Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Kobuz

Użytkownik
 • Content Count

  312
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kobuz

 1. Mnie też się podoba, a zwłaszcza grubość cienkość koperty - 10,70 mm!
 2. Bardzo dobra decyzja, jak w końcu trafię na miejsce, gdzie mają wszystkie suby to na pewno sobie porównam. Poza tym, na zdjęciu z divingstarem wygląda na to, że bransoleta lepiej układa się przy endlinkach niż w 300T. Jedyne co to nowy kolor - jak wszystkie nowe - mi nie pasuje. W oryginalnych testach różowy kolor tarczy był najbardziej czytelny i nie rozumiem, czemu do tej pory takiego modelu nie wypuścili. Nie, żebym kupił (dla mnie Pro to wciąż top), ale na bank by się sprzedawał.
 3. Swoją drogą, stare Sharkhuntery na tych fotkach oraz Twoja limitka pokazują IMHO, że ta wersja (i Caribbean) najlepiej wyglądają z białymi wskazówkami. Dla mnie to jakoś bardziej spójne. Pomarańczowa minutowa nie przeszkadza mi za to na Searamblerze.
 4. Na grupie fb Sinn Watches jeden z użytkowników wrzucił pomysł usunięcia bezużytecznego przedłużenia na skafander/kurtkę ze starego już zapięcia, dzięki czemu miał rzekomo uzyskać lepsze dopasowanie do nadgarstka. Zrobiłem to z bransoletą do mojego 157 i faktycznie , wcześniej miałem problem z tak dokładnym dopasowaniem - w zimę niewiele brakowało, żeby zegarek obracał się mi dookoła, a w lato przylegał czasami aż za dobrze. Jedyne co to musiałem zepsuć dopasować oryginalny teleskop (bo stara bransoleta 144/157 ma bardzo małe otwory na śruby) więc będę musiał kupić jakieś teleskopy 18 mm bez kołnierzy. W bransoletach na imbusy nie powinno być takiego problemu.
 5. Wielu zagorzałych fanów Doxy Sub dowiedziało się o zegarku z książek Cusslera, a ja odwrotnie - przez zainteresowanie Subami dowiedziałem się o serii o Dirku Pitt - i jestem Doxie bardzo wdzięczny bo zaryzykuję, że te książki pozwoliły mi przetrwać pandemię i teraz jestem na 19. książce z cyklu Czyta się to świetnie, taki odmóżdżacz, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Po paru książkach pierwsze kilka stron kolejnej to jak powrót do domu, polecam. A Sub 300 Pro to będzie mój kolejny zegarek. Zbyt długo to odkładam
 6. Z tego co zrozumiałem, to nowe zapięcie jest dostępne tylko z całą bransoletą. Ale ja pytałem o konkretną kwestię (stary model), więc lepiej dopytać.
 7. Mnie ta wskazówka bardziej kojarzy się z królewskim berłem (w końcu: Tudor), ale tutaj w sumie ładnie wyjaśnione
 8. Bo obecnie zapięcie jest dostępne tylko w modelach bez tegimentu. Pewnie przyjdzie czas na wspomniane modele.
 9. Mocno byłbym zaskoczony, gdyby Sinn zdecydował się na powiększenie koperty - co prawda mieli szalony "wielofunkcyjny" model 900 w rozmiarze 44 mm, ale przy dzisiejszych trendach to raczej nie sprzedawałoby się wybitnie. Ja się zastanawiam, czy nie zastosują w nim systemu uszczelnień (albo i całą kopertę - wtedy to by było te 44 mm) jak w 717 - gdzie pomimo tego, że bezel jest połączony z wewnętrzną wkładką z podziałką, to zegarek oferuje 200 m wodoszczelności, czyli jakieś 170 więcej niż Breitling. Wtedy nowy 903 nie miałby już kluczowego elementu odróżniającego go od Navitimera - pokrętła do suwaka logarytmicznego na godzinie 10. Pozostaje czekać
 10. Melduję posłusznie że otrzymałem odpowiedź od Sinna: nowe zapięcie pasuje tylko do bransolet skręcanych imbusami, więc mój staruszek 157 pozostanie na starym zapięciu. Przy czym jeżeli dobrze zrozumiałem odpowiedź, to 144 powinien mieć od teraz bransę właśnie na imbusy. Dotychczas na pewno była to bransoleta starego typu skręcana śrubkami na płaski śrubokręt, bo nawet limitka na 60-lecie miała takową. Co do następcy 903 myślę że to kwestia jesiennych nowości - ale nie mam żadnych przecieków, żeby nie było
 11. Ja też, ale jak już się pojawiają NOS to kosztują 2x tyle co aktualna 😄
 12. Nie, ta w 144 jest zdecydowanie cieńsza, zwłaszcza w porównaniu do bransolet do grubszych modeli takich jak EZM13. No chyba, że Sinn coś zmienił i w 144 są już imbusy, to będę skazany na starą blaszankę
 13. Ło Panie, jakem zwykle obrońca i orędownik marki to umieszczenie takiego mechanizmu w długo wyczekiwanym modelu za ponad 2 tys. euro jest kpiną. Dobrą wiadomością jest za to fakt, że zapięcie będzie dostępne do 144, który ma tradycyjną, "cienką" bransoletę skręcaną zwykłymi śrubkami. Później skrobnę maila do Sinna czy łaskawie i za opłatą udostępnią mi taką do mojego 157 😬
