Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kobuz

Użytkownik
 • Content Count

  261
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

199 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Kobuz

 • Birthday 08/09/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

387 profile views
 1. Longines ostatnimi czasy wszystko robi jak należy. Gdy wyjdzie 39 mm to nawet rozmiarówka ich najpopularniejszego nurka będzie tym idealna: 36-39-42, czyli co 3 milimetry, a nie jak niektóre firmy co 2 mm a największy np. to skok o 5 mm.
 2. Design jest świetny, zwłaszcza czarno-złota wersja na bransolecie. Ale podane wymiary + długość L2L to już kawał zegarka.
 3. No to tyle jeżeli chodzi o zwiastun nowego Spirita: https://www.instagram.com/reel/Cp5PmaOqfMk/?utm_source=ig_web_copy_link Wygląda na konkurencję dla Heuerowych Autavii, z bardziej wintydżowym wyglądem niż dotychczasowe Spirity (zwłaszcza chrono). Zapowiada się ciekawie
 4. No nie tylko o datownik tu tylko chodzi, ale o klasyczny układ z subtarczkami na godzinach 3, 6 i 9 Jest jakaś nadzieja, bo nie tak dawno Sinn wypuścił limitkę 358 z takim układem. EZM10 to moim zdaniem jeden z najlepszych projektów Sinna ostatnich 10 lat. Nie miałem okazji przymierzyć, ale jestem pewien że gdyby był to mój budżet to już bym go miał - wszystko się mi w nim podoba. W ogóle seria IFR/VFR/Testaf sprzed paru lat była bardzo udana. Swoją drogą, ostatnio na youtube Sinna była relacja na żywo z wywiadu z ratownikiem lotniczego górskiego pogotowia ratunkowego oraz lekarza z korpusu medycznego, z czego pierwszy nosi EZM12, a drugi EZM10. Jak ktoś szprecha, to warto obejrzeć:
 5. Zgadza się, musiałem przywyknąć do czerni ale teraz wybitnie mi odpowiada. Jedyny minus to bransoleta, bo ma miejsca, gdzie powłoka szybko schodzi, zwlaszcza w punktach kontaktu między ogniwami (nie są w pełni "elastyczne") oraz endlinków z kopertą. Ale cóż, będzie to moja własna "patyna"
 6. Zdecydowanie nowe, ciekawe "ajnzac-cajtmesery" to to, czego potrzebuje firma. Przydałby się też jakiś pilot w podstawowej półce cenowej, np. 356 z układem tricompax bez datownika, w stylu starych modeli Excelsior Park rebrandowanych przez Sinna: Fakt, też było to dla mnie zaskoczeniem zwłaszcza, że akurat popularne zrobiły się wtedy zegarki w rozmiarze ok. 40 mm. Być może musieli przerzucić moce produkcyjne na U50 właśnie.
 7. Skłamał bym pisząc, że nie myślałem przez krótki czas, czy nie sprzedać Precisty. Ale raz, że Sinn nadal nie wypuścił wymarzonego UX50, więc nie mam na razie czego dofinansowywać. A dwa, po powrocie na bransoletę (czyli jednak dla mnie jedyny słuszny pasek) po prostu nie chce się odkleić od nadgarstka. No i troche uzależniłem się od lumy i tej całkiem fajnej powłoki ar.
 8. Oczywiście, a ja nawet uważam, że głupotą byłoby gdyby wersja stalowa nie trafiła do regularnej produkcji. To jest po prostu zbyt dobre.
 9. Trzeba przyznać, że choć w zeszłym roku ciekawych reedycji było sporo to VC 222 dla mnie wymiótł resztę towarzystwa. Z miejsca stał się moim ulubionym "sportowym" zegarkiem (niezależnie od półki cenowej tej kategorii) i chyba jednym z niewielu zegarków w kolorowym metalu szlachetnym, który bym mógł nosić.
