Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

-mrovka-

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    178
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez -mrovka-

  1. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Troche to nadinterpretowałeś. Nie to miałem na myśli. Bardziej chodzi mi o to ..że zanim nie dotkniesz, to nieczego tak naprawde nie możesz być pewien. Nie wiem, może za dużo literatury wschodu Adi pomógł mi to wyjaśnic poniżej, proszę zjedź w dół. Pytałem się w tym temacie - czym są - według was, te wiarygodne źródła i nikt z was nie dał mi odpowiedzi. I naprawde, to nie było zaczepne pytanie. Ja nie korzystam z You Tuba, nie czytam blogów -choć znam- i moim jedynym forem jest KMZiZ - - i od 2-3 miesięcy forum biblijne. Mam jedynie kilka książek, kilka tłumaczeń Biblii, kilka o religiach. Teraz wnioskuje że dobrymi źródłami są autorytety, ale kto mi da pewność że ten autorytet się nie myli ? Już pomijam problematyczny fakt, kontaktu z owym autorytetem. Podam Ci przykład o starożytnych kosmitach, Babilonie itp...napewno spotkałeś się z tym. Z tą teorią spotkałem się 29 lat temu, za sprawą książki Deniken'a, przyniesioną przez nauczyciela fizyki..to były czasy gdy nie było komputerów pod dachami. Także źródła wiedzy były skromne. Jedynie nauczyciele, biblioteki.. Przyszedł internet i okazało się że temat się poszerzył...ale też nie pogadasz, bo to teoria spiskowa i że czytanie w/w autorów nie ma sensu bo tam same bajki. Pomyślałem ok..no to nie czytam Danikena, nie czytam Sitchina, ale tematu nie zostawie bo jako osoba wierząca, dotyczy mnie wręcz bezpośrednio. Wszelkie dalsze szukanie informacji tylko mnie bardziej utwierdzało w tym, że to nie do końca same bajki. Jak narzuciłem sobie w głowie trzy nasze głowne religie na siebie, to obraz wyłonił się bardziej szczegółowy, ale dalej nie było to 'czarne na białym' No i może 4 lata temu trafia do mnie wielka gruba książka ''Katolicki Komentarz Biblijny'' chrześcijańskiego wydawnictwa Vocatio. Czytam i oczom nie wierze, oficjalnie pisze ze tradycja Starego Testamentu wzieła sie z jeszcze starszych przekazów i eposów Babilońskich. Dla mnie to była ta kropka nad '' i '' - - - i przekonałem się ze w dobrą strone szedłem W płaską ziemie nie uwierze, bo za bardzo lubie astronomie i gwiazdy, więc kłóci mi sie to w głowie* - ale zdaje sobie sprawe jednocześnie, że mogłaby istnieć tak zaawansowana cywilizacja, która mogła by sobie pozwolić na taki eksperyment..Pewnie gdybym miał możliwości, sam bym tak zrobił. Bardziej intrygują mnie bieguny Ziemskie, bo okazało się że ta teoria z pustą Ziemią sięga średniowiecza. *Obserwowałem kiedyś przez dwa tygodnie Jowisza z księżycami, codziennie inne ułożenie, dla mnie bajeczny widok - i jak sobie pomyśle ze to mogłby być fejk to zalewa mnie złość hhehehe @Bugs, to własnie dla mnie są 'organoleptyczne dowody' - chodzi o to że napewno łatwiej będzie dojść do prawdy np w sprawie szczepionek, WTC, wspomnianych biegunów itp 'namacalnych' zagadnień konspiracyjnych niż np reptylian - którzy są dla