Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

-mrovka-

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    178
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez -mrovka-

  1. -mrovka-

    Nóż

    Patrzyłem na niego już wcześniej, podoba mi się, ale odpuściłem. 74mm to dla mnie maczeta :) Na chwile obecną mam tylko dwa typy. Dragonflay'a i Urban Obecnie używam ostrze 58mm i jest go dokładnie tyle, ile potrzebuje. Rozumię że to jest całkowicie manualny nożyk, bez żadnego wspomagania przy otwieraniu...no i musiałbym brać pod uwage tylko wersje mini. Tu kusi mnie cena, a w Spayderco ta dziurka. Ale ogólnie mam już trzy modele do przemyślenia. Ważke, Urbana i Dozier Mini
  2. -mrovka-

    Nóż

    Oj tam, czepiasz się :) Mało precyzyjnie się wyraziłem. Pisząc 'do plecaka' ...miałem na myśli sytuacje, gdy nożyk chowamy razem z telefonem, kluczami, zapalniczką własnie do plecaka. Zbyt agresywne - jeżeli można się tak wyrazić o nożach. Patrząc pod tym kątem, to Spayderco mi się bardziej podobają. Wydają mi się bardziej zurbanizowane/miejskie. No tak jak odpowiedziałem Burns'owi - źle się wyraziłem. 10cm to nie dla mnie, bo musze trzymać się prawa :) W Uk ostrze tylko do 3 cali. Brałem pod uwage coś ze stałym ostrzem, ale uznałem, że taki nożyk to przy pasku by pasował, a nie w plecaku. Druga sprawa, nie zawsze mam spodnie z paskiem...a plecak prawie codziennie I szczerze pisząc, nawet gdybym zdecydował się na stałe ostrze, to i tak oscylowałbym w rozmiarach starej harcerskiej finki NO I NAJWAŻNIEJSZE PANOWIE - ja nie jestem na etapie kupowania noża, ale przyznaje że pod wpływem forum, zaczyna mi się podobać myśl o nowym nożyku
  3. To dobrze kombinowałem. Mój ma grubo po dekadzie, a dalej potrafi zaskoczyć. U mnie wszystko działało, mogłem zmieniać tryby. Tylko te wskaźniki migały, jak przy aktywnym alarmie snoozy
  4. -mrovka-

    Nóż

    Dziurka mi się nie podoba i irytowała by mnie ta szczelina - która powstaje po złożeniu - między ostrzem a rękojeścią, widziana z profilu.
  5. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Zycze wszystkiego dobrego i szybkiego powrotu dobrej kondycji
  6. -mrovka-

    Nóż

    Dzięki panowie za zainteresowanie. Właśnie Locco50 chodzi mi o ostrze 50-70 mm. Coś małego do plecaka. Bo jakąkolwiek brudną robote, wykonuje skeletool lathermana. W sumie, tak myśle, że mógłbym wpasować się w ten wątek, mimo zerowej wiedzy. W domu rodzinnym mam dwa noże, które towarzyszyły mi w wieku 20stu lat. Jeden to jakieś francuskie bowie /najprawdopodobniej masówka/ Pamiętam że na ostrzu był grawer 'made in france' i wielki grawer '440c' otoczony chyba gałązkami laurowymi czy jakoś tak. Podejrzewam że to może być oznaczenie stali, ale tylko gdybam, bo dawno go nie miałem w rękach i nawet nie pamiętam dokładnie co tam pisze. Ale wiem, że znajomy dorabiał mi garażowo rękojeść, bo fabryczna się rozleciała na woodstoku i nabawił się zagiętego/pofalowanego ostrza podczas rąbania drzewa. Co najlepsze, rękojeść podoba mi się bardziej od oryginału Drugi to mały składany nożyk otwierany pinem/srubką z blokadą. Też miał przejścia. UŁamałem chyba 8mm ostrza i nie wiele myśląc wyprofilowałem ostrze na szlifierce. Mało profesjonalnie, ale przynajmniej przywróciłem mu wygląd nożyka. Z tego co pamiętam to chyba nazywa się 'Renno' lub 'Remo' - lub jakoś podobnie. ogólnie to nie miałem ich w rękach całe lata
  7. -mrovka-

