Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość z00h

Zegarmistrz Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Co do cen pełna zgoda. Tak właśnie jest, stały  zadowolony klient napędza stadko nowych klientów. Jeśli nosisz gościowi kilka zegarków miesięcznie to o takie źródełko dochodu trzeba dbać. :D  Ja u swojego zawsze mam rabat w stosunku do cen dla ludzi z ulicy, a szereg drobnych rzeczy idzie w gratisie ;)

Co do fachowości speców ze stolicy to myślę, że możesz być w błędzie. Wcale nie mają lepszych głów, rąk i urządzeń, a jeśli się jest dobrym fachowcem to nie jest ważne gdzie się mieszka tylko jak pracuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do fachowości speców ze stolicy to myślę, że możesz być w błędzie. Wcale nie mają lepszych głów, rąk i urządzeń, a jeśli się jest dobrym fachowcem to nie jest ważne gdzie się mieszka tylko jak pracuje. ;)

 

Chodzi mi o to, że w stolicy znajdzie się co najmniej kilku naprawdę dobrych speców z dobrym sprzętem i bogatym zapleczem części zamiennych lub możliwością do ich dostępu. Po za tym są to pasjonaci, dla których zegarek to nie tylko odmierzacz czasu. Ja do takich (a głównie jednego) udaję się jeśli mam taką potrzebę. Daję tutaj za przykład Wa-wę, bo tutaj jeżdżę, z pewnością w innych miastach jest podobnie. U mnie w mieście przykładowo żaden z zegarmistrzów chyba nie ma  wibrografu.

Często spotykałem już takich fachowców (nie koniecznie u mnie w mieście), dla których priorytetem jest to że zegarek ma być po prostu na chodzie i to wszystko. Nie ważne czy części oryginalne czy nie, a że tarcz się zabrudzi przy okazji to co tam, przecież indeksy widać. Ostanio trafiłem w pewnym małym mieście na starego zegarmistrza, który nie mógł w ogóle zrozumieć że szukam oryginalnej koronki do starego ruska. "Jak koperta jest chromowana to załóż Pan chromowaną koronkę - kto się pozna? A regulator włosa - po co on Panu, zrobić na stałe i już. A najlepiej to idź Pan kup se nowy zegarek za 20 zł, bo tego nie ma sensu robić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż bywa i tak, ale co im się dziwić. Jak gościu od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat   naprawia zegarki i robi to dla chleba to pasje gdzieś po drodze szlag mógł trafić.

Zegarmistrz mi kiedyś powiedział, że on jest od roboty, a od interesowania się historią i dążeniem do uzyskania pęknego i jak najbardziej oryginalnego efektu są kolekcjonerzy ;)

Dla mnie najważniejsze jest to, aby gościu znał się dobrze na swojej robocie  i dbał o swój i mój portfel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie wypolerują mi kopertę stalową? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kapitalny remont Rakiety po dziadku, przypuszczam że nigdy zegarmistrza nie widziała chociaż ma się całkiem nieźle. W każdym razie czy możecie polecić coś poza Głowackimi o których można naczytać się wiele przeróżnych opinii... Czy ktoś może był u p.Kaźmierczaka w Arkadii? http://www.zegarmistrzwarszawa.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kapitalny remont Rakiety po dziadku, przypuszczam że nigdy zegarmistrza nie widziała chociaż ma się całkiem nieźle. W każdym razie czy możecie polecić coś poza Głowackimi o których można naczytać się wiele przeróżnych opinii... Czy ktoś może był u p.Kaźmierczaka w Arkadii? http://www.zegarmistrzwarszawa.com.pl/

 

Hej,

 

ja zegarki do naprawy oddaje w ręce Pana Jana z Górczewskiej (http://zegarmistrz-duber.pl/). Lakierowaniem tarcz chyba się nie zajmuje, ale może kogoś poleci.

 

na rogu Bonifraterskiej i Świętojerskiej jest (chyba jeszcze) pracowanie renowacji zegarów, nie wiem czy robią naręczne (bo rozumem, że o takim mowa) ale może warto się skontaktować. Strona www to jeśli dobrze wyg...glałem to: http://www.staryzegar.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli co? 80 zł za gruntowny przegląd, czyszczenie mechanizmu, koperty i tarczy, oliwienie, naprawę jednego datownika i sprzęgiełka automatu plus to co wyskoczy w praniu (o ile nie będzie grubo) w Sławie jak niżej u podwarszawskiego zegarmistrza to jednak nie jest jakaś niesamowita okazja.

post-64334-0-83580000-1388771338.jpg

Zdjęcie z kolekcji Slavnego Hansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie akceptowalne jeżeli jesteś gościem "z ulicy" a nie stałym klientem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zł za wszystkie czynności, które wymieniłeś to wg mnie bardzo niska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli co? 80 zł za gruntowny przegląd, czyszczenie mechanizmu, koperty i tarczy, oliwienie, naprawę jednego datownika i sprzęgiełka automatu plus to co wyskoczy w praniu (o ile nie będzie grubo) w Sławie jak niżej u podwarszawskiego zegarmistrza to jednak nie jest jakaś niesamowita okazja.

