Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnę trochę wątek na wierzch, zdjęciem dwóch Ludwigów.

 

Pytałem również w wątku o ostatnich przymiarkach. Też sądzicie, że lepiej wybrać opcję 35 mm?

 

V2ny8Sw.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wersja po lewej stronie wg mnie bardziej pasuje do Twojego nadgarstka, chyba, że wolisz coś woiększego nosić. Dla mnie osobiście jednak tego typu zegarek w tej formie na tym nadgarstku to majstersztyk.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też jestem za 35. Ile masz w nadgarstku?

 

I chyba tak zrobię. Mam 18 cm w nadgarstku, a dwa garniturowce, które posiadam mają 38 i 40 mm i wyglądają dobrze. Model vintage o średnicy 35 mm ostatecznie nosi moja żona, bo wyglądał u mnie komicznie. Więc myślałem, że przy Nomosie będzie podobny układ. Ale jednak te długie uszy, jasna tarcza i wąski brzeg wyglądają nieźle, nawet w mniejszej wersji.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach lepiej wygląda 35mm, ale fotki przekłamują tj. zegarki wydają się większe na ręce.

Nadgarstek 18cm mały nie jest, chyba najlepiej jak zdecydujesz widząc obie wersje na żywo.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo lepszy wydawał się większy. Ale mniejszy nie wyglądał źle. Na zdjęciach odwrotna sytuacja :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Zgadzam się z Pawłem- zdjęcia "kłamią" ;) 

Mam nadgarstek 18 cm, przymierzałem Oriona Datum 38mm i uważam, że ten rozmiar jest idealny. 35mm wyglądał po prostu śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Nomosowcy, proszę o info na czym polega unikatowość stosowanego w werkach swing system, oprócz tego, że to rozwiązanie własne Nomosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał nosić tego Ludwiga tylko i wyłącznie do garnituru i na oficjalne okazje, wtedy rozważałbym 35mm, chociaż i tak nie wiem czy nie skończyłoby się na 38mm. W pozostałych przypadkach nawet bym się nie zastanawiał i brałbym 38mm.

A tak w ogóle chyba wolałbym Tangente.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Nomosowcy, proszę o info na czym polega unikatowość stosowanego w werkach swing system, oprócz tego, że to rozwiązanie własne Nomosa.

 

Nie wnikałem w szczegóły (choć na pierwszy rzut oka wygląda na "normalny" wychwyt), ale czytając fora dość często spotkałem się z sytuacjami, że mechanizm bez powodu się zatrzymywał.

Ja bym poczekał, aż go dopracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikałem w szczegóły (choć na pierwszy rzut oka wygląda na "normalny" wychwyt), ale czytając fora dość często spotkałem się z sytuacjami, że mechanizm bez powodu się zatrzymywał.

Ja bym poczekał, aż go dopracują.

Zegarki z tym wychwytem są sprzedawane zdaje się od ponad roku, dodatkowo nad mechanizmem pracowano 7 lat, więc powinien już być dopracowany :)

 

Ale intryguje mnie czy jest w tym wychwycie coś innowacyjnego, czy bardziej chodzi, że jest to "in-housowa" produkcja :)

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjne jest to, że mało firm produkuje własny system wychwytu (wszystkie komponenty - koło wychwytowe, kotwica, balans i sprężyna balansu) i zegarki z tym wychwytem spełniają normy German Chronometer.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu "czaję się" na Oriona 38 i jeszcze kilka minut temu mocno kusiła mnie wersja z datą (w której zastosowano Nomos swing system). Jednak po przeczytaniu, że po forach krążą opinie, że mechanizmy z Nomos swing system zatrzymują się bez powodu, pokusa zmalała i chyba wrócę do pomysłu Oriona 1989...

Ponadto, czytałem w jednej z recenzji internetowych, że pasek standardowo dołączany do Oriona 38 (w rozmiarze M) jest bardzo długi - czy ktoś z Was szanowni klubowicze, którzy mieliście styczność z Orionem, miał podobne wrażenie (ja w nadgarstku mam 18 cm)?


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne da się uzgodnić aby pasek miał inny rozmiar, kwestia zgłoszenia tego przed zakupem.

 

Co do mechanizmu, to ja przed zakupem zgłębiłbym temat, czy jeszcze ten problem występuje. Ja bym tak szybko z niego nie rezygnował, bo z niego słynie Nomos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nomosa podane są długości poszczególnych pasków. Istotnie m jest dosyć długi, spokojnie s wystarczy na nadgarstek standardowy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikny zegarek i te uszy... miodzio, aż się rwę do jego zakupu:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu "czaję się" na Oriona 38 i jeszcze kilka minut temu mocno kusiła mnie wersja z datą (w której zastosowano Nomos swing system). Jednak po przeczytaniu, że po forach krążą opinie, że mechanizmy z Nomos swing system zatrzymują się bez powodu, pokusa zmalała i chyba wrócę do pomysłu Oriona 1989...

Ponadto, czytałem w jednej z recenzji internetowych, że pasek standardowo dołączany do Oriona 38 (w rozmiarze M) jest bardzo długi - czy ktoś z Was szanowni klubowicze, którzy mieliście styczność z Orionem, miał podobne wrażenie (ja w nadgarstku mam 18 cm)?

Orion 38 Datum jest bardzo łądnym zegarkiem. Przez 2 lata zastanawiałem się,  który model wybrać czy Orion 38 czy też Orion 38 Datum. Ostatecznie decyzja padła na opcję z data. Jestem bardzo zadowolony. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orion 38 Datum jest bardzo łądnym zegarkiem. Przez 2 lata zastanawiałem się,  który model wybrać czy Orion 38 czy też Orion 38 Datum. Ostatecznie decyzja padła na opcję z data. Jestem bardzo zadowolony. Polecam

Możesz wrzucić fotkę z tym orionem na nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie był dobry wybór. Z datą jest symetryczny i taki... pełny :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie był dobry wybór. Z datą jest symetryczny i taki... pełny :)

kwestia gustu. niektórzy twierdzą, że minimalizm to podstawa w tgo typu zegarkach. osobiście nie mam wyrobionego w pełni zdania, ale... coś w tym jest.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu. niektórzy twierdzą, że minimalizm to podstawa w tgo typu zegarkach. osobiście nie mam wyrobionego w pełni zdania, ale... coś w tym jest.

 

Też jestem piewcą tezy, że minimalizm jest lepszy w tym przypadku. Stąd chodzący mi po głowie Ludwig na pewno tylko i wyłącznie bez daty. Ale jakoś w tym modelu brakuje mi czegoś w dolnej części egzemplarza bez daty. Na podobnej zasadzie jak w Tangente/Tangomat. Choć może faktycznie delikatność kresek zostaje zachwiana masywnością cyfr arabskich :) Cóż, pewnie można by tak w nieskończoność :) Ważne, że zegarek się podoba :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.