    Nóż

    Burns, czy po złożeniu tego spayderco, ta dziurka na ostrzu jest wtedy cżeściowo zasłonięta przez rekojeść ? Jak ma długość ostrze ? Podobają mi się modele dragonflay, cat i chicago - możesz o tych nożach, wymienionych przezemnie, napisać coś prywatnego ? Bo rozumię, że przy otwieraniu, zachowują sie jak normalne scyzoryki...ale po otwarciu posiadają blokade ostrza. Mam racje ? Przepraszam, nie zam fachowych nazw.
  8. Mogłeś chociaż nadgarstek przekręcić trzy razy to samo zdjęcie Żeby nie było spamu. Panowie, co oznacza sytuacja w modelu GW-5000, gdy wszystkie trzy wskaźniki naładaowania bateri pojawiają się i znikają co sekunde. Kwestia naładowania bateri ? Wskaźnik miłałem na cały czas na 'hi' - ale prawda, ładowany był z poziomu 'low' Chce zauważyć że zegarek przebywa daleko od słońca i byłem przekonany, że zaświeci się ikonka CHR, gdy będą problemy z prądem Kwestia doładowania ? Ktoś coś ? Edit: Ciekawostka jest taka, że ustawiałem alarmy i ówczas zaistniała owa sytuacja, teraz po 5 min, wszystko wrócił do normy. Czyli wskaźnik znów wskazuje 'hi' Czy może być przyczyną to, że ustawiając wszystkie cztery alarmy oraz alarm 'snoozy' w tym samym czasie..nadwyrężyłem zapasy energi w baterii i zegarek mnie ostrzegał ? Edit 2 : Podobnie zrobiłem w GWF1000, tam miganie wskaźników nie wystąpiło, a musze nadmienić że GWF ma włączoną automatyczna synchronizacje. Oba zegarki stoją w tym samym miejscu.
  9. -mrovka-

    Buty

    Źle to pojmowałem, a Burns linkiem mi to uświadomił. Także spoko. Na to wychodzi, ze chodziło mi bardziej o but z uniwersalną podeszwą. A co do Twoich butów, to są super - z tym tylko, że dla mnie to kolor khaki Też jestem ciekaw ich przyczepności np. na mokrej pokrywie kanałowej. Mógłbyś to dla mnie przetestować? Oczywiście z zachowaniem zasad BHP. Bo nie stać mnie na Twoje ubezpieczenie hehe Test przyczepności w warunkach zimowych, też wydaje się być nie głupim pomysłem
  10. -mrovka-

    Buty

    A to przepraszam, byłem święcie przekonany, że but taktyczny nadaje się na każde warunki pogodowe jak i na każdy rodzaj podłoża. Tak podpowiadało mi słowo 'taktyczny' To teraz inne pytanie - czy są jakieś buty, które sprawdzą się na mokrym chodniku tak samo jak na mokrym szlaku górskim i nie są butami roboczymi ?
  11. -mrovka-

    Buty

    Pełna zgoda co do opon...ale but taktyczny, według mnie, z założenia powinien zdać egzamin na suchej powierzchni i na mokrej Bo w innym przypadku, ta cała taktyczność to tylko marketingowy zabieg No chyba ze się myle.
  12. -mrovka-

    Buty

    Wybacz, ale riposta troche bez sensu....zaśnieżony lub mokry chodnik nie ma nic wspólnego ze stanem wyjątkowym. Przyznaje, w dużym procencie moja opina, bazuje na wypowiedzi Jash'a
  13. Panowie. Kilka pytań. Czy sklep 'Kraina czasu' wysyła do UK ? Chce kupić koperte ze szkłem do G9300. Leży mi nieaktywny w szufladzie i tak pomyślałem że dam mu drugie życie Druga sprawa - jakie jest oznaczenie numerowe mechanizmu do GW-9300 Bo tak sobie pomyślałem, że jak nie bedzie drogo, to złoże sobie wersje z radiem
  14. -mrovka-

    Buty

    Nie polemizuje z Twoim wpisem. Ale tak się zastanawiam - jak można nazwać coś obuwiem taktycznym, gdy ten but ślizga się na mokrej powierzchni ? Piekny marketing ze strony producenta i straszna głupota nabywców. Nie pisze o Tobie Loco50 - prosze nie bierz tego do siebie. Tylko chyba nie po to kupuje się buty taktyczne, by uważać na moktych powierzchniach. Ps.To jak nazwać moje buty robocze - które kosztują po przeliczeniu kosztują 110 PLN - i które nie ślizgają się nawet na rozlanym oleju ?
  15. -mrovka-

    Casio do kwadratu

    Dziękuje, dzieki tym fotom dostałem więcej odpowiedzi, niż zakładałem wcześniej Musiała mu się chyba woda dostać do środka No.. model nie pierwszej nowości i pewnie uszczelka miała wade
  16. -mrovka-

    Nie tylko G...

    Grywasz czasami ? Pytam o tło zegarka .
  17. Jaki masz rozmiar przeguba ? Też mam GWF, ale jakoś nie moge sie przełamać i nosić go na nadgarstku 18cm - czasem założe w domowych pieleszach /jak np dzisiaj/ i to wszystko. Musze chyba jeszcze dojrzeć, by nosić go publicznie. Ale sprawa się ma inaczej jak założe nylonowy pasek, wygoda noszenia jak przy kostce. Bo niestety/stety rozmiar i cięzar dalej zachowany. Z drugiej strony, jak Casio bedzie kontynuowało nową tradycje analogowych frogów, to można powiedzeć że to już 'zegar historia' Te piny osdobne w bezlu są koloru złota ? Zaczynam być fanem Twoich zdjęć, ale te jakoś mało ostre., Tak patrze , patrze i nie wiem co to za wzory. Rozpoznaje kolory różowy, żółty , czarny i chyba biel też występuje Ale reszta to zgadywanka i domysły hehe Te bullbarsy sa dedykowane do tego modelu ? Ps. Przepraszam panowie że taki 'hurtowy' post
  18. Z wyglądu jest śliczny, ale w Uk cena jego to 2300 funtów. A 2300 funtów za 14 kg sztywnego roweru - nie wiem, ja mam zgrzyty myślowe Edit : Troche poleciałem z opinią na temat wagi, przyznaje
  19. -mrovka-

