Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fotolizard

Stowarzyszenie
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://fotolizard.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mińsk Mazowiecki/Siedlce
 • Hobby
  fotografia, zegary, zegarki, zegarmistrzostwo

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Moim zdaniem budzik jest fabryczny. Obudowa też. Nic nie było klepane. Budowa tej obudowy jest skomplikowana. Jakiś majster (z gadki wnioskuję, że handlarz) chciał wyjąć mechanizm i dłubał w ramce z cyny - dlatego wygląda jak po burzy. Żeby wyjąć mechanizm trzeba rozkręcić "trzymadełko" itd. Drzwiczki są dziwne, ale niesamowite. Planuję zrobić mu przegląd, więc porobię zdjęcia - wtedy wyrzucimy wszelkie wątpliwości.
 2. Takie maleństwo dzisiaj dołączyło do kolekcji. Pozdrawiam serdecznie. Tomasz
 3. A ja przygarnąłem sobie Mera-Poltika z papierami. Nówka sztuka nie śmigana. Niby nic szczególnego, a cieszy. W dodatku 6 szt. każdy inny. Oto jeden z nich.
 4. Rozumiem... fajne zdjęcie... Będę ratował! Bez obaw! Nie po to wstałem 3 godziny wcześniej, aby po niego jechać przed pracą Dół skrzyni jest w kiepskim stanie i tył. Ale ten tył chcę uratować, bo środek ładnie wygląda. A dół się poklei, za forniruje, całość szelakiem i będzie git. Pojechałem po niego ze względu na znaczek na tarczy (zdjęć mechanizmu nie widziałem). Jednego już mam z tym znaczkiem i napisem MADE IN POLAND. Więc drugi z takim mechanizmem się przyda. Pytanie: Ta szyba "kryzysowa" to oryginał? Bo już z taką szybą jest na tym forum. I jeszcze taka ciekawostka...
 5. Nabyłem dzisiaj następnego chodzika. Skrzynia w marnym stanie, ale chyba dam jej życie (ciężko będzie). Zegar od początku swego istnienia widniał w budynku poczty w miejscowości Prostyń. Budynku już nie ma. Kupiłem od pewnego Pana. Może dam mu 2 szansę. (mechanizm już czysty, tylko skrzynka masakra).
 6. Niby dziwna puszka, ale... Środek obudowy to nałożona na obudowę "rzeźbiona" blacha - mosiądz (nie wygląda mi to na ręczną pracę, ponieważ łączenie jest raczej maszynowe - zbyt precyzyjne). A obudowa jest bardzo dziwnym metalem, prawie jak ołów. Malowane nic tu nie jest. W każdym razie przyjdzie tzw. "czas" to rozbiorę do konserwacji, zrobię kilka zdjęć. Teoria tatuażu i malowania legła w gruzach. Chyba, że to proszę Państwa piercing z tamtych czasów - ciężki do zrozumienia.
 7. Mi się udało zaszaleć... Wrocław przygarnięty...
 8. Balans łatwy w demontażu/montażu. Gorzej z tymi koszmarnymi sprężynami - jest w nich siła...
 9. "Ivan" wkroczył do domu... Gratulacje! Ciekawy model.
 10. 1) Budzik Mauthe (FMS). Lata 1920/30. - 80 zł
 11. Nie ma się co załamywać. Te budziki to tak po paru latach polowań... Czasami się trafiają do kupna fajne okazy, lecz ceny osiągają kosmiczne... Cóż....
 12. Tu to wyższa półka. Ostatnio zapolowałem na podobny HAU, ale jeszcze nie doszedł do mnie. A ciekawych budzików jest bardzo dużo... A tu taki dość specyficzny, bo wiszący
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.