W tym temacie obowiązuje ogólny regulamin KMZiZ oraz netykieta.
Mile widziana jest koleżeńska atmosfera oraz wyrozumiałość.
Regulamin:
- W tym wątku kupujemy i sprzedajemy zegarki rosyjskie i radzieckie oraz inne pochodzące "zza żelaznej kurtyny"(z wyłączeniem zegarków współczesnych).
- Sprzedający musi być użytkownikiem forum z odpowiednim stażem i wiedzą przekazaną w co najmniej 50 merytorycznych postach.
- Jeden post sprzedażowy to maksymalnie 5 zegarków i 5 zdjęć.
- Obowiązkowe jest podanie ceny.
- Opis oferty powinien być zwięzły i nie może wprowadzać użytkowników w błąd. Powinien zawierać informację o sprawności i ewentualnych usterkach lub uszkodzeniach zegarka.
- Odświeżenie oferty może nastąpić po tygodniu od jej zamieszczenia - nie podajemy linku, zamieszczamy ponownie ofertę, a starą edytujemy wpisując zamiast poprzedniej treści "kosz"
- Mile widziana jest informacja o sprzedaży bądź rezerwacji oferty.
- Kupujący/zainteresowany zakupem kontaktuje się ze sprzedającym poprzez wiadomość prywatną. Nie powinno umieszczać się pertraktacji handlowych na otwartym forum. Można natomiast umieścić wzmiankę o wysłaniu do sprzedającego PW.
- Prosimy o niekomentowanie ofert chyba, że budzą wątpliwości pod względem oryginalności lub kompletności przedmiotu, błędów w opisie itp.
- Dozwolone jest czasowe rezerwowanie ofert (po uzgodnieniu i za zgodą sprzedającego).
- Wszelkie sprawy niejasne i nieuregulowane rozstrzygają moderatorzy, a oferta łamiąca zasady lub budząca wątpliwości może być czasowo lub na stałe usunięta.
Zgodnie z regulaminem KMZiZ - Zarząd, administracja i moderacja KMZiZ nie odpowiada za oferty handlowe i użytkownicy przeprowadzają transakcje na własną odpowiedzialność.