Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Duża cegła podobna wielkościowo do Sławy lodówki (także pod względem grubości)

No właśnie dlatego jest fajna, z chęcia taką bym nabył w dobrej cenie, albo Poljota telewizorka w automacie :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś takiego. Tylko stan może być gorszy od tego na fotkach. Aha i pojęcie dobra cena może być u nas różne .:)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oryginał? Nie widziałem w takiej kopercie.

Mogę mieć za 2-3 dyszki.310e8f193de6d4bcaef2878858b5c33c.jpg9014c5ca6a3a76505efa4fb4cf70cbba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie stan jest zbyt słaby, by warto było się nim interesować. Jeśli jest koperta z AU 20, to warto za 2 dyszki dla samej koperty kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za radę :) nie widziałem go jeszcze na żywo to mało wiem, ale koperta jest wostokowa jak rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, koperta jest od Wostoka, werk to 2209. Koronka chyba też oryginalna (przynajmniej była oryginalna). Co do wskazówek to się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję :)

Miałem wątpliwości tylko co do koperty, ponieważ miałem dwa takie wostoki (tarcza, wskazówkii werk ok.), tylko w innej kopercie. Dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowa koperta dla mira i wostoczka garniturowego z późnych lat 60-tych. Jeśli złocone, to widziałem tylko Au20.

 

Tarczę tego typu (z wszystkimi cyframi na indeksach) widzę po raz pierwszy w takiej kopercie, więc od razu podejrzenie, że wyszabrowano ją z innego wostoczka 2209

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy ten sikor ma oryginalne "podzespoły"?

http://allegro.pl/zegarek-poljot-de-luxe-23-jewels-ussr-au20-i4949052287.html

 

coś tarcza zbyt lśniąca ;)

 

czy dolne prawe uszko nie jest czasem troszkę skrzywione?


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Poljocie sekundnik jest oryginalnie taki właśnie biały?

post-33253-0-23710800-1421013753.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kama http://allegro.pl/kama-czystopol-1957-i4961623723.htmlale czy nie jest kombinowana? chodzi mi o zgodność napisu na mostku (17 kamniej) z półmostkiem balansu

koperta nie kamowata, powinna być z deklem odkręcanym o 1/4 obrotu, a balans zdaje mnie się, ze winien być protiwudarny (znaczy incablock).

szczegóły są w pięknym opracowaniu forumowego kolegi:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110287-kama/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta nie kamowata, powinna być z deklem odkręcanym o 1/4 obrotu, a balans zdaje mnie się, ze winien być protiwudarny (znaczy incablock).

szczegóły są w pięknym opracowaniu forumowego kolegi:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110287-kama/

Nie zgodzę się. Zegarek jest ok, tylko balans prawdopodobnie był przekładany na co wskazuje trochę inne jego wykończenie (przy braku incablocka nic nadzwyczajnego). Zegarek poszedł drogo, stan też średni, ale jak najbardziej oryginalny. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Poljocie sekundnik jest oryginalnie taki właśnie biały?

 

Ten poljot to pasówka, werk z jakiegoś złoconego który poszedł na przetop, w "ufo/wulkan" nie widziałem nigdy takiej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Zegarek jest ok, tylko balans prawdopodobnie był przekładany na co wskazuje trochę inne jego wykończenie (przy braku incablocka nic nadzwyczajnego). Zegarek poszedł drogo, stan też średni, ale jak najbardziej oryginalny. 

 

Słuszna uwaga, jeden typ był zatrzaskowy... swoją drogą nie widziałem go nigdy na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, jeden typ był zatrzaskowy... swoją drogą nie widziałem go nigdy na żywo.

Łatwo poznać bo tylko w Kamach dekiel miał wcięcie na koronkę.

ps

Jak dla mnie ten Poljot jest jak najbardziej w porządku.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antyp, sam podałeś linka do postu @Endera z opracowaniem kam. Można tam zobaczyć trzy typy kopert, w których były wypuszczane :)

 

balans prawdopodobnie był przekładany na co wskazuje trochę inne jego wykończenie (przy braku incablocka nic nadzwyczajnego)

tak patrzę na zgodność pasów i odnoszę wrażenie, że nie półmostek balansu został przeszczepiony ale mostek z napisem 17 kamniej.

 

@Sursum, trochę jestem w szoku, bo jak dla mnie ta kama jak na swój wiek (przynajmniej na fotkach prezentuje się wyśmienicie) Ty zaś piszesz "stan też średni"... z drugiej strony jakoś razi mnie ta niezgodność puncy z brakiem incabloku - a dla Ciebie "jak najbardziej oryginalny" czyli wszystko gra i buczy :)

Ciekawi mnie jak inni forumowicze podchodzą do tego typu mankamentów?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest dyskusja ZAWODOWCÓW którzy wiedzą czego szukają - pozostaje czytać z uwagą i się uczyć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antyp, sam podałeś linka do postu @Endera z opracowaniem kam. Można tam zobaczyć trzy typy kopert, w których były wypuszczane :)

 

tak patrzę na zgodność pasów i odnoszę wrażenie, że nie półmostek balansu został przeszczepiony ale mostek z napisem 17 kamniej.

