Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

exposiure

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Świeci konkretnie, szczerze mówiąc nie chce mi się sprawdzać jak długo. W dniu, w którym dostałem list do celników, wysłałem wszystkie niezbędne informacje, następnego dnia był u mnie kurier z przesyłką, byłem zaskoczony, aczkolwiek wątpię, żeby była to reguła.
 2. Nowy nabytek, jakość wykonania naprawdę cieszy.
 3. Z braku osobnego wątku dla Tisella zapytam tutaj, czy ktoś z was miał już w/na ręku nowego Tisella "explorera"? czytałem, że odczucia są mieszane
 4. @pepepatryk Fajna fota, bardziej wakacyjnie się nie da
 5. Dzięki AdamB, bez komentarza. Ależ smutne te samuraje, po lagunie spodziewałem się, że chociaż jeden będzie się wyróżniał z tłumu kolorem. Najciekawszy ze względu na kolor koperty jest SRPB55
 6. Gdzieś czytałem, że w okolicach czerwca Seiko ma wypuścić odświeżone Samuraje, w nowej kolorystyce i regularnej edycji, ktoś ma jakieś bliższe informacje na ten temat?
 7. Noszę się z zamiarem kupna żółwia, ale nie mam go gdzie przymierzyć. Mam nadgarstek 17cm (płaski), ale boje się, że nowy żółw będzie za duży. Ma ktoś możliwość zrobienia fotki w nowym żółwiem i jakąś Vratislavią chrono? najlepiej na nadgarstku Wszędzie piszą, że żółw ma lug to lug 48, a jak mierzą wysokość całej koperty ty wychodzi niecałe 48 (a doliczyć trzeba przecież dystans między końcem koperty a teleskopem). Z kolei VC ma lug to lug 46, a koperta ma w sumie 48. Byłbym wdzięczny, gdybyś ktoś mi zweryfikował z pierwszej ręki te dane
 8. Zawsze można wyjść poza opozycję czarne - białe, i zdecydować się na piękny nachtblau
 9. Pewnie nawet nie warto rozpoczynać dyskusji, perspektywy na zgodę są nikłe Dla mnie jest to solidny zegarek (z gwarancją Seiko), który jest totalną opozycją do wielkich zegarków blink blink. Codzienny, maksymalnie pragmatyczny,, funkcjonalny, modernistyczny, użytkowy (wszystko czarno na białym), nieśmiertelne hasło Loosa "ornament to zbrodnia" Zupełnie inna filozofia i wartości stoją za takim modelem, skromność tych modeli przejawia się nawet w małej (ze współczesnego punktu widzenia) średnicy tarcz, czysty zegarek i nic więcej. Co do "quartza" napis czysto informacyjny, tak jak "Seiko", nie powinny ani ziębić, ani grzać - jeśli rozumieć to w kategoriach, o których wyżej wspomniałem.
 10. Ma swój urok, zgrabny, minimalistyczny EDC
 11. Dobrze mi się wydaje, że w s.7 i s.8 wkład bezela jest zrobiony inną techniką, niż w poprzednich modelach? Mam wrażenie, że gdyby go poskrobać, to dałoby się zdrapać napisy, ale czarno tło już nie.
 12. exposiure

  Policzmy SEIKO 5

  Wiele już napisano o klasach wodoszczelności na forum. Łap dla orientacji: LINK
 13. Od ocierania się o mankiety, rękawy kurtek itd. się nie rysuje Nie wiem jak inaczej odp. na to pytanie, wiadomo, że jak przejdziesz zegarkiem po ścianie, to możesz zarysować nawet szafirowe szkiełko, a co dopiero bezel (ściślej wkład bezela).
 14. S.8 i pasek z forum tylko słabe fotki z telefonu...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.