Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Recommended Posts

Campus jest świetny, ale byłby jeszcze lepszy, gdyby zrobili do niego dopasowaną bransoletę.

4 minuty temu, Gio napisał(-a):

AAA Sprzedam nerkę.

😀

Nie mogę się doczekać aż bez problemów będzie można wybrać się za granicę przymierzyć niektóre modele 🤩

10 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Wczoraj przyszła tajemnicza paczka, w której był jakiś "przyrząd pomiarowy".
f7023872f2b65c8f1b74dc65fef85296.jpg&key=7b1dae717cc9c0326921c38c3bd014dc02e3282c81e32cdab8ab814043400c05

Niespodzianka była ogromna gdy okazało się, że w środku jest Tangente emoji2.png

fc60049eeed7207a250f6c9c0f7d8113.jpg

Tangente to pewniak! Oby się wspaniałe nosił. 
Ja natomiast dla siebie chciałbym przymierzyć gdzieś Cluba 36 po noszeniu i oswojenie się z Tangente. Bo nie ukrywam że Club jeszcze mnie nie opuścił :) i ciagle siedzi w głowie.

Były na poprzedniej stronie ale są tak fajne, że mogę obejrzeć jeszcze raz :P

Dobry wieczór,

W końcu uzbierałem do skarbonki na Nomosa, i chodzi za mną Club. Tangente byłoby OK gdyby nie uszy, które zwyczajnie mi się nie podobają. Przeczytałem 96 stron wątku, ale nie znalazłem szerszych informacji o mechanizmach, poza dyskusją czy Alfa to in-house czy jednak nie bardzo. W związku z tym mam do szanownych znawców marki pytania: ręczny naciąg czy automat? Alfa czy 3001? Jak jest z dokładnością jednego i drugiego? Mam Steinharta na 6498 i SKX007 no i mechaniczny swoją dokładnością na głowę bije Seiko.

Modele z datą raczej będą na mnie za duże (18cm) i lekko wyjeżdżają z budżetu.

Dostępność nie ma znaczenia, bo i tak już zbieram kasę długo, mogę poczekać. 

Dzięki za poradę,

Z.

Wszystkie są regulowane w 6 pozycjach po montażu mechanizmu w kopercie do standardu COSC.

O ile uwielbiam nowe mechanizmy DUW o tyle IMO ciężko w tej cenie przebić wartość modeli na werku Alpha.

W Metro 33 żony Alpha regularnie robi + 1-2 s na dobę :)

Posted (edited)
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Bierz alfe. 

Dlaczego? Automat ładniejszy 🤩 Ale biorę pod uwagę to, że w dobie pandemii będę nosił nie tak często jak w normalnych warunkach. Więc można rano nakręcić i odłożyć i zawsze będzie na chodzie. A z automatem to do auto-napędzacza trzeba włożyć 💁‍♂️

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Wszystkie są regulowane w 6 pozycjach po montażu mechanizmu w kopercie do standardu COSC.

O ile uwielbiam nowe mechanizmy DUW o tyle IMO ciężko w tej cenie przebić wartość modeli na werku Alpha.

W Metro 33 żony Alpha regularnie robi + 1-2 s na dobę :)

Pamiętam że wcześniej pisałeś. Moja Marinka 6498 robi 2-3 sekundy na dobę bez COSC, i to mi się podoba. No i Alfa cieńsza jest od automata

Edited by Zzyzzy

To też zależy od Twojego codziennego dnia. Jak masz możliwość noszenia zegarka codziennie od powiedzmy 8 do 18 to automat się sprawdzi, gdy natomiast tak jak ja nie możesz nosić zegarka w ciągu dnia pracy to manualny mechanizm jest tutaj zwycięzcą, rano nakręcasz zawsze jest gotowy. Mam automatyczny naciąg w jednym z moich zegarków i zaczyna być to dla mnie upierdliwe że ma małą rezerwę i że czasami sztucznie go nakręcam, jakieś wygibasy, wkładanie zegarka do kieszeni, machanie podczas np czytania. 
Dlatego to był jeden z powodów dla którego wybrałem Tangente na mechanizmie Alpha.

Weź tego który jest praktyczniejszy dla Twojego stylu życia i nie patrz na pandemię bo ta się musi wkrótce skończyć.

Mnie najlepiej się używa z ręcznym naciągiem, mam nad nimi większą kontrolę 😜

Uwielbiam tą lume. 2a0ba459133ec1e681b4f64c2d4148c4.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Dzień Nomosa
a1d25ccb04b53780df8bc298672b572e.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

To tak jak u mnie f484f31c54a4ccb96a651b52da3ee9df.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Sliczny jest, kombinacja tej emaliowanej tarczy i barwionych termicznie wskazowek jest obledna 💣

Sliczny jest, kombinacja tej emaliowanej tarczy i barwionych termicznie wskazowek jest obledna 
Zgadzam sie w 100%. Gdyby tylko byl 2mm mniejszy i mial amtyrefleks na szkle to dla mnie ideal. Ale musze przyznac ze jest meeeeega wygodny i nawet pomimo tych 2 malych wad go uwielbiam.

Acha. I den dzwiek przy nakrecaniu Aplhy. Boski jest. Mam jeszcze 2 manuale obecnie ale zaden nawet sie nie umywa.

Niezmiennie cieszy jak trafi na nadgarstek, ale nadal szuka nowego domu...
302a8677cd17070dd82fc7eaff4aaaa0.jpgaa4d9af8e7c7235dd1c47d7bb4a075c8.jpg

39 minut temu, lort napisał(-a):

Niezmiennie cieszy jak trafi na nadgarstek, ale nadal szuka nowego domu...

Wystaw na ebayu, w Polsce to ciężki temat na sprzedaż, jakby miał znaczek omegi....

Only vintage ....

Wystaw na ebayu, w Polsce to ciężki temat na sprzedaż, jakby miał znaczek omegi....
Rzeczywiście nie pierwszy to sugerujesz i masz rację, szczególnie na niemieckim eBayu mógłby pójść szybko.
Nie pali mi się, ale pewnie tak zrobię w swoim czasie.