Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

rk7000

Moderator
  • Liczba zawartości

    12216
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    33

Zawartość dodana przez rk7000

  1. Malowane lale chyba 😉
  2. Ogladalem kiedyś te zegarki na spotkaniu rocznym i słuchałem Pawła Jankowskiego jak o nich opowiadał. Dziś to już historia ale te zegarki są ponadczasowe.
  3. To jest mega ciekawy zegarek z niebanalnym pochodzeniem. Do tego stan jest wyjątkowy. Cieszę się, że mogłem go podziwiać na żywo 😍😍😍
  4. I to jest bardzo ciekawa analiza, brawo artsen1 👋👋👋 Do tego wszystkiego proponuję dorzucić Sławę 31 j 😁 Wahnik na pewno jest jeszcze inny i jeszcze inaczej opisany.
  5. Niestety nic się nie będzie zgadzało. Sława z tą tarczą występowała tylko z mechanizmem 2427N Myślałem, że planem jest odtworzenie zegarka na podstawie werku ale widzę, że tu się planuje produkcja frankena. Ja mam koronkę od 2427 N - ma ktoś pomyśl jak taka Sławę zrobić? 🤭😉
  6. Od samego początku piszę, że to nie jest wersja N czy H jak kto woli. Właściwie to na temat Sław 31i 32 kam. kiedyś Paweł napisał chyba wszystko. Wystarczy odnaleźć odpowiednie tematy.
  7. Ten mechanizm to zwykła 32 kam czyli 2427 k5 2427 N to tylko i wyłącznie wahnik na łożysku miała a jak się domyślam jeden z drugim zamienne nie są 😉
  8. Zastanawiam się nad tym - skoro nie masz wahnika ani tarczy to skąd wiesz, że to 32 kamienie i mechanizm 2427N? 😉 Dopasowanie tarczy z kwarcowej Sławy to troszkę tak jak "pastowanie kabana" A Werki Sław serii 2427 różnią się ogromnie i bardzo się dziwię, że ktoś napisał o werku 2427N że tam pasuje zwykły Wachnik skoro wahnik w 2427 N jest na łożysku a w zwykłym 2427 ślizgowy. No ale ja specjalistą nie jestem więc może coś pomyliłem 😉
  9. Uszata 200 m w opakowaniu od 300 m Za tą kasę raczej nie warto 😁
  10. Cześć 🙂 Jak tylko czas pozwalal byłem z Wami - ostatnio prawie wcale ale tak jak sami wiecie - czas to jest najważniejsza sprawa na tym forum. Dziękuję za możliwość świetnej zabawy czy to wystawiając swoje wypociny czy raczej oglądając i podziwiając prace Forumowiczów. Byłem z Wami od początku więc i na koniec coś tam jeszcze namieszam Wam w głowach ale to już na pw 🙂 Dzięki za miłą zabawę.
  11. Poszukuję kogoś kto ma kontakt w Drochobyczy na Ukrainie lub mógłby z Drochobyczy odebrać zegarek i przywezc do Polski lub wysłać pod wskazany adres w Ukrainie. Zegarek jest dość drogi dlatego normalny transfer nie wchodzi w grę. Trzeba go obejrzeć i dopiero zapłacić. Następnie albo przywieźć albo wysłać do Ukrainy. Musi być 100% zaufana osoba. Bede wdzięczny 🙂
  12. Cześć. Szukam karabinka na nabój pośredni i do tej pory cały czas wychodził mi AK ale tak myślę że już wystarczy, że zbieram ruskie zegarki, karabin może jednak jakiś inny bym kupił. I tak wyszedł mi GALIL. Ciekaw jestem co sądzicie o tych karabinach? Czy ktoś uzytkuje/użytkował? Jakie ma odczucia? Każda informacja będzie cenna i pomoże mi w podjęciu decyzji. A może ktoś zaproponuje coś innego? ARy odpadają - raczej ma to być sprawdzona, wojskowa konstrukcja.
  13. Nie pamiętam - za dużo jak na ten stan 😁 I dalej jest za dużo.
  14. A ja z ciekawości kupiłem takiego pacjenta TOZ 8-01 Poobijany, obraz nędzy i rozpaczy ale lufa z gwintem wyraźnym, wszytko działa, strzela i to chyba dość celnie (sprawdzałem na 25 i 50 m) , łuski wyrzuca. No to trzeba go reanimować 😁 Na początek rozłożenie pacjenta i czyszczenie osady - usunięcie wieloletniego syfu - zwykle mycie a później usunięcie starego lakieru - tu wystarczył aceton i szmatki. Ale oczywiście tyle oleju drewno przyjęło że aż się klei. No to wycieranie acetonem, suszenie, przecieranie papierem ściernym i ponownie wycieranie, suszenie i tak do za.... Dwa dni oczywiście po kilka razy dziennie żeby uzyskać taki efekt Mniejsze wgniotki zeszły pod papierem ściernym, kilka większych zostało ale to już były spore ubytki. Ale da się z tym żyć 😉 Następny etap to wodowanie - przetarcie na mokro żeby "wstaly" włókna i znowu papier ścierny- tym razem 400 Oczywiscie w międzyczasie czyszczenie lufy, zamka itd 🙂 Nastepnie bejcowanie - ja położyłem trzy warstwy. Po wyschnięciu wosk twardy olejny - dwie warstwy i taki jest efekt końcowy 🙂
  15. Ten zegarek próbuje się sprzedać od jakiś 2 lat. Badszo rzadka stalowa Rakieta ale cena była nie do zaakceptowania niestety. Teraz nie wiem, pytałem bardzo dawno.
  16. Podejdź do przeciwległego okna popatrzysz sobie na morze - w Sosnowcu wszystko jest możliwe 🤪 A tak poważnie to chyba to nieczęsty widok. Dziś jest bardzo silny wiatr i przejrzystość powietrza pozwala widzieć góry 🙂 Super.
  17. Jako autor zacznę i przedstawię Wam moje życzenia na 2023 😁 1 k-43 "rozwietczyk" 2 Mołnia z 1947 3 Antarktyda 4 kieszonkowy IWC na rynek carskiej Rosji 5 8dniowy P. BURE/H. MOSER To takie moje skromne życzenia na 2023 😁
  18. Rzadko zakładam ruskie zegarki ale ten założyłem dzisiaj i nie chce zejść z ręki mimo, że rozmiar mikry jak na moje upodobania. Ale design taki, że ciężko oczy oderwać 😍😍😍
  19. rk7000

