Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Recommended Posts

10 godzin temu, czar napisał:

Kolejny jubileuszowy wypust NOMOSA - stalowe Lambdy. Ciekawe czy zostaje na stałe w ofercie...

https://nomos-glashuette.com/en/watches/new-releases/lambda-175-years-watchmaking-glashuette

Chciałem właśnie wstawić post z  tym newsem. Mi w tym wszystkim najbardziej się podoba ze cena drastycznie zmalała w porównaniu do złotej wersji.

https://monochrome-watches.com/nomos-lambda-175-years-watchmaking-in-glashutte-steel-price/

175 pieces per colou”

Edited by 70soul

Doceniam go bardziej i bardziej
23f3f72e36f9c4ff36d8b106cca7af80.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Co myślicie o Nomosie 781?
https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-42-date-black-781
Bardzo mi sie ostatnio spodobal i intensywnie myślę nad ewentualnym zakupem. Niby 42 mm to taki moj standadowy rozmiar jak na zegarek sportowy bo i Balla i Glycine nosze caly czas, ale zastanawiam się jak ten bedzie sie nosił na codzień. Mój nadgarstek nie jest za duży bo 17 cm i L2L na poziomie 52mm troche mnie przeraża. Co myślicie o tym zegarku? Miał ktoś z Was może możliwość zobaczenia go na żywo, bo podobno robi super wrażenie, a szukam czegoś w podobej stylistyce, z dobrą lumą, i wygodnego na codzień. Bransoleta też idealnie trafia w mój gust, i ewentualnie na zmianę beżowy zamszowy pasek do niego jako drugi. Myślałem jeszcze o 741 i 735, ale California Dial (ze względu na moje wewnetrzne ocd mi nie do konca odpowiada (albo rzymskie albo arabskie, ale nie razem ) a 741 jakoś nie wiem czy nie za mały. I tak się właśnie zastanawiawiam i już mnie kusi żeby kupić coś nowego. Co myślicie o tym wyborze?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, Osy123 napisał:

Co myślicie o Nomosie 781?
https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-42-date-black-781
Bardzo mi sie ostatnio spodobal i intensywnie myślę nad ewentualnym zakupem. Niby 42 mm to taki moj standadowy rozmiar jak na zegarek sportowy bo i Balla i Glycine nosze caly czas, ale zastanawiam się jak ten bedzie sie nosił na codzień. Mój nadgarstek nie jest za duży bo 17 cm i L2L na poziomie 52mm troche mnie przeraża. Co myślicie o tym zegarku? Miał ktoś z Was może możliwość zobaczenia go na żywo, bo podobno robi super wrażenie, a szukam czegoś w podobej stylistyce, z dobrą lumą, i wygodnego na codzień. Bransoleta też idealnie trafia w mój gust, i ewentualnie na zmianę beżowy zamszowy pasek do niego jako drugi. Myślałem jeszcze o 741 i 735, ale California Dial (ze względu na moje wewnetrzne ocd mi nie do konca odpowiada (albo rzymskie albo arabskie, ale nie razem emoji85.png) a 741 jakoś nie wiem czy nie za mały. I tak się właśnie zastanawiawiam i już mnie kusi żeby kupić coś nowego. Co myślicie o tym wyborze?

Musisz go przymierzyć, bo tego typu zegarek będzie inaczej wyglądał na ręce, niż zegarki z bezelem, czy inną ramką. Moim zdaniem będzie dużo za duży.

A sam zegarek jest świetny.

Musisz go przymierzyć, bo tego typu zegarek będzie inaczej wyglądał na ręce, niż zegarki z bezelem, czy inną ramką. Moim zdaniem będzie dużo za duży.
Potwierdzam obydwa spostrzeżenia. Zegarek klasa, z super, nieoczywistą bransoletą. Sam odbiór będzie większy w porównaniu do innych w tym rozmiarze.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

W Polsce jedyny salon sprzedaży Nomosa i miejsce gdzie ewentualnie mozna go przymierzyc (jeśli mają) to Jensen w Warszawie czy jest jeszcze jakies inne mejsce?

11 minut temu, Osy123 napisał:

W Polsce jedyny salon sprzedaży Nomosa i miejsce gdzie ewentualnie mozna go przymierzyc (jeśli mają) to Jensen w Warszawie czy jest jeszcze jakies inne mejsce?

Dla Polski zachodniej Niemcy.

Sprobuje zatem poszukac i przymierzyc i zobaczymy. Mam nadzieje ze bedzie pasowal bo strasznie mi sie podoba. Gdyby zrobili 40mm to bym zamowil nawet bez przymiarki, ale tak to faktycznie musze sprawdzic. Dzieki za pomoc.

11 godzin temu, sanik napisał:

Zgadzam się w całej rozciągłości. 

