Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tarant

Moderator
 • Content Count

  19,306
 • Joined

 • Days Won

  62

tarant last won the day on May 6 2020

tarant had the most liked content!

Community Reputation

4,103 Guru zegarmistrzostwa

About tarant

 • Rank
  Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII
 • Birthday 02/18/2007

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Neverwhere

Recent Profile Visitors

10,858 profile views
 1. O to mi chodziło, po "miesięcznochodnym werku": auf ersichtlich gemacht wird, der erreichte (?) Tag der Monates ist. Miasto to Ebensee. No to ładny mętlik robi... 101272 nie starszy niż z 1885 roku... W Mariusza tabeli był to rok ~ 1879. Chyba, że kalendarz można było dokupić do już posiadanego zegara.
 2. Raczej DRGMS. Nie ma pełnych spisów tych zastrzeżonych wzorów. Zegarowe ponoś spisał ktoś (Hubby?) są dostępne w bibliotece NAWCC. W postaci drukowanej. Ale to jest spis sporządzony właśnie na podstawie roczników DUZ.
 3. Jak konkretnie wygląda wpis o tym patencie? Gdzieś już go zamieściłeś?
 4. Cholercia. Stron z Beschreibung und Zeichnung nie rozwinąłem... Kilka tych z kalendarzem zamieściliśmy w głównym temacie.
 5. Gdzie tam jest 35/002419? 35/2419_2 (potem ja pas - 21113??), poniżej "otwarty". Tekstu po mit Monatgehwerk aż do ist też nie bardzo... Poproś o tłumaczenie, starsze pokolenie Niemców jeszcze to chwyci.
 6. Dotyczy umieszczenie koła liczącego przed przednią płytą werku. Wydaje mi się, że nabijać go mogli już od 1903 roku, po zgłoszeniu, ale może i dopiero od daty wydania.
 7. Od 1903 (data przyznania patentu) w okresie co najmniej 5 lat (zwykle tyle przypominano o patentach biciem na werku, nie zawsze oczywiście).
 8. Panowie... przypominam suchara. Pijaczek zakręcił się przypadkiem na cmentarzu. Zauważył grabarza, zajętego swoją pracą i postanowił go dla żartu przestraszyć. Podszedł do niego od tylu i wrzasnął: - BUUUUAAA! Grabarz ani drgnął, nawet się nie odwrócił i kontynuował swoją pracę. Pijaczek zniesmaczony nieudanym żartem odchodzi. Kiedy wychodzi poza teren cmentarza, nagle dostaje łopatą w łeb i pada na ziemię nieprzytomny. Pochyla się nad nim grabarz i grożąc palcem mówi: - Straszymy, biegamy, skaczemy, bawimy się ... Ale za bramę nie wychodzimy!
 9. Wszystko jest tam bardzo pięknie opisane kaligraficznym pismem. Odręcznym, jak na dokumenty wydawane w CK Monarchii Anno MDCCCLXXX przystało...
 10. tarant

  Teorie spiskowe

  Skąd on wiedział, jak to będzie? Przypadek? Nie sądzę...
 11. Dosyć to złozone. Logo ze smokiem na dekielku koperty to E.H. Jaccard & Cie., od 1906 r. Perusset & Didisheim, przedstawiciel handlowy Longinesa w Argentynie. Zaś José König na dekielku wewnętrznym to wielobranżowa, m. innymi jubilersko-zegarmistrzowska firma z Mendozy. O szczegóły zapewne można zapytać się firmy Longines, ponoć odpowiadają.
 12. Wystarczy, już dzisiaj je pokazywałeś.
 13. Po rodzaju teleskopów, obecności lub braku mechanizmu przeciwwstrząsowego, typie mechanizmu... Tak "na oko" to może być koniec lat 30 aż do końca lat 40.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.