Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Master Yoda

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    22256
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    155

Zawartość dodana przez Master Yoda

  1. Prawdopodobnie niemiecki zegarek wojskowy z okresu 2 wojny światowej.[zegarek oczywiście szwajcarski"służył' tylko w armii niemieckiej]
  2. Teraz zapewne mięso na tatara miast wozić pod siodłem jak tradycja nakazuje ,wożone jest pod siedzeniem samochodu transportowego zakładu mięsnego
  3. Proszę Dziesięć najlepszych ekranizacji prozy Stephena Kinga A to moim zdaniem najlepsza ekranizacja i chyba jeden z najlepszych filmów jakie miałem przyjemność widzieć w życiu..... Skazani na Shawshank (1994) - Filmweb
  4. Do "kompletu "proponuję Ci Artur jeszcze "Obława" i "Róża"......
  5. Sprawdz kto muzykę napisał ,bo ona w tym filmie "buduje" klimat....... -z mniej znanych polecam Ci "Uczeń Szatana"oraz oczywiście "Misery"
  6. Sądze ze marka i historia wymyślona na potrzeby filmu[własny mechanizm cal314,klasy Patka czy Vacherona a nigdzie nie można znależć informacji]....która firma zegarkowa[uznana] wyraziła by zgodę na to by ich zegarek wart był w "drugim obiegu[tu lombard]50$? Antyreklama
  7. Master Yoda

    O WDZIĘKACH MARYNY...

    Może z powodu że stają w pewnym okresie swoje życia przed dylematem typu-wszystko co w życiu uwazałem za słuszne na jakimś "zakręcie" życia okazało się nic nie warte...... I wtedy taki człowiek staje się łatwym "kąskiem"dla różnego rodzaju najdardziej bzdurnych teorii....
  8. Zgadza się,armia niemiecka utworzona w 1935 roku miała trochę czasu.....
  9. A to jest budynek w którym to robiono-co dzień grupa wykwalifikowanych jeńców transportowana byla z getta na Majdanie Tatarskim na ulicę Chmielną w Lublinie w celu segregacji kosztowności Budynek przy ul. Chmielnej 1 - w czasach wojny siedziba SS i ... Dziś mieści sie w budynku klinika okulistyczna. No i jeszcze "ciekawostka" -"Pod Zegarem" - siedziba gestapo w Lublinie Unikalne obiekty z getta na Majdanie Tatarskim w depozycie ... " Akcja Reinhard " w Lublinie - Likwidacja getta na Podzamczu
  10. Nie opieram się na Wiki- to tylko fotografie . Każdy ma prawo do swojego zdania Niśmiertelnik to nic innego jak identyfikator,i ten wydany przez wroga spełniał te same zadania.....zresztą jego konstrukcja o tym świadczy. Odbiegamy od tematu ...to miał być tylko przykład bić wykonanych przez wojsko a nie nowy przyczynek do dyskusji..... Pozdrawiam
  11. Nie musisz przepraszać z powodu że nie masz racji -Nieśmiertelnik to nic innego jak blaszany identyfikator z perforacją ułatwiającą przełamanie[WP] -Ten zaprezentowany znajdziesz tu-Nieśmiertelnik i jest z obozu jenieckiego Domyślam sie ze sugerowaleś się filmami amerykańskimi[Rambo] i "te rzeczy" kojarzą Ci się z tym;
  12. Jak pisałem wyżej -wojsko posiadało i posiada do dziś warsztaty-jaki problem zdjąć dekielek zegarka? A po niektórych "niechlujnych" biciach można rozpoznać ręke warsztatu armijnego Podobnie jak ten nieśmiertelnik żołnierza polskiego z okresu ll wojny
  13. Być może przy zamówieniu przez armię na życzenie były bite numery na deklach przez danego producenta,co nie zadaje kłamu temu że były one sygnowane też przez wojsko[elektropisy np] No i wojsko jak to one miewa sprzęt i nie potrzeba bić w cały zegarek,wystarczy w dekielek
  14. Numery nadawało wojsko[bite na deklu]po przyjęciu "na stan" magazynu. Pośrednio mogły się przyczynić do identyfikacji żołnierza-po nr ewidencyjnym zegarka i przydziale osobowym.
  15. Masz rację-kwestia gustu,mnie się podoba. Co do babek [,choć wiem że to teraz nie modne]są zaraz po zegarkach jeśli chodzi o moje kręgi zainteresowań......
  16. E....tam,"babki" lubią duże rzeczy,fajnie jak są to jeszcze zegarki
  17. A "nasze" koszule im pasują?,też są za duże ,a jak dziewczyny dobrze w nich wyglądają...szczególnie o poranku
  18. Po "gaciach" sądząc to pewnie Armani
  19. Wg mnie to 2481 ale od Tssota,a u Omegi ten werk miał kaliber1481 Tissot 2481 Omega 1481 A śrubki brakuje.........
  20. Żartowałem..... ,.a co chcesz sam do siebie dzwonić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.