 10. Tak, szkoda, że wywalili T2, a nawet niebieską wersję T1. Problemem z zegarkami z tytanu u Sinna było to, że koperty/lunety były robione z Grade 5, natomiast jeśli dobrze kojarzę to bransolety już Grade 1, przez co nawet na zdjęciach było widać wyraźną różnicę, zwłaszcza w EZM9/10. Ciekaw jestem jak jest z T50, ale podejrzewam, że problem mógł pozostać, skoro nawet na fotkach prasowych nie śpieszą się pokazywać go za bardzo z bransoletą. Co do mechanizmów manufakturowych, ale także wielu innych zmian to sądzę, że dopiero nowe władze, które w końcu kiedyś nadejdą, będą skore do takich ruchów.
 11. @moss Czy na prawdę potrzebujemy kolejnego producenta z trójwskazówkowym pseudo-"inhousem", który znów okaże się zamówionym od Kenissi werkiem, ale podniesie już i tak za wysokie ceny o 200%? Ja podziękuję. 😕 Wystarczy, że modele ze wspomnianymi przez @PKS technologiami często muszą być serwisowane we Frankfurcie albo w wyspecjalizowanych zakładach zegarmistrzowskich. Na pewno przydałoby się zaktualizować mechanizmy do takich, które trzymają minimum 60 godzin, ale czy musiałoby to być coś na miarę Orisowego cal. 400 to nie wiem. Poza tym, jeżeli Sinn robiłby swój mechanizm to powinien po prostu we współpracy z taką Sellitą czy LJP stworzyć kopię Lemanii 5100 - topornego, plastikowego i wytrzymałego mechanizmu z chronografem z minutową wskazówką chrono po środku. I do tego wprowadzić 1:1 reedycję EZM1 jako stałą pozycję w katalogu. Pomarzyć dobra rzecz.
 12. Fakt, że Sinn wypuścił same nurki jest aż dziwny, więc może faktycznie na wiosnę pojawi się coś jeszcze. T50 w standardowej wersji fajny, ale istotnie pomarańczowa wskazówka zrobiłaby tu robotę. Taka kolorystyka tarczy jak teraz w T50 zdecydowanie lepiej pasowała w zegarku z czarną kopertą, jak w limitce U2 C. Na plus wskazówki użyte w T50 wyraźnie wskazują, że UX50 powinien być na horyzoncie Ze wszystkich najnowszych modeli chyba U50 DS najbardziej mi się podoba, nawet jeśli ta tarcza ma w jakimś sensie nadaje mu charakter limitki G-Shocka - a może dlatego Chyba wiele osób mogło nie zauważyć limitowanego zegarka dla firmy jubilerskiej Juwelier am Schloß w Schwetzingen - 104 St Sa I ES. Myślę, że na żywo może prezentować się całkiem przyjemnie. Kolejne tool watche znikają z kolekcji, a te pierońskie damki i "giełdowe" modele dalej trwają - co to za polityka 😕
 13. Piękny. Jak możesz to pokaż na nadgarstku bez tej podkładki, bo chociaż McQueen tak nosił to jest dla mnie zupełnie zbędna
 14. Dzięki, wiedziałem że na ten wątek można liczyć. Jakoś umknęła mi ta nowość. Trochę duży, ale na pewno chętnie przymierzę tak jak i Ultra-chrona, jeśli na niego w końcu trafię Zgadza się, gdyby wszystko robili 1:1 to by to było nudne. Tutaj jakoś wyjątkowo spasowało połączenie tarczy, kształtu koperty i osłon koronki. Ciekaw jestem jak będzie w na żywo. To jak Longines robi reedycje to jedno (tutaj dla mnie łeb w łeb z Breitlingiem), druga sprawa to jak poprawiła się strona internetowa, zwłaszcza polskojęzyczna. Te kilka lat temu o których wspominasz nawet nie szło znaleźć modeli heritage, jakby się ich wstydzili 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.