Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kopernik18

Użytkownik
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kopernik18

 1. Obiecane zdjęcia z odsłonięcia rzeźby z zegarkiem Błonie . Miejsce : Rynek miejski. Na ostatnim dwaj czynni zegarmistrzowie . W przeszłości pracownicy ZMP Błonie . To oni robili te zegarki 😮 . Inni obecni też w różny sposób związani z historią Błoniaków i ich powstawaniem.
 2. Oczywiście warto wspomnieć . I ja mam więcej informacji, gdyż byłem w to zaangażowany. Chodzi o niespodziankę ufundowaną przez samorząd Błonia . Ponieważ to miała być niespodzianka to nie pisałem na forum nic. Tak było ustalone z władzami miasta . Jak niespodzianka to niespodzianka i już. Otóż dziś o godz. 12 odsłonięto instalację artystyczną -rzeźba przedstawiająca zegarek "Błonie " z paskiem wspartym na stosownym postumencie. Coś w rodzaju pomnika , można przycupnąć zrobić fotkę i pobyć chwilę z zegarkiem "Błonie " Można spróbować nakręcić ; koronka waży ze dwa kilo 😃😀 . P.S. Jutro wrzucę zdjęcia .
 3. Pragnę Was zawiadomić , że wystawa była zgłoszona do konkursu ' Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - WIERZBA ' . Konkurs organizowany jest corocznie przez Urząd Marszałkowski . Otóż mamy sukces i nagrodę. Wyprzedziła nas Twierdza Modlin . To jest też rekomendacja dla naszej ekspozycji. " Drugie miejsce zajęła wystawa pt. „Wystawa z cyklu kolekcjonerzy i ich kolekcje – Błoniaki zegarki ZMP w Błoniu w kolekcji Piotra Zawadzkiego” zorganizowana przez Muzeum Ziemi Błońskiej. " Tyle cytat z listy laureatów. Osobiście bardzo ,bardzo się cieszę . Organizator przewiduje uroczystą galę wręczenia nagród we wrześniu . Przy takich okazjach zawsze wspominam o KMZiZ , Nie wiem ,czy mogę zaprosić przedstawicieli klubu . Będę informował.
 4. Mam wielką ochotę być . ALE mało czasu dużo się dzieje . Muszę wrócić do Warszawy na 18 . Jednak spróbuję się pojawić mimo . Wieczorem napiszę o wystawie Błoniaków .
 5. Mam wrażenie , w zasadzie przekonanie ,że profesjonalna. Choć przez moment targały mną emocje. W sumie b. dobre zakończenie: zamówiłem , zapłaciłem . Podziękowania ,serdeczności
 6. Z całym szacunkiem ; pytałem również " czy można zapłacić inaczej" . Jeżeli z kuponem już się nie da, to mimo wszystko nie rezygnuję .proszę o inną możliwość zapłaty .
 7. zablokowało mi coś przy płatności ,kupon został zawieszony .Ja nie rezygnuję. Czy można zapłacić inaczej.
 8. Proszę 02 - czarno -żółty .Jeśli będą numery to zdecydowanie 7 jak nie ma już to 19 ostatecznie 55 . Sorry . Dzięki
 9. Mamy jeszcze  pamięć . Zostają na szczęście wspomnienia.

 10. Smutno. Coraz mniej MISTRZÓW. RIP.......
 11. Zapisałem się w ostatniej chwili i także w ostatniej przepraszam , ale nie możemy się pojawić. Życie ciągle coś plecie teraz akurat na niekorzyść. Przepraszam mocno , dobrego czasu życzę . Piotrek
 12. Bywałem w pracowni. Miło było też spotykać Marka na różnych imprezach zegarkowych . Zawsze sympatyczny kontakt rzemieślników . Dobrze ,że zostają wspomnienia. Niech spoczywa w pokoju .
 13. Igora poznałem na warsztatach. Pomocny dla klubowiczów , sympatyczny gość. Pozdrowienia i dzięki za miłe rozmowy.Powodzenia
 14. Dobrego czasu . Radości i absolutnie pozytywnego myślenia życzę klubowiczom , forumowiczom ,zegarkowcom.... wszystkim. Pozdrawiam
 15. U mnie też muzeum zamknięte . Wielka szkoda ; w jednej z gablot prezentuję kilkadziesiąt zegarków BŁONIE i przedmioty związane z tą marką . Ludzie często dla tej kolekcji odwiedzali muzeum .
 16. Zapewne możliwość bycia w fabryce " bardziej " zegarkowej niż scyzorykowej podnosi [wg mnie] rangę i atrakcyjność wyjazdu . Do Biel , Genewy czy też Le Locle lub do innego miejsca ale stricte zegarkowego nawet w drogiej Szwajcarii z pewnością zbierzemy chętnych . Zwłaszcza ,że w wielu miejscowościach jest po kilka fabryk . Oczywiście b. trudno będzie zwiedzić wszystkie np. w takim Le Locle . Ale sam Genius Loci dla miłośnika zegarków i zegarów ma duże znaczenie . P.S. Pamiętacie jak w Glashutte świadomość istnienia tam wielu manufaktur dawniej i dziś robiła na nas wrażenie.
 17. " może udałoby się pokazać jakieś eksponaty?" - to cytat z zaproszenia do Radości . Bardzo ciekawa i cenna inicjatywa. Z mojej kolekcji poloników mogę udostępnić eksponat związany z wymienionymi wyżej firmami .
 18. My też hotel 2 doby =================================== Dzięki za info. Miło, że będziecie
 19. Zaczynam pakować Toruniaki Metrona. Zakład już nie istnieje. Zegary zostały. Nie udało mi się ustalić czy mają jakąś "izbę pamięci" . Ale nawet jak nie mają to można je spotkać jeszcze w wielu domach.W każdym razie budynki po zakładzie są wpisane na listę zabytków. Firma założona w 1920r. Rozgadałem się ,a mam powiedzieć czy jadę . Oczywiście tak . Proszę o wpisanie dwóch osób . Dzięki P. S . Najbardziej lubię zegary powstałe w Toruniu po przeniesieniu tam fabryki ze Świebodzic.Początek lat 50 tych.
 20. Zdjęć jest sporo .Znajdę chwilę to wrzucę linki do nich. PS. W wątku Warsztaty nr. 5 [ bez bis] już dawno wiszą foty . PIĘKNE autor: Marcin - Kwiatek . {dziękuję mu przy każdej okazji ]. Na jednym dojrzałem twoją postać Kamilu . Jest też kilka zdjęć Twojej roboty .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.