Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, że kiedyś mechanizm wraz z tarczą były w innej kopercie - najprawdopodobniej pozłacanej, jak pisze Wojciech 1500. Poza tym ta "aktualna" koperta wbrew twierdzeniu sprzedającego raczej nie jest stalowa, tylko mosiężna powlekana chromem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, no popatrzcie, a jednak rozmawiałem ze sprzedawcą, i nic nie wspomniał o czymś takim. Ale raczej jeśli to była pozłacana koperta to by się nie przyznał, chyba że nic o tym nie wiedział. Mimo wszystko dziękuję wam za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew obiegowym opiniom pamiętaj, że kolekcjonowanie radzieckich zegarków nie jest wcale ani proste ani tanie.

Pamiętam, że pisałeś że jesteś jeszcze w gimnazjum - no to masz wczesny start i jeszcze mnóstwo czasu na kolekcjonerską edukację. Good luck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Oooo... idzie na nowy rekord za nowego de luxa z podrabianą tarczą, nieoryginalną kopertą i z folią na deklu ;-)

4 dni do końca, 16 napalonych osobników z "porożem" na głowie  http://allegro.pl/piekny-poljot-de-luxe-automatic-nieuzywany-i3923335562.html i już ponad 300 z przesyłem ;-( 

Sprzedawca - stary dobry znajomy producent frankenów ;-)

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scooby666

50 lat w szufladzie.... Z nówka folia na dekielku :-D niestety, ale ludzie nie patrzą na oryginalność tylko wygląd. Niby czemu tyle podróbek jest zegarków? Modne, ładne i można się lansować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak się towarzystwo czaiło, czaiło na tego Wostoka Olimpijskiego aż poszedł za stówę..

pomimo przekładki i sekundnika.

A cały czas do ostatniej chwili wisiały oferty tylko na czterdzieści parę złotych.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3927262449#tabsAnchor

nie zdziwię się jak ktoś kupił dla samej tarczy bo pajęczynka to choroba dziedziczna dla tego modelu


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiM za ... bagatela! 500 PLN

http://allegro.pl/nos-bialy-kruk-piekny-grubo-zlocony-ruski-zim-i3919290198.html

Kupta teraz i powiedzta po co jest przycisk z lewej strony :D

Parę dni temu był taniej jakoś - już to przerabialiśmy. Ten przycisk to któryś z kolegów objaśniał - zawór helowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu był taniej jakoś - już to przerabialiśmy. Ten przycisk to któryś z kolegów objaśniał - zawór helowy :D

zawór helowy? Zmienia głos przed czy po zakupie? :P


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu był taniej jakoś - już to przerabialiśmy. Ten przycisk to któryś z kolegów objaśniał - zawór helowy :D

Sie zgadza - to zawór helowy nie wolno go naciskać w ciepłe dni bo strzeli po oczach jak zbuzowana cola :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu był taniej jakoś - już to przerabialiśmy. Ten przycisk to któryś z kolegów objaśniał - zawór helowy :D

Ech, Szanowne Państwo sobie raczą żarty z młodego stażem robić.

Przeszukanie popularnego portalu aukcyjnego wskazują, że mamy tu do czynienia z przeszczepem popularnego werku ZiM-a w kopertę Poljota stadionowego z podwójną datą.

Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, Szanowne Państwo sobie raczą żarty z młodego stażem robić.

Przeszukanie popularnego portalu aukcyjnego wskazują, że mamy tu do czynienia z przeczepem popularnego werku ZiM-a w kopertę Poljota stadionowego z podwójną datą.