Mierzyłem wczoraj Club Date, 41,5mm 

dobre oferty są w sklepach w Londynie średnio £2k. Początkowo myślałem o Atlantic Blue ale jednak najbardziej niebieski kolor widać pod dużym kątem inaczej jak zwykli czarny wyglada. Gdybym się zdecydował to potrzebuje mniejszy pasek przekręcał ny się na rozmiarze medium mimo zapięcia na pierwszą dziurkę. Biały za to super. Chciałbym by miał max 40mm, wtedy bym się nie zastanawiał tylko brał.

moi drodzy, noszę się z zakupem brązowego paska do mojego Oriona:

30wRQ3xh.jpg

OueDqKTh.jpg

Czarnego będę używał, jak będzie formalnie (czarny pasek, czarne buty. itd..) ale jak bedzie mniej formalnie ale też będzie marynarka + brązowy pasek/buty to wtedy chciałbym sobie zmienić pasek na brązowy.

Prośba o doradzenie jaki pasek brązowy do tego zegarka pasowałby? Czy croco/aligator to dobra opcja a może coś innego, czy zwykły cielęcy/bydlęcy bez łusek itd coś na podobieństwo fabrycznego tylko brąz?

Paseczek chciałbym zamówić o Filipa, będę wdzięczny za sugestie? I czy iść w zwykłą klamrę czy może zapięcie motylkowe (zwykle tak robię, pasek się mniej niszczy)

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać;) .. ale IMO fajnie casualowo by wyglądał gad ale nie z klasycznych łusek a z takich flanków okrągłych. Casualowo ale z jajem. Co do motylka to motylek nomosa jest bardzo fajny i wygodny, także polecam (do tego niedrogi). 

Filip jak najbardziej :) a wrzuciłbyś jakąś fotkę "gad ale nie z klasycznych łusek a z takich flanków okrągłych"  poglądową? Nie jestem za bardzo w temacie więc nawet nie wiem czego szukać w google w zdjęciach aby wiedzieć co to za typ :P 

Do tego kwestia stylistyki - jak zrobimy pasek płaski bez wypełnienia, też fajniej pasuje do ostrych lini Nomosa. 

GlashuCC88tte-Original-Sixties-Iconic-Collection-3.jpg

Panowie - przymierzam się do zakupu jakiegoś fajnego eleganta. Nomos Tangente wydaje się być baaaardzo ciekawy. Sęk w tym, że na Śląsku nie mam gdzie przymierzyć :(

Ktoś chętny do pomocy? Rozmiar 35 / 38 lub inny model podobny rozmiarowo do Tangente.

Opolskie i Małopolskie też wchodzi w grę :)

Oczywiście z zachowaniem wszystkich standardów reżimu sanitarnego!

Tangente 35 (stainless steel back)

• diameter: 35.0mm
  • thickness: 6.2mm
  • lug width: 18mm
  • lug-to-lug: +/- 44.4mm
  • examples: 101

Tangente 38 (stainless steel back)

• diameter: 37.5mm
  • thickness: 6.65mm
  • lug width: 19mm
  • lug-to-lug: +/- 47.7mm
  • examples: 165

Jesli ma byc elegant a reke masz do 18 - 18,5 cm to ja bym bral wersje 35 mm (ale lubie mniejsze zegarki).

Wersja 38 ma 3 mm wiekszy L2L i z racji na design (brak lunety niemal) nosi sie jak wiekszy zegarek.

Jesli masz nadgarstek 18,5 - 19 cm i wiecej to mozesz patrzec na 38, zerknij sobie na ponizsze porownanie:

https://wristwatchreview.com/2018/04/13/hands-on-bauhaus-battle-nomos-tangente-35-vs-38-date/

PS. Lug width 18 mm jest bardziej standardowy w 35 wiec bedziesz miec wiekszy wybor paskow :)

Moje konkretne łapsko ma 17cm :D 

Zastanawiam się też na Longinesem 38,5mm (L2L 44mm), ale dopiero mieli mi sprowadzić do salonu. Jak przymierzę przed świętami (jeżeli otworzą galerie...) to już coś będę wiedział więcej.

Mierzyłem ostatnio Tudora Style 38mm (L2L 45mm) i był ok.

A jak wspomniałem wizualnie Nomos mi pasuje, tylko kwestia rozmiaru. Z tego co piszesz wersja 35, na papierze, przedstawia się lepiej. Przymiarka byłaby bardzo pomocna i dała pełen ogląd sytuacji.

Przy 17 cm w nadgarstku 38 mm moze wygladac juz jak patelnia troche - zona ma 16-16,5 cm i Metro 33 siedzi idealnie wiec podtrzymuje, ze 35 bedzie wygladal super.

W PL jedyny dealer to Jansen w Warszawie, pozostaje ci wiec liczyc na kogos z forum w poblizu, kto ewentualnie pozwolilby ci przymierzyc - trzymam kciuki, powodzenia!