 

@Sursum, trochę jestem w szoku, bo jak dla mnie ta kama jak na swój wiek (przynajmniej na fotkach prezentuje się wyśmienicie) Ty zaś piszesz "stan też średni"... z drugiej strony jakoś razi mnie ta niezgodność puncy z brakiem incabloku - a dla Ciebie "jak najbardziej oryginalny" czyli wszystko gra i buczy :)

Ciekawi mnie jak inni forumowicze podchodzą do tego typu mankamentów?

@ cofer

Ja ten stan odnoszę do ceny, bo sam egzemplarz jest wizualnie ładny, ale nie za taką cenę. Za stówkę to możesz mieć Kamę w naprawdę super stanie. Tarczę ktoś próbował czyścić, masz ślady koło dziewiątej i jedenastej (na pewno nie od wskazówek), wygląda jakby wyczyścił firankę, a przy indeksach zaprzestał. Może zaczęły obłazić?

To sensie użytkowym (a nie kolekcjonerskim) nie dziwi mnie, że balans jest po wymianie. Te bez zabezpieczenia przeciwwstrząsowego były mało trwałe, a że Kama była marką "popularną", stąd też często trzeba było w nich ten element wymieniać. Sam bym takiego pewnie nie kupił, ale w sensie użytkowym nie jest to coś niespotykanego.

 

Może masz racje co do tego balansu, a może w ogóle to składak z trzech? Bez patrzenia na żywca, z samych zdjęć, trudno wyrokować. 

 

@Paweł Bury

Jacy tam zawodowcy. Przecież przy ostatniej dyskusji gregorian mi napisał, że się kompromituję. A to forumowy guru i do tego taki elegancki.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pośpiechu się klikło 

http://allegro.pl/niebieska-duza-rekate-kalendarz-zegarek-ussr-i4954257466.html

 

Wskazówka jedna , druga i trzecia chyba z miasta Łodzi pochodzi? :)

 

Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

 

Masz rację wskazówki nieoryginalne, brak wałków z koronkami, śruby na werku mocno styrane, nie wiadomo jak datownik bo godzina 4 a dzien tygodnia jesczez nie przeskoczył. Za to koperta ładna.

Był spory czas na allegro w sumie.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos kamy

@Sursum, dzięki za wpis! stówka to zdecydowanie pojechana cena, o niej w ogóle nie dyskutowałem, skupiłem się na stanie zachowania zegarka, bo jednak pojawiające się tu i ówdzie kamy są dużo bardziej zmęczone życiem...

_ _ _ _ _

 

a propos rakety

do wypunktowanych przez @TabaQ mankamentów dorzucę niezgodność tarczy z tarczą kalendarza


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cofer

Ja ten stan odnoszę do ceny, bo sam egzemplarz jest wizualnie ładny, ale nie za taką cenę. Za stówkę to możesz mieć Kamę w naprawdę super stanie.

 

Ta stówka to chyba trochę tak życzeniowo ;)

Problem jest w tym, że Kamy w super stanie prawie już dzisiaj nie występują (zresztą tak samo, jak inne marki z przełomu lat 50/60: Majaki, Nevy, Radugi, Leningrady). Na aukro czy molotok można nakupić tych zegarków po 20-50 zł, ale stan niemal wszystkich jest bardzo zły. Przez ostatni rok nie widziałem żadnej naprawdę ładnej Kamy. Kilka miesięcy temu była ciekawa na Allegro w cenie kup teraz 200 albo 220 zł i poszła szybko, był też na ebay egzemplarz taki jak ten sprzedany za 92 zł, tylko w pozłacanej kopercie (stan tarczy podobny), kosztował 100, tyle że dolarów, i też już go nie ma.

Jeśli ktoś rzeczywiście ma Kamę w super stanie za 100 zł niech się do mnie zgłosi, wezmę od ręki nawet kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia definicji "super stanu". W ciągu ostatniego kwartału na allegro za mniejsze pieniądze poszły trzy Kamy z taką tarczą w lepszym stanie (o ile mnie pamięć nie myli), choć też nie był to stan "super".

"Super stan" to nie "NOS", za Kamę w stanie "NOS" nawet dwie stówki to okazja :) Ja w każdym razie nie widziałem jeszcze Kamy, która spędziłaby rzeczywiście swoje życie w pudełku. Tylko te z czarnymi tarczami jakoś przetrwały.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.