Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  3,117
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25 2020

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

732 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

642 profile views
 1. Tak myślę , że coś z tą zawieszką . Dziwne jest to , iż zatrzymałem go na całe lato , a teraz przez kilka dni , chciał chodzić , tylko po kilka godzin. Dziwne jest też to , że od wczoraj idzie . Rano zaobserwowałem , że ta dość wąska elipsa , wyprostowała się ( nie jest po skosie ) . Koniec wahadła , chodzi teraz równolegle do tylnej ścianki . Jako , że wychył wahadła , jest przecież niewielki , to na zawieszce , ciężko będzie coś dostrzec . Myślę , że najprościej , to wymienić zawieszkę i zobaczyć co dalej .
 2. Jutro sprawdzę... sie okaże karamba.
 3. W Beckerze wagowym koniec wahadła zatacza wąską i skośną elipsę . W efekcie tego soczewka lekko puka w tylną ściankę i po pewnym czasie zegar staje . Co teraz ? Czyżby coś z zawieszką ? gdyby na końcu był rysik , to tak by narysowało .
 4. PM1122

  Nasze Budziki

  Eee...... to numer telefonu
 5. Mam Sony i Androida 9. Ale za pierwszym razem, też mi dodało stronę główną.... może trzeba popróbować i znaleźć ten haczyk.
 6. Przed chwilą spróbowałem. Więc, gdy masz otwartą stronę,, Zegary", to u góry po prawej, są trzy kropki. Puknij i masz do wyboru różne rzeczy.... między innymi, jest tam,, dodaj do ekranu głównego.
 7. A więc, D.R.Patent147023 - z 1902 roku, opublikowany w 1904 roku, dotyczy gongu, czy coś takiego...... no, musiałby ktoś lepszy, wypowiedzieć się. To wskazuje, że zegar powstał po tych latach. Sądzę, że napewno przed I wojną światową. ...... o mistrz mnie uprzedził
 8. A patrząc od dołu, to z pewnością dostrzeżesz mały otwór po kółku, który mocował ten element..... Jest to tylko połowa toczonego elementu, gdyż on, jest dość mocno cofnięty i nieomal przylega do ściany, na której wisi zegar. Co do korony, to najprościej przeglądać zdjęcia podobnych zegarów. Może nawet natrafisz na taki sam, to będziesz wiedział.
 9. PM1122

  Eppner

  No tak, ale gdzie ? 🤔
 10. Ciekawe ! ....... ale ja ja tu nie pomogę . Mechanizm na aukcji , a sprzedający podał ... ,, cyt. mit Bildmarke, Reinhold Schnekenburger, Mühlheim (Donau) " - nie wiem , czy opierał się na jakichś konkretnych danych , czy na prostym zerknięciu w mikroliska
 11. trafiłem na RSM ,, 20 "
 12. PM1122

  Eppner

  Ajjjj, piękna skrzynia
 13. Chyba pokazywać ..... może coś kiedyś zatrybi .
 14. Stoję za tym , by takich dokumentów , czy dowodów , przybywało ! Bo przecież , przez cały czas zmagamy się z niedostatkiem wiedzy . Ciągle mamy mnóstwo , całkiem prostych pytań , jak np. Kto wyprodukował ? Nie wiemy nawet , czy znamy już wszystkie zegarowe firmy z Freiburga. Więc , każdy dokument , czy wzmianka prasowa się przyda ............ a tłumaczenie języka niemieckiego , czy dobre , czy złe .., myślę , że znajdzie się ktoś , kto zna język perfekcyjnie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.