mnie 'teorią nie do zweryfikowania' choćbym się przysłowiowo cały temu poświęcił /czytaj: zesrał / Jak zobacze, to napewno się wam pochwale oraz napewno stane po stronie osób, które są bezapelacyjnie przekonani co do istnienia. Aczkolwiek, śledząc wierzenia ludzi na Ziemi, moge zrozumieć skąd to się wzieło. jest też multum gadopodobnych artefaktów Ps. Dlatego też apelowałem, by zrobić nowy temat o zdrowiu czy jakoś tak , przenieść posty o szczepionkach tam i zostawić teorie spiskowe w spokoju Bo jak widzać szur szurowi nie równy
  2. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Nie rzuca Ci się w oczy ta korelacja między definicją słowa 'szur' z tym przekazem podprogowym ..że prawda tylko w mediach i to co powie polityk lub ktos na podium ?? Mi to dało w pysk. Mówisz że dotyczy to każdego, kto wierzy w głupoty, powiela je itp.... i tu masz racje. Nie polemizuje. Ale musimy być bardzo ostrożni z takim stwierdzeniem, bo 'głupoty' u każdego znajdują sie w innych widełkach rozumowania. Dla komunisty Bóg, wyrzeczenia i asceza bedzie ową głupotą, a dla mnicha głupotą bedzie podążać za władzą - ten przykład mi przyświecał, gdy pisałem ze bycie szurem dla jednych jest obciachowe, a dla niektórych może być powodem do dumy. Choć może nie do końca trafny. Ja też nie używam tego określenia, ale nie dlatego że nie chce. Uważam, że nazywanie kogoś szurem jest dość ryzykowne. Zwłaszcza gdy nie mamy do dyspozycji 'organoleptycznych' dowodów. Dla mnie szurem w pozytywnym znaczeniu jest np R.Koch i w/w Orwell Mam też wrażenie, że jeszcze bedzie sporo nieporozumień przez to słowo, bo bedzie nadużywane - ot szurskie proroctwo za free No właśnie..I gdyby podobnie zrobił dzisiaj, to nazwany byłby szurem i foliarzem. Pisząc baardzo delikatnie Bo według dzisiejszych schematów rozumowania przeciętnego obywatela i używając skrótu myślowego - - kto normalny chce zostać bezdomnym, gdy wkurzy się na cały świat ? Ps.Osobiście ciesze sie ze postąpił jak szur, bo według mnie, świadczyło to o jego emapatii . . .no i powstała ciekawa książeczka.
  3. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Masz racje, znaleźienie mi tego zajeło 15 sek.. No i mam rozkminke, bo strasznie to stronnicze. Ot nastepny zlepek zdań : Kolejną bronią w walce ze spiskiem są środki masowego przekazu i wystąpienia przed narodem. Szur nie odczuwa lęku przed głoszeniem swoich poglądów, nie zna wątpliwości, bo to on jest powiernikiem prawdy. Szur bardzo nie lubi pozostawać ukrytym w cieniu. Szury bezpardonowo obnażają, która osoba jest agentem jakiego wywiadu. W rozpracowaniu spiskowców wystarczy jeden nierozważny artykuł, notka, komentarz na Facebooku, które doświadczony szur potrafi w ciągu kilku sekund rozpracować. Proukraiński szur bezbłędnie rozpozna agenta GRU lub FSB, natomiast szur wierny katechonowi z Moskwy nie pozostanie dłużny banderowcowi. A to link https://dobryslownik.pl/slowo/szur/106451/ Ps. Na to wychodzi że jedni wierzą w kosmitów, a inni widzą we wszystkich osobach tajnych agentów ... ale ogólnie łączy ich wspólne określenie
  4. -mrovka-

