Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginał. Tu co prawda okolicznościowy ale ten który pokazałeś jest ok: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMu4oOxgCl1SjNByZqbv88zSmJfeqsK3hWOfJGK/AF1QipPBRpafmbAotjsDu-06Dh3zCjudtZs-3nKPpsTW

W tym katalogu jest zresztą kilka wersji. Były w dwóch lub trzech różnych kopertach, czarne oraz kilka rodzajów tarcz (np z pasem przez środek)

Dzięki za odpowiedz.A czy przedstawia on jakąś większą wartość kolekcjonerską,jest rzadko spotykana ? Nadmienię,że nie pytam o wycenę ale noszę się z zamiarem kupna tej Rakety wraz z drugą Raketą World Timer za okolo 300 zł i z tego co wodzę nie są często spotykane i łatwe do znalezienia. Pozdrawiam

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Edytowane przez halski7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta samolot nie jest zbyt często spotykana, to dość rzadki zegarek choć nie jest to jakiś biały kruk. Co do ceny się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.A czy przedstawia on jakąś większą wartość kolekcjonerską,jest rzadko spotykana ? Nadmienię,że nie pytam o wycenę ale noszę się z zamiarem kupna tej Rakety wraz z drugą Raketą World Timer  post-63338-0-56511600-1509659850_thumb.jpg

 

za okolo 300 zł i z tego co widzę nie są często spotykane i łatwe do znalezienia. Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

 

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edytowane przez halski7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A co wzbudza zdziwienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem w tej kolorystyce nigdy dlatego pytam:)

Jeszcze jedna 24 H:)

Czy te tarcze były czy to noworus czy inny twór?

2f5d9e166ee10bc9b9b6b2853bc26954.jpg

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę bo macie to w głowie a ja zanim znajdę w katalogach to zmierzch nadejdzie 

Ta tarcza w jakiej była kopercie chrom czy aluminium czy w obu?

post-68206-0-22233400-1509788858_thumb.jpg

post-68206-0-17232400-1509788859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z aluminiowych kopert nie zatrzymują się w chromowanych, na właściwym miejscu, lecz lecą na wylot, do szkiełka, z tego co pamiętam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy. Z ciekawości zapytam. Na jakiej podstawie sądzicie że to " Mega franken " ?

chyba krzychu zadałeś niezręczne pytanie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof chodzi pewnie o to że one wychodziły w innej kopercie i z innymi wskazówkami bynajmniej ja tylko takie widziałem - ten od razu raził ale pomyslałem że u ruskich wszystko mozliwe albo to jakaś wersja dla turystów 

post-68206-0-08905700-1509875620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? 

Chcę poznać fakty dlaczego ktoś uważa że to franken. Ot i tyle.

Krzysztof nie twierdzę że wiem wszystko i wszystko widziałem ale takiego nie i wszystkie które widziałem są takie jak pokazał Paweł. Przeproszę dużymi literami jeśli w jakikolwiek sposób będziesz w stanie wykazać że to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł.

Masz 100% racji. Już tak niestety jest że jak coś mocno odbiega do tego do czego się przyzwyczailismy to nas to mocno razi. Ale wcale nie świadczy to o tym że to franken.

Już w 1995 roku Michael Ceyp w swojej książce zamiescił takie zdjęcie :

 

post-26962-0-02107400-1509876477_thumb.jpg

 

Oczywiscie jest to troche inna tarcza i inna koperta. Zegarek ten jest w innym zestawieniu niż te dwa obok ale nie zmienia to tego ze coś takiego było. Pamiętajmy że w latach 90 ruscy pakowali jeszcze w fabryce wszystko do wszystkiego.

 

Zegarek jest odmienny ale frankenem bym go nie nazwał.

 

Edit. Jak pamiętam z pare lat temu też była dyskusja na temat komandirskiego w kopercie z Amfiibi. Że to franken, składak itd.  Po paru latach wszyscy zaakceptowali że coś takiego zostało oryginalnie poskładane w fabryce i nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kris - dobrze wiesz, że to składak. Koperta może i nowa ale nr z metki nie pasuje do tego na deklu. Poza tym dekiel nie jest od ośmiokątnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznaj że sam nie masz pewności czy to oryginał (wykluczam sytuację że sam go złożyłeś)? No a skoro oryginał to byłby mega rzadkością i rarytasem. To wtedy w mojej głowie zapala się lampka podejrzliwości dlaczego go sobie nie zostawiasz? No chybna że masz dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że amfibia z tarczą z łodzią podwodną i napisem Komandirskie występuje w katalogu.

Zgadza się.  Ale przed momentem pokazania tego katalogu wszyscy własnie uważali że to franken. Po pokazaniu zegarka w katalogu Ci co wcześniej mowili franken zmienili zdanie.

 

Kris - dobrze wiesz, że to składak. Koperta może i nowa ale nr z metki nie pasuje do tego na deklu. Poza tym dekiel nie jest od ośmiokątnej.

Na metce faktycznie numery nie grają z tymi na deklu co dalej nie zmienia faktu że to nie do końca musi być składak

 

Ale przyznaj że sam nie masz pewności czy to oryginał (wykluczam sytuację że sam go złożyłeś)? No a skoro oryginał to byłby mega rzadkością i rarytasem. To wtedy w mojej głowie zapala się lampka podejrzliwości dlaczego go sobie nie zostawiasz? No chybna że masz dwa...

Oczywiście że do końca nie jestem przekonany na 100% że to oryginał, ale też na 100% nie jestem przekonany że to franken.

Dla mnie pisanie że to franken tylko na podstawie tego że "moje oczy tego nie widziały" jest niestety ale nie fair.

 

A co do podejrzliwości to oczywiście masz rację. Kiedyś kupiłem ponad 300 Amfibii i Komandirów. Były tam takie 3 sztuki. Jedna juz poszła do radzieckiego kolekcjonera od którego czasami kupuje zegarki a dwie jeszcze zostały. Jedna do kolekcji a druga na sprzedaż.

post-26962-0-13937300-1509882134_thumb.jpg

 

I jeszcze zdjęcie poglądowe:  2 frankeny i jeden oryginał :D

 

post-26962-0-36648700-1509882174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.