Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Super, czekam na przymiarkę Metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba pojawię się na premierze.

Ciekawy jestem Minimatika, a jak się nie spodoba, to będzie klasyczny Tangente z przeszklonymi pleckami.

A na razie kupiłem sobie w Nomosie welurowy antracytowy pasek :) Ale to do innego zegarka...

 

Również potwierdzam wysoką jakość obsługi Nomosa, dostałem gratisowy ołówek automatyczny, katalogi, kartki pocztowe i ręcznie wypisaną kartkę z życzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam Nomosa za swój najlepszy zakup zegarkowy, Tangente z datą to zegarek prawie idealny, żeby tylko mu dali WR 100 to było by idealnie. Nic to przy WR 30 deszcze i zalanie wodą podczas mycia rąk mu nie straszne.

Tak z ciekawości zapytam jak z dokładnością Waszych Nomosów. Mój egzemplarz jest dość czuły na sposób odkładania na noc - koronką do góry + 3 sek, koronka do dołu +9 (!), to oczywiście średnia dobowa przez 7 dni.

Na WUS czytałem parę wątków dotyczących dokładności Nomosów i to się potwierdza, odłożone na noc koronką do dołu strasznie przyspieszają.

 

Wracając do Jensena to fajnie że będzie gdzie przymierzyć i gdzie kupić. Nabywając te zegarki patrząc tylko po wymiarach, bez przymierzenia można się lekko zdziwić po zakupie. 

Moj Ludwig dodaje cos kolo 6-7 sek na dobe. Przy czym tak ok 10 godzin na reku a reszta plasko na podelku.. Na moje oko wpelni akceptowalne

Edytowane przez Sebastian1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wynik. Informacyjnie, w jakiej pozycji odkładasz zegarek na noc? rozumiem, że cały pozostały czas to na ręku? ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest po serwisie i regulacji w Glashuette:-) Jak nowy. Noszę go sporadycznie, od święta. Większość czasu leży w pudełku:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jako nowy posiadacz Nomosa, chciałem podpytać jaki jest koszt serwisu w Glashütte?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli cena dość wysoka niestety. Na szczęście serwis czeka mnie pewnie dopiero za parę lat.

 

A to mój nabytek:

 

58a962cec9b86a803936794634b313a7.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Oriona.

 

Cena serwisu przystępna biorąc pod uwagę zakres czynności.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć orion jest u mnie na dalszych miejscach z Nomosa, to gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli cena dość wysoka niestety. Na szczęście serwis czeka mnie pewnie dopiero za parę lat.

 

A to mój nabytek:

 

Gratulacje, piękny zegarek.

Cena serwisu moim zdaniem jest niewygórowana.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież gratuluje :) Orion rownież jest na mojej liście :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Gratulacje! Celuję w takiego, tylko 38 z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Oriona.

 

Cena serwisu przystępna biorąc pod uwagę zakres czynności.

Całkowicie się zgadzam. Mój wrócił po prostu jak nówka sztuka.

 

A Orion przepiękny!

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi mi po głowie jedna kwestia. Pomóżcie :)

 

Przymierzam się do modelu Ludwig, jednak wcześniej myślałem o Tangente. Ostatecznie jestem prawie zdecydowany... ale... ewidentnie Tangente jest częściej wybierany i w jakiś sposób bardziej lubiany. Czy czegoś jeszcze nie rozumiem i jest jakiś istotny powód do przedkładania Tangente nad Ludwigiem? Dodam tylko, że wolałbym uniknąć daty i w tym drugim nie ma wtedy problemu z brakiem symetrii tarczy :) Utwierdźcie, że robię dobrze lub skrytykujcie :)

 

Z góry dzięki


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia gustu:-) Jesli podoba Ci sie ludwig - kupuj!

 

Od Tangente sie zaczęło, to był pierwszy model Nomosa. Przez to jest "flagowy", było chyba tez najwięcej wariantów. Moze kształt koperty i wzór jest postrzegany jako bardziej uniwersalny czy tez nowoczesny od ludwiga? Ludwig jest bardziej klasyczny, delikatniejszy wizualnie.

Technicznie nie ma różnic. Werk, jakość ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

m777k - wybrałeś fajną wersję. Gratuluję:)

Jan M. Krawczyk - podoba Ci się pomniejszona rzymska szóstka w Ludwigu 35 lub 38 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwig nie ma tych charakterystycznych uszu przy kopercie, które dla niektórych jest religią bauhausu. Nie wszystkim też podobają sie rzymskie cyfry.