    LEGO

    No fajny ten domek.. Fjny ten domek.. tylko że mamy wrzesień i powinny być jesienne liście
  5. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Masz jakiegoś linka do tej nowomowy ? Bo aż mnie ten słownik zaintrygował, zwłaszcza jego 'lekkość' Szur i Szurolożka - na to wychodzi że w niektórych środowiskach powód do wstydu, a w niektórych powód do dumy. -tak, pewne etapy w ludzkości są nie do ominęcia. Trzeba nabrać dystansu, przytakiwać tak długo jak tylko się da oraz jednocześnie zastosować zasade że milczenie jest złotem . Trzy zasady zdrowego człowieka 21 wieku. Nie wierze że Orwell był zwykłym pisarzem. W swojej autobiograficznej i krótkiej książce nigdy o tym nie wspomniał, ale miał chyba wizje z przeszłośći spowodowane swoja ascezą i głodem. Tak kochani, Orwell mimo bogatych znajomych, wybrał życie żebraka. Dzisiaj nazwany byłby także szurem, bez wątpienia
  6. -mrovka-

    Twój ogród

    o Ile zjada surowe mięso, ma kły i podsiukuje drzewa...to napewno zda egzamin Nie wiem jak z człowieczymi odchodami i z odstraszaniem...ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że ludzkie odchodzy nie nadają się na nawóz dla roślin...z powodu przetworzonego jedzenia, które zjadamy Nigdy tego nie weryfikowałem.
  7. Całe Twoje podejście do tematu się zmieni - - - jak kiedyś nie wyhamujesz
  8. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Kto to jest szur ?? Bo tak patrząc na odpowiedzi w necie, to to określenie występuje bardzo często ... i przy roznych okazjach Pytam poważnie - na początku myślałem ze to określenie kogoś, kto lubi teorie spiskowe. Ale później to określenie spotykałem w tematach, gdzie ze spiskiem nie miały nic wspólnego
  9. -mrovka-

    Nowosci Casio

    No widzisz Lawnowerman.. Pierwsze piszesz pytająco o mnie, czy jestem astronautą..teraz piszesz o sobie że Ty tego nie potrzebujesz bo nie zależy ci na dokładnych sekundach.. To w końcu Ty nie potrzebujesz dokładnego czasu dla mnie, czy dla siebie ? :) zarcik taki, bez urazy prosze :) Ja już niestety byłem w sytuacjach, gdzie dokładny czas na moim zegarku był wyjściową..oczywiście nie zależało od tego dalsze istnienie świata, na szczęście Tu gdzie mieszkam w UK, jak już wspomniałem, nawet autobusy i pociągi odjeżdząją zgodnie z atomowym... Jak ktoś nie własnego transportu i korzysta z publicznego to dobrze mieć dokładny czas. Wiadomo, nie jest to wymogiem, bo zawsze bedzie następny pociąg lub następny autobus ..
  10. -mrovka-

    Nowosci Casio

    Pierwsze spytam przekornie - masz taki zegarek kwarcowy z taką odchyłką ? powiedzmy 15 sek na miesiąc ? Bo ja mam. I mi przeszkadza to bardzo. Mieszkam w kraju, gdzie wszystko odbywa się punktualnie i wszystko odbywa sie na bazie czasu atomowego - no i najważniejsze, nie koryguje czasu co miesiąc lub co dwa miesiące - robie to tylko przy zmianie czasu i też nie zawsze. Bo jak w tym magicznym dniu mam na łapie WC to o korygowaniu czasu w pozostałych pomyśle dopiero za pół roku tomaliusz - przyznaje, chodzi mi po głowie jeszcze jakiś automat-skeleton lub divers...ale to tylko przez walory wzrokowe Ale to bliżej nie określona przyszłość
  11. A rama w specyfikacji technicznej przyjmuje ten skok widelca ?
  12. -mrovka-

    Nowosci Casio

    To prawda - jestem przekonany że tysiace klientów kupili by ten zegarek tylko dlatego, by przesluchać wgraną playliste Przynajmniej jeden napewno - czyli Ja
  13. -mrovka-