    Casio do kwadratu

    no i to jest to...takiego zdjęcia potrzebowałem do prywatnych rozważań. A rozważania są takie że jedna z nich wygląda jak podróbka :P Zdecydowanie V1 Powiedz mi..jezeli zegarek jest tak odłozony jak na Twoim trzecim zdjęciu - to zapięcie bardzo pociera się o dekiel ? Mógłbyś w wolnej chwili zrobić jakies zdjecie z profilu i pokazać, jak zapięcie układa sie względem dekla w takiej pozycji ? Może być prv, by nie spamować
  20. Jestem po pierwszej części. Jest lekko napisana i czyta się ją szybko i przyjemnie. Czuć w tekscie emocje autora...ale napewno nie są to emocje nacjonalistyczne lub typu 'Polska dla Polaków' Nie są to też emocje typu ''gdzie jest nasza Lechia''. Bardziej cięzko mu zrozumieć, dlaczego wszyscy mają wywalone na badania archeologiczne i nikt się tym nie interesuje...bo niestety, większość dododów na temat Lechii autor znajduje w zapiskach historycznych z innych krajów Ogólnie mi się spodobała do tego stopnia że zakupiłem dwie pozostałe części Ciężko mi się odnieść do samej treści, bo historykiem nie jestem, no i nie było mnie w tamtych czasach Ale jako ciekawostke napisze, że w książce ''DZIEJE'' Herodot'a, jest wzmianka o królu Kraku...no i te badania DNA o których mówi Bieszk, są wspomniane w książce Karin Bojs ''Moja Europejska rodzina-pierwsze 54.000 lat'' - tam dopiero na samym koncu można wyczytać, że na terenie naszej Polski, już pięknie wszystko działało 7.000 lat p.n.e i że praktycznie większa część Europy, została zasiedlona własnie z naszych terenów. Ale co jeszcze chce dodac po przeczytaniu książki Janusza Bieszk - Lechia nie mogła przetrwać i nie rozwaliły jej sąsiednie kraje, tylko mentalność Lechitów. Czyli zaborczość, chytrość, korupcja, chciwość itp podobne przywary współczesnego Polaka /przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, ale takie mam wlasnie zdanie o nas samych/
  21. Staram sie unikać YouTuba, blogów itp które dotykają tej tematyki.. Może ide w złą strone, ale staram trzymać umysł jak najdalej od interpretacji innych Ale jedno jest pewne - napewno znajde ponad 3h by przesłuchać to: ARTUR LALAK | GRZEGORZ SKWAREK | RESET 2024 | CYKLICZNE ZMIANY NA ZIEMI - YouTube Przepraszam wszystkich książkofilów za spam
  22. Mógłbyś to bardziej przybliżyć ? Masz zarys tych teorii ? Tzn czy pamiętasz je z tego seminarium ? Może być na priv..lub tutaj, w temacie Ogólnie poleciłbym Ci temat 'teorie spiskowe'... ale tam rządzi polityka z medycyną Ja tylko podejrzewam o czym to może być
  23. Czy ta książka opowiada coś o Sekwojach w USA ? Pytam, bo tak odebrałem okładke. Tak czy inaczej, prosiłbym o kilka słów o tej książce. Co prawda zostało mi tylko 40 stron do końca Mahabharat'y, ale od rana - po wizycie kuriera - już czekają nowe pozycje. W pierwszej kolejności ''Aramejska Księga Gigantów'' Następnie to ''Prawa Hammurabiego'' Kolejne wydanie z tym tematem na mojej półce. No i troche szurskiej literatury. Pisze 'szurskiej' dlatego, bo taką opinie znalałem na pewnym blogu odnośnie tych książek i tego autora. Nie wiele myśląc postanowiłem kliknąć..i samemu ocenić. Zwłaszcza, że ostatnio zaciekawił mnie temat o Lechii
  24. -mrovka-

    Nóż

    Echhhh... Coś czuje ze kiedyś nie wytrzymam i znowu coś klikne Już raz klikłem multitoola i jestem zadowolony od kilku lat. Na szczęscie jest tego tak dużo, że nie moge się zdecydować, który jest wpadnie do kieszeni. Ale nie powiem - już wiem napewno że to ma być 'pocket size' :P
  25. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Mógłbyś jaśniej zredagować myśl ? Nie wiem co te wyrażenia oznaczają. Pytam z uśmiechem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.