Ja pisałem o zaworku bo myślałem że kolega wie co nie gra z tym PoliotoZimem - ten przycisk w Poliocie stadion jest do szybkiej zmiany daty a tutaj lata sobie swobodnie jak żyd po pustym sklepie i niczemu nie służy

w2k2  sorry bez urazy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w2k2  sorry bez urazy :)

Pozdrawiam

Nie ma problemu, sam przecież wątek ciągnąłem w stronę absurdu;-D

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie dwa kwiatki znalazłem na allegro:

Pierwszy to podróbka zegarka dla nurków

http://allegro.pl/wojskowy-dla-pletwonureka-agat-poljot-rosja-i3913055045.html

Drugi to kombinowany Komandirski w szalonej cenie

http://allegro.pl/zegarek-komandirski-stan-idealny-i3934975975.html

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam flaszkę, jak mi ktoś pokaże jak się budzik ustawia w tym wostoku drogocennym ;-) http://allegro.pl/wostok-vostok-amfibia-alarm-piekny-jak-nowy-i3919384665.html

 

Ten wostok już sporo czasu siedzi na allegro, może nie cały czas ale systematycznie jest wystawiany, no ale cóż taka cena to troche mija się z celem. Pamiętam koło miesiąca temu też z kimś się śmiałem z tego budzika.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że ładny Wostoczek :) Myślę, że na licytacji spokojnie osiągnąłby trzycyfrową sumkę, ale tak bardziej z jedynką z przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się sprzedał. O ile licytacja była "czysta". Komuś widać bardzo zależało i nie patrzył na kasę :)

 

Muszę się przyznać, że czasem jestem trochę zmęczony tym ciągłym analizowaniem cen. Bo jeśli kogoś stać, to mówiąc w skrócie, kto bogatemu zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy taka analiza uchroniła mnie przed wtopą. Teraz już wiem mniej więcej który sprzedawca jak podchodzi to transakcji, kiedy ktoś licytuje z drugiego, trzeciego konta itd. Zakupy robię już bardziej na nosa.

Ale oczywiście rozumiem cię i nie będę się rozpisywał że za drogo, bo to oczywiście wolny kraj i jak ktoś chce to kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mówię, że mnie męczy analiza, a tak naprawdę później się zastanawiam, po co mi w obserwowanych aukcjach na allegro, powiedzmy, że z 60 aukcji jak i tak nic z tego nie kupię :P

To już jest uzależnienie. I czasem właśnie ono mnie męczy, ale jakoś z tym żyć trzeba ;)

 

A co do ładnych, niekombinowanych zegarków, które idą za duże pieniądze. Napalić się na zakup nie jest trudno. Jasne, że nikt kto w tym siedzi trochę głębiej nie dałby takiej kasy za de luxa. Ale trzeba też zrozumieć ludzi, którzy kupują zegarki raz na ruski rok, albo dopiero wchodzą w to hobby.

 

Pamiętam gdy ja zaczynałem, kupiłem Kirowskiego z brązowym pierścieniem za ponad 60zł. To było dawno temu i później jak już trochę posiedziałem w temacie, stwierdziłem, że cholera, przepłaciłem. Po latach taka cena nie robi wrażenia, ale dawniej można było kupić o wiele taniej :)

 

Co do tych wszystkich sprzedawców. Szczerze, to wciąż trzymam się zasady, że kupuje tylko okazje, które pojawiają się zazwyczaj na kup teraz. Głównie ze względów finansowych nie mogę sobie pozwolić na takie licytacje, czegoś co mi się spodoba. Zresztą jest tak jak piszesz. Sporo jest handlarzy, którzy podbijają sobie oferty z dwóch, czy trzech swoich innych kont. Wątpię bym kiedykolwiek brał udział w takiej aukcji. Nawet gdybym miał wór kasy.

 

Sporo moich znajomych kolekcjonerów z tych właśnie powodów, w ogóle zrezygnowało z zakupów na allegro. Zaopatrują się tylko i wyłącznie w wypracowanych z czasem źródełkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt z mojej rodziny nie pracował w kopalni, może też bym taki miał:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3924652596

ciekawe, czy kupujący są tak napaleni, czy może ...

Może sie mylę ale czy w tym poliocie koronka nie jest za duża ?? i cos ta tarcza taka biaława :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę uważać na tego sprzedającego - kupiłem od niego kieszonkę za nie małą cenę i okazała się składakiem. Oczywiście stan NOS i wszystko oryginalne. Na szczęście ze zwrotem nie było problemów.

 

 

Ja stawiam flaszkę, jak mi ktoś pokaże jak się budzik ustawia w tym wostoku drogocennym ;-) http://allegro.pl/wostok-vostok-amfibia-alarm-piekny-jak-nowy-i3919384665.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.