Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakon

Użytkownik
 • Content Count

  363
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jakon

 1. Seiko 5 około tych 38mm można znaleźć i zmieści się w budżecie
 2. Albo curatora niewiele dokładając
 3. Wolałbym Omege. Może warto rozważyć używany egzemplarz?
 4. Sarby może już być ciężko dostać w tej cenie. Warto zwrócić uwagę na OS
 5. Za mniejsze pieniądze kupisz dobre Casio
 6. Orient Star to automat. Jak chcesz kwarcowy w tej cenie to popatrz również na Citizeny z radio control.
 7. Orient ma nowszy mechanizm z dokręcaniem i stóp sekundą
 8. Seiko czy Orienta spokojnie można znaleźć w tym budżecie
 9. Lepiej wziąć Seiko, ewentualnie Orient lub Citizen
 10. SKX007 to klasyk. Seria SRP jest nowsza, z "lepszymi" mechanizmami 4r36. Mają dokręcanie i stop sekundę.
 11. Oj tam, czytając forum sobie trochę pokręcisz i jakoś ten tydzień rezerwy będziesz utrzymywał
 12. Na ostatnie dyniowe święto jak znalazł. A pomarańczowa guma pasuje idealnie.
 13. Ozzie odbiegając od tego, czy się da, czy się nie da zrobić idealną kopię produktu, to chcesz komuś narzucić coś w stylu "sprawiedliwej prowizji"- czyli ile ktoś może zarobić na swoim produkcie? Czy może w ogóle chcesz, żeby wszyscy sprzedawali po koszcie produkcji? Wyrabianie marek, to zguba dzisiejszego świata? Naprawdę, jeżeli uważasz, że dany produkt nie jest warty tyle, ile żąda za niego producent, to go po prostu nie kupuj, ale nie zabraniaj tego komuś innemu, czy też nie oczekuj, że ktoś inny zrobi coś podobnego taniej, ale z tym samym "znaczkiem". Właśnie w ten sposób udowadniasz, że marka ma wartość. Co do pomysłu bazy numerów seryjnych na stronie, jaki widzisz problem w wejściu kogoś, kto podrabia dany produkt na stronę producenta i nabijanie tych numerów seryjnych na swoich produktach? Co do tego, czy komuś zależy, czy nie- jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie lornetkę i właśnie zastanowiły mnie fantastyczne oferty na allegro- zapytałem się oficjalnego dystrybutora i nie miałem problemu z otrzymaniem odpowiedzi potwierdzającej moje przypuszczenia. Chiny, gdy się wznosiły produkowały dużo podróbek, ale wiele z nich różniło się właśnie chociażby znaczkiem (znane buty Mike, czy Abibas). Aktualnie produkują dla znanych marek pod ich nazwą i wygrywają jak na razie stosunkowo niskimi kosztami pracy. Rozróżnij też proszę patenty od właśnie znaku towarowego. Przywłaszczenie przez kogoś marki naprawdę nie pchnie świata do przodu.
 14. Jakon

  G-SHOCK dla nastolatka

  Odniosę się tylko do tego jednego punktu- jeżeli dziecko wie, że prezent jest od Ciebie- to prezent wybrany, to prezent wymarzony
 15. Jako, że piszesz do 2000 zł: -Orient SDB08004B0- dużo tańszy (przez co np. nie ma szafiru), ale wpisuje się w sytlistykę już posiadanych przez Ciebie zegarków -Seiko sary053 -Tissot powrmatic (T0639071103800)? i są jeszcze fajne Citki, ale 39 mm i z mała sekundą, także nie szukam nawet numeru.
 16. Jest popyt, czyli można zarobić. Chodzi o to, że jest popyt na produkt z konkretnym logiem, a nie z konkretnym wyglądem (wiele podróbek nawet nie usiłuje naśladować żadnego konkretnego modelu, a wiele oryginalnych zegarków nawet szwajcarskich marek jest łudząco podobna do innych)- także według mnie Twój argument pada. Dlaczego uważasz, że jeżeli ktoś sprzedaje produkty na lewo, to zalegalizowanie jego towaru spowoduje, że nagle zacznie płacić podatki (skoro i tak go nikt nie ściga nawet za handel nielegalnym towerem?). Producentowi nie zależy na tym, żeby ludzie rozróżniali podróbki od oryginałów? I jeszcze pewnie mu nie zależy, który kupi? Nie wiem, jak wyobrażasz sobie tu rolę producenta, że będzie chodził po tym bazarku w Grecji i mówił "To są podróbki"? A jeżeli ktoś zrobi super podróbkę, która nie jest do odróżnienia od oryginału, zrobi wszystkie detale, itd. i będzie ją sprzedawał za 1/10 ceny, to uważasz, że jest to w porządku? Przecież jest jasne, że cena na rynku wielokrotnie przewyższa koszt produkcji, ale żeby taki efekt uzyskać trzeba właśnie wypracować sobie markę- czy to wieloletnią tradycją, czy marketingiem, który kosztował wiele milionów. Uważasz, że każdy może z tego korzystać i jeszcze się cieszyć, bo zapłacił podatek?
 17. Ozzie, jako, że trudno skomentować całość postu, gdyż każde zdanie budzi 100 wątpliwości, odpowiedz mi na jedno pytanie: jaki według Ciebie ma cel producent podróbki? Czemu nie tworzy właśnie swojej marki tylko podszywa się pod inną firmę?
 18. Zwróć uwagę, czy obsługują polska strefą czasową przy włączonym RC. Np. AT4007-54E ma na tarczy wymienionych pięć miast- Londyn i 4 z USA. Oczywiście nawet w przypadku, gdy nie będzie obsługiwał naszej strefy czasowej można ustawić naszą godzinę, jednak nie będzie wtedy synchronizowana przy użyciu RC.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.