Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

fotolizard

Stowarzyszenie
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://fotolizard.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mińsk Mazowiecki/Siedlce
 • Hobby
  fotografia, zegary, zegarki, zegarmistrzostwo

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. Dzień dobry.

  Czy posiada Pan jeszcze zegarHAU Westminster 3/4?

  Kupiłem zegar z tym samym mechanizmem, lecz niestety brakuje mu 2 części z przodu mechanizmu. Posiada Pan może zdjęcie przodu mechanizmu?

  Byłbym wdzięczny.

  Pozdrawiam,

  Tomasz Wojciechowski

 2. Jestem zainteresowany. Rezerwacja. Zapraszam priv
 3. Strażaki są głośne
 4. Można umyć w gronalu. A nawet trzeba. To jest brud i pozostałości po jakichś płynach. Ja już z wręcz czarnych myłem, czyściłem, polerowałem i jest błysk.
 5. Ja po wizycie w muzeum zegarów w Kłodzku 2 lata temu, wymarzyłem sobie takiego porcelanowego cudaka do upolowania. Jak to mówią: "Kiedyś tam!" I tak wyszło r 29 na mechanizmie to rok produkcji?
 6. Moim zdaniem budzik jest fabryczny. Obudowa też. Nic nie było klepane. Budowa tej obudowy jest skomplikowana. Jakiś majster (z gadki wnioskuję, że handlarz) chciał wyjąć mechanizm i dłubał w ramce z cyny - dlatego wygląda jak po burzy. Żeby wyjąć mechanizm trzeba rozkręcić "trzymadełko" itd. Drzwiczki są dziwne, ale niesamowite. Planuję zrobić mu przegląd, więc porobię zdjęcia - wtedy wyrzucimy wszelkie wątpliwości.
 7. Proszę bardzo. Wymiary 5x5,5x4 cm.
 8. Takie maleństwo dzisiaj dołączyło do kolekcji. Pozdrawiam serdecznie. Tomasz
 9. A ja przygarnąłem sobie Mera-Poltika z papierami. Nówka sztuka nie śmigana. Niby nic szczególnego, a cieszy. W dodatku 6 szt. każdy inny. Oto jeden z nich.
 10. Rozumiem... fajne zdjęcie... Będę ratował! Bez obaw! Nie po to wstałem 3 godziny wcześniej, aby po niego jechać przed pracą Dół skrzyni jest w kiepskim stanie i tył. Ale ten tył chcę uratować, bo środek ładnie wygląda. A dół się poklei, za forniruje, całość szelakiem i będzie git. Pojechałem po niego ze względu na znaczek na tarczy (zdjęć mechanizmu nie widziałem). Jednego już mam z tym znaczkiem i napisem MADE IN POLAND. Więc drugi z takim mechanizmem się przyda. Pytanie: Ta szyba "kryzysowa" to oryginał? Bo już z taką szybą jest na tym forum. I jeszcze taka ciekawostka...
 11. Nabyłem dzisiaj następnego chodzika. Skrzynia w marnym stanie, ale chyba dam jej życie (ciężko będzie). Zegar od początku swego istnienia widniał w budynku poczty w miejscowości Prostyń. Budynku już nie ma. Kupiłem od pewnego Pana. Może dam mu 2 szansę. (mechanizm już czysty, tylko skrzynka masakra).
 12. Niby dziwna puszka, ale... Środek obudowy to nałożona na obudowę "rzeźbiona" blacha - mosiądz (nie wygląda mi to na ręczną pracę, ponieważ łączenie jest raczej maszynowe - zbyt precyzyjne). A obudowa jest bardzo dziwnym metalem, prawie jak ołów. Malowane nic tu nie jest. W każdym razie przyjdzie tzw. "czas" to rozbiorę do konserwacji, zrobię kilka zdjęć. Teoria tatuażu i malowania legła w gruzach. Chyba, że to proszę Państwa piercing z tamtych czasów - ciężki do zrozumienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.