 14. A jeżeli chodzi o najważniejszy news... Nowe zapięcie! Mało jak na razie konkretów, w newsletterze nie ma o nim wzmianki, a nowego U50 hydro można zamówić ze starym...
 15. https://www.sinn.de/de/Neuheiten.htm No nie była to podpucha 😉 Obydwa limitowane wypusty - 103 Hd i U50 S L bardzo fajne, ale ten ostatni najpewniej rozejdzie się w mig, dlaczego chyba nie muszę pisać: Co do UX50 U50 Hydro to wskazówki mają podobne proporcje co większa wersja, tylko na małej tarczy trochę inaczej to wygląda. Tak mi się przynajmniej wydaje. Też wolałbym tarczę z UX-a, zwłaszcza te długie markery minutowe/sekundowe. Ale ogólnie mi się podoba.
 16. Ja najbardziej lubię 5004P, raz że czarna tarcza, dwa bez cyfr jest wg mnie trochę "schludniej" Grubość zupełnie by mi nie przeszkadzała w takim przypadku, wiadomo, smukłe chrono są super, ale jako że lubię chrono z komplikacjami kalendarza, to coś za coś.
 17. Niestety Sinn ma mocne niedobory kadrowe w kluczowym segmencie - zegarmistrzowskim. To problem całkiem sporej grupy firm, a zwłaszcza tych niezależnych. Stąd czasy oczekiwania, fakapy w zakresie kontroli jakości itp. Nie bronię, stwierdzam fakt. Dodatkowo zbyt obszerne portfolio modeli, które są często wysyłane na serwis, a wcale tego nie potrzebują (linia giełdowa (Finanzplatzuhr), damki...) na pewno nie ułatwia im życia. Ładnieś to wydedukował, ja się zastanawiam tylko czy to nie są same 40/41 mm. Będzie ten UX50 czy nie będzie 😬
 18. Wymienili maszynę do napełniania olejem na taką, co ogarnia kilka zegarków na raz, co znacznie przyspiesza robotę. Choć na serwis dowolnego zegarka Hydro i tak nie trzeba chyba długo czekać. Dlatego mniemam, że przygotowali się na zainteresowanie zmniejszonym UX-em.
 19. Plotki o UX50 były już ze dwa lata temu, teraz skoro mają znacznie usprawniony system wymiany oleju to liczę, że w końcu go pokażą. I jakieś nowe, ciekawe chrono, a nie tylko warianty kolorystyczne.
 20. Jak ktoś interesuje się zegarkami, to mógł słyszeć o programie "Łowcy skarbów - kto da więcej". Jest to polska wersja niemieckiego "Bares für Rares". Co prawda w naszym programie pojawiło się parę zegarków, ale nie póki co nie od Sinna. Natomiast w niemieckim jak najbardziej tak: Warto dodać, że uzyskana przez sprzedającego kwota była dość niska, nawet te 3 lata temu.
 21. Gratulacje. W morzu śmiertelnie nudnych wariacji na temat nautiloaka w dosłownie każdym przedziale cenowym, ten model zdecydowanie się wyróżnia. Moim faworytem w tym gatunku raczej pozostaje Laurent Ferrier, ale tutaj chyba największe wrażenie robi to jak ten zegarek klei się do nadgarstka, wygląda, jakby był zaprojektowany w tunelu aerodynamicznym O mechanizmie nie wspomnę, trochę przypomina produkcje Armin Strom, choć chyba ciut ładniej wykończony.
 22. Ten bąbelek to niekoniecznie kwestia nieudolnej wymiany oleju, co jego wieku/ubytku z biegiem czasu. Po paru latach od ostatniej wymiany po prostu może się pojawiać, gdy zegarek zostanie wystawiony na zimno, ale nie ma wpływu na precyzję chodu. W przypadku wcześniejszego modelu EZM2 takie ubytki bywają jeszcze większe. Natomiast co do czasu oczekiwania to @Navy myślę, że nie będzie źle, bo teraz fabryka ma maszynkę pozwalającą na wymianę oleju w kilku zegarkach na raz, co znacznie przyśpiesza robotę. Daj znać w każdym razie, jak się zdecydujesz. 300 euro brzmi porażająco na zegarek kwarcowy, ale przy tej technologii i trwałości baterii 7+ lat to nic w porównaniu do serwisu kwarcowych zegarków takiej choćby Omegi Tutaj Barry opisuje swoje doświadczenia z serwisem EZM2 sprzed paru lat:
 23. Na chrono regularnie widuję 1-2 sztuki, więc nie taki znowu cud. Inna sprawa to cena - taka jak podał sviety. Nie wiedziałem, że to miało ghost date, lipa jak na szmal poziomu Tudora.
 24. No tak, Pro ma inną farbę luminescencyjną i chyba 3x więcej niż normalny U50, to ma sens, że oślepiał Dzięki za odp.
 25. Pewnie się jak zwykle powtarzam, ale to najlepsza wersja tego zegarka. Jakby jednocześnie wypuścili U50 w tej kolorystyce i UX50 to będę miał problem Sinn z cudownej lumy ogólnie nie słynie, ale jak jest w tym przypadku? Widać coś w nocy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.