    Licytacja dla Krzysia

    Zapraszamy na licytację świąteczno - noworoczną 🌲🌲🌲🥂🥂🥂 Dziś mamy dwa zegarki które przekazał nam kolega który od lat wspiera licytację dla Krzysia i od lat robi to anonimowo. 1 Casio Edyfice Solar Powered - zegarek nie był używany w komplecie pudelko. 2. Wostok Amfibia Scuba Dude - NOS z pudełkiem i papierami. Zegarki licytujemy osobno. Licytacja trwa dwa tygodnie i zakończy się 08.01.2023 o godzinie 19.00 Zaczynamy od 1zł Zapraszamy Zapraszamy na licytację świąteczno - noworoczną 🌲🌲🌲🥂🥂🥂 Dziś mamy dwa zegarki które przekazał nam kolega który od lat wspiera licytację dla Krzysia i od lat robi to anonimowo. 1 Casio Edyfice Solar Powered - zegarek nie był używany w komplecie pudelko. 2. Wostok Amfibia Scuba Dudę - NOS z pudełkiem i papierami. Zegarki licytujemy osobno. Licytacja trwa dwa tygodnie i zakończy się 08.01.2023 o godzinie 19.00 Zaczynamy od 1zł Zapraszamy
  20. Sytuacja jest tragikomiczna - nie będę już powtarzał wszystkich mądrości z memów, zapytam tylko kim jest ten pan i kto go posadził w tym pomieszczeniu w którym otwierał koniak?
  21. rk7000

    Licytacja dla Krzysia

    Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem ale jeśli budziki mają być integralną częścią licytacji kalendarzy których są dwie sztuki to rozumiem, że do każdego kalendarza dołączamy jeden budzik i taki zestaw licytujemy? Eugeniusz - potwierdź lub sprostuj proszę 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.