Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

piciu866

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    151
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez piciu866

  1. Najlepiej sprawdzić po oryginalnych dokumentach, dowodach zakupu...itp Oba te zegarki powinny je mieć, jeden jest nowy a drugi sprzedawca deklaruje full set. Dochodzi też jakość wykonania która w Ball'u jest na wysokim poziomie. Szczerze to nie widziałem jeszcze podróbek tej marki (chociażby ze względu na tryt) więc raczej możesz bezpiecznie kupować .... chyba, że się myle to mnie poprawcie 😁
  2. Zegarek jest spoko i mechanizm też 😁 Ma całkiem sporą rezerwe chodu (80h) jak na 4Hz i dokładność z tego co podaje Ball lepszą niż COSC, w zakresie -2 do + 5 ... mi ta wielka płyta i dużo wolnego miejsca absolutnie nie przeszkadza 😁 Te "RR" za to fajny smaczek 😉
  3. Prawie jak mechanizm z kieszonki 😄 Ponoć ma być bazą dla Balla do rozbudowy dodatkowych komplikacji i stąd tyle miejsca....pożyjemy zobaczymy 🙂
  4. Ohio III , gratulacje 👍 świetny zegarek 🙂 Szkoda tylko, że zmienili indeksy względem II , poprzednie bardziej do mnie przemawiają .. 😄
  5. Gratulacje również. Świetna robota 💪
  6. Zastanawia mnie tylko jak kontrola jakości może puścić coś takiego ... Chyba, że jest ukryta wada, luzy na wskazówca lub osi i się przestawia, tylko to powinien serwis wyłapać... Mam kilka Balli i każdy trafia w punkt. Jeden tylko po serwisie u Dolińskiego zmienia datę 5 min przed północą ale już nie chciało mi się z tym bawić. Na co dzień nie mógłbym na to patrzeć -do poprawki
  7. piciu866

    Twoja kolekcja!

    Dzięki. Sporo czasu niestety spędza w pudełku - robi za garniturowca 🙂
  8. piciu866

    poświećmy...

    Jest moc 👍 Aż razi w oczy 😎
  9. piciu866

    poświećmy...

    Ball Hydrocarbon Original Tryt 💪💪💪
  10. Miałem początkowo taką rozterkę, ale z drugiej strony nie byłem pewny czy pierwotna wersja nie była już przerabiana... Chociaż serce ma oryginalne 🙂 Fakt, ładnie by sie prezentował. Następnym razem tak zrobię 👍
  11. piciu866

    Twoja kolekcja!

    Na chwilę obecną taka kolekcja: jest jeszcze jeden Ball ale czeka na nowego właściciela 🙂 Będzie miejsce na coś nowego 😁
  12. I jeszcze kilka zdjeć z serwisu mechanizmu (oczywiście amatorskiego ) 🙂 Najpierw rozbiórka: Niestandardowe zabezpieczenie otwartej sprężyny (ostatecznie były aż 3 opaski) Kapiel w benzynie ekstrakcyjnej: Po czyszczeniu: I jeszcze czyszczenie + smarowanie nakrywki : Na koniec jeszcze poskładanie w całość + regulacja i od razu balans się ożywił 😄 Mam nadzieję, że trochę przedlużyłem mu żywot 🙂
  13. A może tak dla odmiany jakaś damka 😁
  14. Ciekawy mikrobrand. Dość oryginalne zegarki ze świetnymi żywymi tarczami, gdzieś też rzuciła mi się fajna mikroregulacja w zapięciu 👍
  15. Już jakiś czas temu wymyśliłem projekt aby zrobić samemu ciekawy zegar naścienny. Założenia były proste: wykorzystać do tego drewniany plaster i uwidocznić pracujący mechanizm. Rozpocząłem od szukania dawcy i trafił się zegar kominkowy z mechanizmem Kienzle: Najpierw była rozbiórka, trochę modyfikacji - przemalowanie indeksów, wskazówek, logo... Trochę zabawy z dorobiem obudowy Wstępne przymiarki I taki oto efekt końcowy: Lubię oglądać ten pracujący mechanizm 😁 20240807_131623.mp4 Takie oto dziwadło sobie skomponowałem 😀
  16. Ohio II ... a był moment, że miał iść na sprzedaż... jednak ciągle cieszy 😀 Cieżko oddać na zdjęciu jak się mienią indeksy w zależności od padania światła - bajka !
  17. Po wymianie mechanizmu, jeszcze w tym roku, dostałem ete 🙂 Ja też bardzo lubie swojego Balla🙂 Tylko,że to chronometr a na zdjęciu wygląda jak elabore:
  18. I jeszcze jako ciekawostkę dodam , żeby nie było łatwo 😁 Wcześniem mimo RR1102-CSL miałem w środku Sellite SW220-1 na 100% w wersji COSC (zdjęcia balansu poniżej) ale bez systemów antywstrząsowych. Dzięki pomocy Ball'a i @piotrkrakow(polecam) mam wymieniony mechanizm jak wyżej...tylko czy to jest COSC ? Na pewno działa jak COSC +1s 👍
  19. Zgadzam się ale.... Wrzucam zdjęcia dwóch balansów. Jeden z RR1102 a drugi z RR1102CSL który jest z Hydrocarbon Oryginal. Oba wyglądają identycznie, oba mają złotawy poblask (zdjecia tego nie oddają) i niestety mam wątpliwości czy to glucydur...a niby COSC zobowiązuje 🤔 @cordi7 co o tym myślisz ?
  20. Poniżej podobnie wyglądający balans z mojego Hydrocarbon Oryginal w wersji COSC: Jutro przy wolnej chwili wyjme balans z RR1102 i wrzucę dokładniejsze zdjęcia to ocenimy. Jak na elabore to miał zaskakującą powtarzalność z tą odchyłka .... no i z tego co słyszałem Ball tylko od Top ale głowy nie dam 🙂
  21. Fajna recenzja, dobrze się czyta 👍 Co do mechanizmów to z tego co wiem Ball stosuje tylko klase Top lub COSC jeżeli tego wymaga specyfikacja. To jest właśnie super stosunek cena-jakość 🙂 Mam dwa i oba z odchyłką +/-1s doba, mimo, ze jeden chronometr, drugi bez - kwestia zabawy z regulacją. Klase Top poznać możemy po wykończeniu balansu - ramiona przy kole są zaokraglone. Na zdjęciu poniżej z podobnego mechanizmu RR1102 (baza: ETA 2836-2) w moim Engineer Ohio II. Pozdrawiam
  22. Amortieser jest-w środku pierścienia z mumetalu jest dodatkowy elastomer czy coś 🙂 Co do Spring Lock'a i Spring Seal to coś mi nie pasuje...wymontowałem balans sprawdziłem z każdej strony i żadnej klatki w koło sprężyny włosowej nie widze ? 😲 Co o tym myślicie? Macie może zdjęcia mechanizmów z tymi patentami balla ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.