Jacek
  10. Znalazłem coś takiego... Pozdrawiam Jacek
  11. Piękny "Schtifcik",pięknie odnowiony - i do tego jeszcze świadomość, że został stworzony przez jednorękiego zegarmistrza... Pozdrawiam Jacek
  12. Czy sugerujesz, że to może być FORTUNA?Na forum nic, Mikrolisk nic, czy jest jakiś zegar, o którym wiadomo, że to Fortuna? W sumie ciekawa teoria... Pozdrawiam Jacek
  13. Ty Koleżanko masz Borussię, a Leszek Kappela zamiast Borussii...
  14. Jeżeli śruby regulacyjne palet kotwicy są od strony tylnej płyty to według bazy Tatyany jest to Borussia. Tu zdjęcie podobnego numeru mechanizmu z bazy Borussi. Ja zaczynam się gubić. Kappel - Borussia, wczesny, późniejszy, podwójna numeracja. Czytam, porównuję, oglądam... Niektóre mechanizmy są dla mnie takie same, dlatego w tej kwestii opieram się na bazie i doświadczeniu Tatyany. Pozdrawiam Jacek
  15. Dziękuję serdecznie Tatyana. Teraz wszystko jasne. Pozdrawiam Jacek
  16. Trochę się pogubiłem, raz ten sam mechanizm, konkretnie LESKOSA (to ten ze zdjęcia Yahagi post 2) jest rozpoznany jako Borussia, a w bazie Tatyany figuruje jako Kappel. O ile dobrze rozumiem, to podwójna numeracja Borussi, to pierwsze to Kappel, a drugie Borussia. Pozdrawiam Jacek Myślę, że głos Tatyany będzie decydujący.
  17. JASI

    Vienna regulators "REMEMBER"

    Zastanawiam się nad zwężeniem kolumn ku górze na skrzyni. Obejrzałem w miarę wszystkie dostępne mi zdjęcia skrzyń Rescha i doszedłem do wniosku, że w skrzyniach tej marki kolumny były proste. Czy to miałoby świadczyć o tym, że ta skrzynia nie jest oryginalną wyprodukowaną przez Rescha? W sumie odpowiedź jest powyżej, ale chciałem się upewnić. Pozdrawiam Jacek
  18. Borussia. Tatyana pokazywała te werki w temacie, gdzie była mowa o podwójnej numeracji. Piękny zegar, moje gratulacje. Pozdrawiam Jacek
  19. JASI

    Vienna regulators "REMEMBER"

    Myślę, że przydałoby się wyraźne zdjęcie tyłu skrzyni, jak wyglądają plecy na zewnątrz. Ja w plecach szukałbym przyczyny, albo coś z plecami jest nie tak, albo ze wstawką - okienkiem. Pozdrawiam Jacek
  20. JASI

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Ha... Ha... Ha... Dobre, ten "roztwór budzikowy", ciekawe jaki ma smak...
  21. JASI

    Vienna regulators "REMEMBER"

    Toć to tylko 30 postów wstecz i cały czas jest mowa o dwóch zegarach Kolegi Szeryf.cezar. Pozdrawiam serdecznie Jacek
  22. JASI

    Vienna regulators "REMEMBER"

    W poście 1786 tego tematu jest zdjęcie tej skrzyni, niezbyt wyraźne, ale wydaje mi się, że zwężają się ku górze. Ciekawy jestem, jaki to ma związek, do czego zmierzasz ? Pozdrawiam Jacek
  23. JASI

    Naprawcy- oprawcy

    Niedawno na alle... był do kupienia piękny mechanizm wiedeński, a że nie pasował do skrzynki, to ktoś to "pięknie" zmodyfikował... Nie tylko wieszak, ale i patyk wahadła też wzmocniony klejem... Pozdrawiam Jacek
  24. JASI

    Vienna regulators "REMEMBER"

    Piękny zegar, niski numer. Według tabeli z początku tego tematu to byłby 1864 rok, wyprodukowany w Wiedniu... Ale są na forum znawcy tej marki, może Oni coś więcej powiedzą... Pozdrawiam Jacek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.