 

35 i 38 lepiej bez daty lepiej się komponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi mi po głowie jedna kwestia. Pomóżcie :)

 

Przymierzam się do modelu Ludwig, jednak wcześniej myślałem o Tangente. Ostatecznie jestem prawie zdecydowany... ale... ewidentnie Tangente jest częściej wybierany i w jakiś sposób bardziej lubiany. Czy czegoś jeszcze nie rozumiem i jest jakiś istotny powód do przedkładania Tangente nad Ludwigiem? Dodam tylko, że wolałbym uniknąć daty i w tym drugim nie ma wtedy problemu z brakiem symetrii tarczy :) Utwierdźcie, że robię dobrze lub skrytykujcie :)

 

Z góry dzięki

 

Tak jak już napisał Kolega ptrk. Tangente jest modelem "flagowym" Nomosa, nawet gdzieś widziałem takie określenie na ich stronie. Może to będzie trochę na wyrost stwierdzenie, ale  pod tym względem porównałbym Tangente np. do Submarinera u Rolexa albo Speedmastera u Omegi. Po prostu najbardziej charakterystyczny model danej marki. Mnie osobiście Tangente bardzo się podoba, to kwintesencja bauhausu, zegarek trochę bardziej uniwersalny niż Ludwig, idealny do garnituru, ale nie tylko. Ludwig jest według mnie dużo bardziej garniturowy, lecz przez to mniej uniwersalny.

Zależy jakiego zegarka potrzebujesz. Ja bym wolał Tangente, ale to kwestia indywidualna.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbie

Traktuję ją trochę jak uciętą szóstkę, zasłoniętą, nie jako coś niedopasowanego wielkością. Chyba bardziej wkurzałoby mnie to puste miejsce w Tangente :)

 

@sanik

Szczerze mówiąc, właśnie tel element po przymiarkach dziwnie się na moim nadgarstku prezentował i był jednym z powodów do zwrócenia uwagi na Ludwiga.

 

@Mirosuaw

W rzeczywistości poszukuję zegarka stricte garniturowego. Z tym porównaniem do Moonwatcha i Submarinera chyba masz stuprocentową rację. Oba zresztą są na mojej liście marzeń do zrealizowania :) Jednak potrzebuję czegoś eleganckiego, a do zestawów luźniejszych stylem mam już zabezpieczenie :)

 

Wiem, że zabieram się do tego jak pies do jeża, ale nie chcę później żałować pomyłki i chciałbym się utwierdzić w przekonaniu, że dobrze to sobie wykombinowałem :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek. Kup Ludwiga. Skoro Ci się podoba najbardziej, to nie kieruj się popularnoscia modelu, tylko własnymi odczuciami:-)

Tym bardziej, jesli to ma byc garniturowiec. Ludwig jest bardziej elegancki od Tangente, koperta, uszy, koronka są bardzo klasyczne. Tangente jest bardziej nowoczesny, bardziej uniwersalny. Mojego Sport nosilem na kauczukowym niebieskim pasku i pasował wyśmienicie, tak jak do czarnego kroko i gajera. To co prawda wersja sport, wieksza, ale klasyczny Tangente tez pasuje do dżinsow jak i garnituru. Ludwig to czysta elegancja. Zaslonieta częściowo szóstka rzymska na dole tez dodaje smaczku, wg mnie wygląda to super.

Bedziesx zadowolony:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ludwiga jak się podoba. Miałem i był super. Koperta jest smuklejsza i wydaje się ciensza niż w tangente.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirosuaw

W rzeczywistości poszukuję zegarka stricte garniturowego. Z tym porównaniem do Moonwatcha i Submarinera chyba masz stuprocentową rację. Oba zresztą są na mojej liście marzeń do zrealizowania :) Jednak potrzebuję czegoś eleganckiego, a do zestawów luźniejszych stylem mam już zabezpieczenie :)

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Ludwig będzie dobrym wyborem, ewentualnie Orion lub Zurich.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zurich to zupełnie inna półka cenowa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz go ubierać tylko do garnituru, to lepiej Ludwig. 

 

Tangente mnie jakoś nie przekonuje. Najbardziej jego znak firmowy, czyli uszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.