Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PKS

Użytkownik
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PKS

 1. CWC fajne, choć bardziej pasuje mi Precista G10, nad którą od dłuższego czasu się zastanawiam, tyle że w niej siedzi Ronda 715 Li, więc bez szału. Oceanusy nieźle się prezentują, Certina też, ale jakoś nie ma przekonania do kwarców tej firmy
 2. Nigdy nie myślałem, że polubię się z bateryjkami, ale jednak stało się - duża dokładność chodu i praktycznie bezobsługowość sprawiają, że fajnie mieć jakiegoś kwarcyka pod ręką na wypadek szybkiego wyjścia albo braku nastroju do zabawy z nastawianiem itd. Nie ma jednak łatwo i zwykły kwarc nie przejdzie, szukam więc czegoś ekstra. Stąd pytanie: jakie możecie polecić mechanizmy kwarcowe (albo konkretne zegarki), które wyróżniają się na tle konkurencji za 5 dolarów? Mam na myśli coś porządnie zrobionego, co dobrze wygląda (mniej plastiku od metalu) i dodatkowo oferuje wyższe parametry, np. jak werki w tuńczykach albo Sinnie UX. Na pewno pasuje wszystko od Grand Seiko, ale szukam raczej czegoś do 5k max.
 3. Jakościowo są tak zbliżone, że w zasadzie jedyne kryterium wyboru to kwestie estetyczne - co się bardziej podoba.
 4. Wszystkie fajne, ale w szczególności pierwszy credor i wszystkie kostki.
 5. Myślę, że mało kto zrobi to lepiej od Watches SPA.
 6. Bardziej mnie razi narracja, że niemieccy żołnierze wojnę spędzili albo w wojskowej orkiestrze, albo byli sanitariuszami. Przemysł niemiecki (w tym obecnie istniejące firmy) miał ogromny udział w wojnie i był jej niewątpliwym beneficjentem. Powinno się to powtarzać na każdym kroku, bo inaczej niedługo nikt o wojnie i sprawcach nie będzie pamiętał. Powyższe nie oznacza, że z tego powodu nie kupiłbym stowy czy nie zażyłbym aspiryny.
 7. Moja 10-letnia po naświetleniu bardzo ładnie świeci, ale tylko przez chwilę
 8. Cartier Santos midsize lub wspomniany OP36.
 9. Bo to jest ta sama półka. To są werki traktowane przez producentów jako zamienniki 1:1, bo pewnie i koszty są na bardzo zbliżonym poziomie.
 10. Mam zakręcaną koronkę w starym manualnym wostoku i bardzo sobie chwalę, więc tym bym się nie przejmował. Jak dla mnie serica, choć to zupełnie różne zegarki, które ciężko ze sobą zestawiać.
 11. Przecież to adriatica. Ma ciekawie wyglądać i tyle. To samo jest z "chronografami" z doklejanymi wskazówkami. Zresztą bardziej utytułowane marki również odwalają podobne akcje - Rolex w daytonie podzielił sekundę na 5 części, podczas gdy wskazówka uderza 8 razy na sekundę. Kiedyś faktycznie wkładali tam werk Zenitha z częstotliwością 36 tys. na godzinę (10 razy na sekundę), ale gdy przeszli na swoje mechanizmy, zmniejszyli taktowanie do 28,8 tys. Wszystko byłoby ok, gdy nie zapomnieli skorygować podziałki na tarczy.
 12. Świetny ten pointer, tylko szkoda, że bez bransolety.
 13. Jeszcze Breitling ma niegłupie chrono, ale pewnie to jedna z tych "średnich" marek
 14. Deklaracja zgodności z czym? Zegarki nie należą do towarów, do których stosuje się przepisy zharmonizowane. Chyba komuś się tam nudzi.
 15. 300 ma mikroregulację, a 300t dopasować można za pomocą "przedłużki nurkowej", którą jednak trudno uznać za typową mikroregulację, bo przeznaczona jest do czegoś innego.
 16. A jakiś czynnik ma wpływ? Historia zakupowa roleksów czy po prostu zwyczajne szczęście?
 17. No i po kilku ładnych latach znowu w Klubie. Od czasu kolekcji SARB (jak dla mnie najlepsza ze współczesnych serii) nic mi się nie podobało z wyjątkiem marinemasterów, ale w nich przerażały mnie rozmiary. W końcu uporałem się z lękami i nie żałuję, bo tuńczyk leży zadziwiająco dobrze na moim lichym nadgarstku.
 18. No właśnie. Skoro nikt już pasków nie dobiera, to tym bardziej tarcz Z resztą kolory czego miałbyś dobierać? Koszuli? Przy garniturze miałbym opory, żeby założyć żółtka (niebieskiego w sumie też), ale przy dżinsach to w ogóle nie widzę problemu. Chyba że masz narzucony jakiś chory dress code, no to tego już faktycznie nie przeskoczysz. Ale mleko się już rozlało. Męcz się z karibanem
 19. Poszukuję teleskopów używanych głównie w diverach seiko, ale nie tych grubych (Fat Boy - 2,5 mm), tylko o cieńszym korpusie (1,8 lub 2 mm). Końcówki muszą być jednak takie, jak w fatbojach, czyli 1,1 mm (standardowe mają ok. 0,8 mm). Jak ktoś ma nadmiar, ewentualnie wie, gdzie są dostępne w PL lub UE, to proszę o PW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.