Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy co kto pije  :D Niektórych flaszek za 200 zł nie kupisz  :lol: Ale fakt, że cena troche z kosmosu - chyba że czegoś nie widzimy lub nie wiemy  :ph34r:

Kupujący mógł pomyśleć, iż sprzedając pojedynczo, po 10 zł szt. podwoi te dwie stówki ^_^  :ph34r:

 

ED

To nie ja.. żeby nie było :D  :D

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Przyglądając się interesownie owej kolekcji jedyne co mogę uznać in plus to stan kopert. Zatem chytry plan zdobywcy przewiduje strategię "polish renovation" niczym w warsztacie u Azbesta :D . Już widzę oczami wyobraźni kolejną, zupełnie przypadkiem, odnalezioną na strychu kolekcję NOSów :D . To się może udać pod warunkiem, że ktoś ma kilogram tarcz, pół kilograma wskazówek, ćwierć kilkograma szkiełek i kilka sprawnych mechanizmów. Sumarycznie zysk może być większy jak podwojenie ale nie uwzględniając nakładu pracy, smarów,... . Będzie miał też możliwość intratnego pozbycia się zalegających szufladę elementów wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter, żebyś się nie zdziwił. Kupa werków po złoconych zalega u złomiarzy. Zapasy tarcz i wskazówek (które czasem wypływają) są ogromne, bo od kiedy w latach '60 zaopatrzenie się poprawiło, to zegarmistrze brali "na zapas" i do teraz leżą tego tony w zakurzonych zakładzikach.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny sputnik....

 

http://allegro.pl/sputnik-16-jew-super-stan-krab-i4435397372.html

 

W opisie:

"Zegarek zachowany w stanie bardzo dobrym (nieodnawiany ,zachowany w oryginale) ... Zegarek z lat 50-60- tych ...100% oryginalny (wszystkie detale).

TARCZA....oryginalna,stan bardzo dobry (idealna),opisana ,ciekawy rzadki wzór ..... ."

 

A w rzeczywistości tarcza - współczesna podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest jak piszesz, to mamy tutaj przykład próby zwyczajnego oszustwa (jakich zresztą wiele na A), tj. mówiąc konkretnie doprowadzenia kupującego do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest jak piszesz, to mamy tutaj przykład próby zwyczajnego oszustwa (jakich zresztą wiele na A), tj. mówiąc konkretnie doprowadzenia kupującego do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem.

Niedawno miałem "przyjemność" z gościem od którego kupiłem zegarek i nie widział nic niestosownego w tym że w opisie nie dodał że zegarek nie działa. Więcej, był oburzony że zegarek ma działać! Wystawiłem "Panu" neutrala choć powinien dostać negatywa, a on odpłacił tym samym jakby to była moja wina że zegarek nie był na chodzie

 

  Aadam2003 (1012) (Sprzedający) Neutralny 13 cze 2014, 09:50 4242143933 - - pokaż Przepraszam, nie myślałem, że pozłacany wizualnie nie zniszczony zegarek za 38zł ma jeszcze być na chodzie. Następnym razem proszę pytać, zawsze chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

[Odpowiedź z: 13 cze 2014, 19:32] Art. 286. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ja wystawilem innemu sprzedającemu negatywa za zepsuty zegarek i w rewanżu też dostałem negatywa bo przecież nie zapytałem czy sprawny - w opisie nie było informacji, że zepsuty. Jednak Polska to ciekawy kraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest jak piszesz, to mamy tutaj przykład próby zwyczajnego oszustwa (jakich zresztą wiele na A), tj. mówiąc konkretnie doprowadzenia kupującego do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem.

 

Jest tak jak piszę, ale swoją wiedzę opieram na słowach ekspertów takich jak Mark Gordon. Czy to byłby jakiś dowód w sprawie?

 

Na stronie Marka mamy w opisie oryginalnego Sputnika słowa:

"This dial is frequently faked. Genuine vintage dials can be recognized by an unbroken longitude line that goes across the North Pole. On the fake dials, this line is broken at the pole & does not go completely across the top of the globe."  Źródło: http://www.ussrtime.com , ID:0020.