 

Gdzie takie cuda w takiej cenie entombed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rogu Bonifraterskiej i Świętojerskiej jest (chyba jeszcze) pracowanie renowacji zegarów, nie wiem czy robią naręczne (bo rozumem, że o takim mowa) ale może warto się skontaktować. Strona www to jeśli dobrze wyg...glałem to: http://www.staryzegar.pl/

 

Z zegarków naręcznych pan zajmuje się tylko serwisem pogwarancyjnym ekskluzywnych marek szwajcarskich (Rolex, Omega, itd itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trochę się nie dogadałem, rozebrany, wyczyszczony i naoliwiony został tylko mechanizm. Kopertę i tarczę będę sobie sam musiał wyczyścić, ale za to szkiełko jest trochę spolerowane (w zasadzie to jest do wymiany, ale szkoda mi, bo zaraz gdzieś zaczepię...). A tak poza tym to wreszcie mam jakiś punktualny zegarek :D

 

Tajemniczym zegarmistrzem jest Pan Paweł Wieczorkiewicz z Piaseczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie stracilem zaufanie mojego zegarmistrza i musze poszukac innego z przyzwoitymi cenami. A Szkoda jest spora bo zamiast samemu zegarek przeczyscic to na wszelki wypadek postanowilem zaniesc go do specjalisty. Specjalistapopsul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie stracilem zaufanie mojego zegarmistrza i musze poszukac innego z przyzwoitymi cenami. A Szkoda jest spora bo zamiast samemu zegarek przeczyscic to na wszelki wypadek postanowilem zaniesc go do specjalisty. Specjalistapopsul.

Może coś wiecej napiszesz.

Poszukuję również, ale dobrego "Majstra", który by zajął się moimi dwoma nabytkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiĄC nie wiem czy to dobry dzial abym opisywal sytuacje, bo zegarek nie był radziecki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zegarmistrza specjalizujacego się w rosyjskich mechanizmach z okolic Warszawa Włochy, Warszawa Ursus oraz z okolic Grójca pod Warszawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach polecam Pana Rysia ,pasjonata i mistrza który nie boi sie najstarszych radzieckich. W-wa ul.Synow Pułku 5/15 .Pan Rysio przyjmuje w bloku na korytarzu ma mały kantorek .Mozna zadzwonić wcześniej 502 077 215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój sąsiad. Polecam. Często widzę u niego radzieckie na warsztacie i dość dużo klientów co świadczy o jakości. Ceny jak na Warszawę też przystępne. Z tym że niewiele u niego robiłem, bo mam innego majstra w małej miejscowości, który ruski robił całe życie i bierze połowę stawki warszawskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ile Pan Rysiek bierze za czyszczenie pospolitego ruska np. wczesną pabiedę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ile Pan Rysiek bierze za czyszczenie pospolitego ruska np. wczesną pabiedę?

Najlepiej zadzwonić,zazwyczaj werk bez datownika to 60 ,-a z 80,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonić,zazwyczaj werk bez datownika to 60 ,-a z 80,-

 

 

Witam,

 

Dzieki wielkie za informacje. Tak sie składa, ze mam dostałem spora partie nowych radzieckich zegarków, które przeleżały ok 27lat. Czesto po kilka sztuk tego samego modelu. Chce zeby zostały przejżane. PanRyszard jest niedaleko mnie. Chciałem sie Was zapytać co sadzicie o zegarmistrzu na Uniejowskiej w Warszawie? Pan Skoraczewski

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje starego kotleta ( może ktoś tu zagląda :D )

Zdecydowałem się na gruntowny serwis mojego Poljota ponieważ : 

1) w ciągu 24 godzin opóźnia się o minutę, a czasem nawet są to dwie minuty

2)Nie był serwisowany od dobrych 10 lat

3)szkiełko z plexi, ale mimo wszystko polerowanie nie przynosi rezultatów i są ryski, więc trzeba nabyć nowe

Pan Dariusz z serwisu Głowaccy na Złotej 62 w Warszawie za 300 zł dokona gruntownego serwisu+na koniec regulacja( cena może być też niższa w zależności co się dzieje z zegarkiem).Gwarancja 1 rok.Zdecyduje się chyba na tego fachowca, bo inni mówili, że się nie opłaca robić lub wołali minimum 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cóż to za poljot jest?  3133?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest za model.Zwykły Poljot z datownikiem.Nie mogę wkleić zdjęcia, bo mój telefon nie łączy się z bluetooth, a google grafika nie pokazuje go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.