Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie robił przed zanurzeniem, bo jak pisze "od spoconej ręki. :(

 

To jest dopiero koszmar. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana uszczelek (albo mały przegląd) w 000 to koszt 260 jewro+320 przesyłka+ 4 tygodnie czekania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tutaj na forum takowy w ogole robil??? Ja nie pamietam :D

Ok - przy przegladzie/serwisie, to tak - ale tak bez powodu...? ;)

Ja po zakupie zegarka z drugiej ręki lub przed wakacjami zrobiłem. 25 złotych imam spokój i pewność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche słabo, że w zegarkach o diverowym DNA dzieją się takie rzeczy... Ja nie pływam z zegarkiem na ręku ale ciekawi mnie czy w modelach innych marek też się to często zdarza?

 

Mimo to Pamy mi się podobają i może kiedyś się w końcu skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos, co jest ich patentem tak sie zachowuje, to masakra... :wacko:

 

Nie wyobrazam sobie posiadania Pama i ryzyka z mozliwoscia zalania/zaparowania mechanizmu/zegarka podczas "kapieli"...

 

Chyba to info (niestety) wyleczylo mnie z zakupu 127... :unsure:

Well, dotyczy to nie tylko Paneraia a liczba taki incydentow jest bardzo niska. W tym roku słyszałem o 1 incydencie tego typu (starszy model). Ryzyko zawsze jest, nie wiem czy jest to zwiazane z “manipulacja” przy zegarku przez nie autoryzowanych specjalistów (u poprzednich właścicieli żeby nie było) czy jakieś inne czynne czynniki.

Nie przesadzałbym jednak z takimi stwierdzeniami.

 

Co do 127, mówisz o nim od lat ;) i jakos nie nabyłeś.

Z moim kąpałem się w wielu oceanach, morzach, basenach itd i nic... ale wole nie ryzykować. Moje modele są starsze, lubię historyczne pamy, nie wyobrażam sobie kąpieli z moim Pre V albo i Pre A.

W odróżnieniu moje suby się dalej kąpią.

 

Miłego week endu Panowie

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Troche słabo, że w zegarkach o diverowym DNA dzieją się takie rzeczy... Ja nie pływam z zegarkiem na ręku ale ciekawi mnie czy w modelach innych marek też się to często zdarza?

 

Mimo to Pamy mi się podobają i może kiedyś się w końcu skuszę :)

Oczywiście ze tak. Mój kumpel miał ten sam problem ze swoim Rolexem. (niestety kupił go od mojego kumpla z mojego polecenia). Rolek tez był paroletni.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 127, mówisz o nim od lat ;) i jakos nie nabyłeś.

O AP RO mowilem przez (jak dobrze pamietam) prawie 10 lat i... w koncu sie udalo  ;)

Wiesz - kupic zegarek z pewnego zrodla w full secie i w dodatku za "rozsadne" pieniadze nie jest latwo, wiec trzeba szukac, szukac i jeszcze raz... uzbroic sie w cierpliwosc   :)  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O AP RO mowilem przez (jak dobrze pamietam) prawie 10 lat i... w koncu sie udalo ;)

Wiesz - kupic zegarek z pewnego zrodla w full secie i w dodatku za "rozsadne" pieniadze nie jest latwo, wiec trzeba szukac, szukac i jeszcze raz... uzbroic sie w cierpliwosc :)B)

Well, niedawno byl (moze dalej jest), za bardzo atrakcyjne pieniądze i z pewnego źródła. Your call :) Zerknij na Paneristi. Com

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna historia. Robiłeś test szczelności przed zanurzeniem ? Pytam z ciekawości bo podczas takiego testu można stwierdzić szczelność zegarka i konieczność wymiany uszczelek

 

A gdzie tam :)

Nie robiłem...ale teraz może i powinienem 

Problem tkwi w modelach z ręcznym naciągiem - ciągłe odciąganie koronki i nakręcanie powoduje zużycie sie materiału i rozszczelnienie. Nie wiem czy to do końca problem corocznego sprawdzania uszczelek - widziałem zdjęcie makro rzeczonego trzpienia i wyglądał na nieźle wytarty od kręcenia. Oring i uszczelka nie pomoże skoro materiału z roku na rok robi sie coraz mniej.

W przypływie wolnej gotówki pewnie sie przejdę do Jansena i wyślę do serwisu. Wolę nie myśleć na ile może mnie Panerai skasować za nową tarczę sandwich - zakładając że jest dostępna do nie produkowanego już modelu....

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale maszyny na tym paneraisti 127 piękna rzeczywiście dobra oferta tylko brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena tego 127?

12k$

 

Faktycznie w takim secie z pewnego zrodla to chyba raczej blizej 15k papiera chodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namietnie poszukuje teraz 425- musze sie zmierzyć z rozmiarem. Macie jakieś doświadczenia z P.3000, ktory tam jest? Jaki jest L2L? Chodzi najbardziej o jakieś powtarzające sie niuanse, ktore burzą niezawodność tego werku.

 

A tymczasem po staremu...

 

post-31778-0-21143900-1548615876_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.3000 chodzi jak mu się podoba. L2L spoko nie ma dużej różnicy na ręku z radiomirem np 380 czy 183.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pisałem o zakupie 372 z tym mechanizmem. Mój jest bardzo dokładny mimo 7 lat na karku. Będę go mimo to, głównie z powodu tych 7 lat, wysyłał do Monachium. Pytając o serwis dowiedziałem się, że P.3000 należy do najtańszej grupy serwisowej w rodzinie mechanizmów in-house. W sumie tylko się cieszyć.

A, jeszcze dodam, że koronka działa gładko jak po maśle. Lubię mechanizmy manualne, mam i miałem dużo takich zegarków, ale jeszcze w żadnym tak pięknie to nie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip- co to znaczy jak chce?

A jezeli nie jest tajemnica- jak najtańsza grupa serwiso wygląda konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koszt podobny jak mi powiedzieli za base 00- i nie in hause

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży serwis różni się od małego tylko polerką?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lakoniczna informacja, którą otrzymałem by na to wskazywała, ale mam zamiar dopytać o szczegóły przed wysyłką zegarka. Warto również napomknąć, że podane kwoty to (cytat) "starting prices". Usługa jest szczegółowo wyceniana kiedy zegarek jest na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj priva. Ja mam info od pierwszej AD w Polsce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny zegarek „mankietowy” ;)1b41c18e913b4951e4b28d2f53a6967a.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż można powiedzieć? Pod walec.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.