    Nowosci Casio

    Fajne to... Mimo to że zegarkowo jestem spełniony, to kupie sobie tego czarnego...bo widze ze cena jest w miare przystępna. Mam nadzieje, że ktoś przysiadł 'z sercem' nad taktowaniem kwarca i nie będzie miał dużej odchyłki. Tak czy inaczej, napewno sprawdze - zastąpi moje styrane W-88 Strasznie podoba mi się ten panel słoneczny - jak dekady temu w kalkulatorach. No i wreszcie miejsce na wyświetlaczu zostało wykorzystane w dobry sposób - przynajmniej nie wypełnili go 'zapełniającymi się' kółeczkami lub bezsensownymi grafikami Ciekawe czy po zasłonięciu panelu, też gaśnie wyświetlacz jak w niektórych modelach kalkulatorów hehehe /jezeli by pamiętał godzine i pamiętałby ostatnio wyświetlane informacje, to mógłbym żyć z taką przypadłością..nawet dodawałby uroku/ PS.DOCZYTALEM Już przeszła mi pierwsza euforia - 30 sekund odchyłki na miesiąc, to dużo w mojej opinii Po analizach z ebay, doszedłem do wniosku że informacje będą wyświetlane w sposób ciągły
  14. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Czas zarezerwowany na czytanie książki przeznaczyłem na ten film.. Chciałoby się napisać 'dziękuje' - ale temat tak smutny, że aż nie wypada
  15. Gdybym był na etapie kupna roweru, to nie brałbym pod uwage składaków i używek. Pamiętaj że Cube, ma dość specyficzną rozmiarówke i dobrze będzie jak go przymierzysz...pisze, bo wklejałeś linki Wydaje mi się że Shimano będzie odrobine tańsze w eksploatacji Co do amorów, to się nie wypowiem, bo od czasu bombera wszystkie chodzą jakoś nie teges hehehe Kiedyś panowała jeszcze taka opinia, że jak nie chcesz zaglądać do hampli, to kup je na oleju mineralnym Ale to stara, zasłyszana opinia Reszta należy do Ciebie
  16. -mrovka-

    Casio do kwadratu

    ...i to jest g-shock
  17. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Dokładnie. Ostatnio się z tym spotkałem, no i mnie zastanowiło Czy faktycznie byliśmy tylko rolnikami ? To jak myślicie ? Ps. Ma ktoś z was jakieś wiarygodne żródła w tym temacie ?
  18. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Jeszcze raz spytam, Ktoś coś wie na temat Lechii ? Nie ważne po któej stronie jesteś, szukam wszystkiego za i przeciw
  19. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    Chce zmienić temat. Co myślicie o Lechii ? Czy w Polsce faktycznie nic nie było ?
  20. -mrovka-

    Przyciski w G shock 5600

    Właśnie chodzi o to przypadkowe wciśnięcie - przynajmniej lata temu spotkałem się z taką opinią Nawet było to zagadnienie poruszane na forum....ogólnie panowało zrozumienie dla tej ideii, ale jednoczesna radość, że występuje to tylko w dwóch seriach heheh
  21. -mrovka-

    Teorie spiskowe

    To zależy od której strony patrzysz - jeżeli mowa o tych izolatkach i gettach :) Badanie: Dlaczego osoby zaszczepione zarażają się wariantem Delta (dorzeczy.pl)
  22. -mrovka-

    Nowosci Casio

    Ide o zakład że bedzie miał koperte podobną do wskazówkowego froga..czyli dojście do mechanizmu od strony szkiełka. A tak z ciekawości - ma ktoś tego froga ze wskazówkami ?
  23. -mrovka-

    Nie tylko G...

    Zegarek fajny....ale mnie to bardziej ciekawi Twoje ubranie Może jakiś namiar na priv na wyżej pokazany fason modowy ? :)
  24. Chłopie...podniosłeś level na taką wysokość, że mało kto sie teraz odważy pokazać swoje dzieła :P Masz jakieś jej zdjęcie gdzie jest w całośći ?? Piękna rzecz. Teraz pochwal się jak długo powstawała.
  25. -mrovka-

    Casio do kwadratu

    Według mnie do garniaka pasuje i pewnie nie miałbym nic przeciw, tak się ubrać...ale tylko pozytyw - jak dla mnie, oczywiście
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.