 

W oryginalnych tarczach południk przecina biegun, w fałszywych południki kończą się wcześniej. Bardzo dobrze widać to na zdjęciach u pana Gordona: http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0020 lub u Slavnego Hansa: http://www.slavnyhans.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=364&Itemid=17 Linia jest cieniutka, ale jest.

 

Dla porównania tarcze współczesne można było kupić na tej aukcji na przykład: http://allegro.pl/tarcza-sputnik-28mm-1-mczz-im-kirowa-ideal-i4357429570.html

Tylko że tutaj sprzedający otwarcie pisze że tarcze są nowe, nie restaurowane. Nie wciska że to oryginał z lat pięćdziesiątych, jakiś Old Stock, NOS, przeleżała u zegarmistrza, na strychu, w piwnicy czy w trawie.

 

Jeżeli zaś chodzi o Robbo2, to niedawno już sprzedawał niesamowicie podobny zegarek (a może ten sam ;-) ) w ramach licytacji:

http://allegro.pl/sputnik-16-jew-super-stan-krab-i4402918221.html

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabiana , współczesna tarcza świeci się jak .... . , a stara nawet w najlepszym -nie popękanym stanie ZAWSZE jest lekko żółtawa delikatnie wyblaknięta. Numizmatyczne szukanie detali nie ma sensu - różnicę widać od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mechanizm z '57 a tarcza oraz wskazówki z późnych lat '70 lub początku '80. Koperta wydaje się bardziej pasowa do tarczy i wskazówek. Ktoś znowu namęczył się przy balansie ;) .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się ta aukcja wesoło rozkręciła.. i to u tego sprzedawcy..

Już w tym momencie 314zł za Kirowskiego kraba.

 

http://allegro.pl/kirowski-16-jew-au-20-idealny-stan-krab-i4430013908.html#tabsAnchor

 

Gregorian, toż to zegarek niezwykle rzadkiej marki "KUROWSKIJE" (pisownia oryginalna). Zatem cena jak najbardziej zrozumiała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że ja takiego jakieś dwa miesiące temu i w nie gorszym stanie kupiłem na alle za 87,5 z wysyłką. Tylko szkło było do wymiany bo pęknięte. Ależ lokata kapitału! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Widzę, że się ta aukcja wesoło rozkręciła.. i to u tego sprzedawcy..

Już w tym momencie 314zł za Kirowskiego kraba.

 

http://allegro.pl/kirowski-16-jew-au-20-idealny-stan-krab-i4430013908.html#tabsAnchor

Znowu jakiś biedaczyna borykał się z wymianą balansu :D . Dlatego będę się upierał, że ta aukcja to absurd.

A tymczasem poszukam sobie jekiegoś Glasfjutte  ;) aby mieć do pary z już posiadanym krabem kur...owskije :D .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o przepłacaniu i braku zdrowego rozsądku w licytacjach to tutaj najlepszy przykład

Zegarek Polski ale wielu z was na tamten dział nie zagląda więc pozwolę sobie tutaj wkleić

Tylko weźcie sobie chusteczki do otarcia czoła z potu  

TRZY..... DWA...... JEDEN....... ŁUP !!!!!!!!!!   http://allegro.pl/polski-zegarek-blonie-polski-mechanizm-nr0000699-i4425651844.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............ w sumie to nie wiem co można tu dodać :o  :o  :o ....- jakaś paranoja?  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totalna masakra ... zwłaszcza ze nie jest w 100% oryginalny ale kto bogatemu zabroni kupować na co ma ochotę


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o przepłacaniu i braku zdrowego rozsądku w licytacjach to tutaj najlepszy przykład

Zegarek Polski ale wielu z was na tamten dział nie zagląda więc pozwolę sobie tutaj wkleić

Tylko weźcie sobie chusteczki do otarcia czoła z potu  

TRZY..... DWA...... JEDEN....... ŁUP !!!!!!!!!!   http://allegro.pl/polski-zegarek-blonie-polski-mechanizm-nr0000699-i4425651844.html

To jest chyba jakiś żart! 2500 start i finał na ponad 3000 ze przeżarte Błonie? :blink:  Chyba ktoś po niejednym kieliszku licytował, a kac będzie tym większy gdy zobaczy jakie zakupy zrobił :D :D :D

Edit. Na dodatek do tak "cennego" zegarka odpowiednio tania dostawa :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start był od 1999 zl  a panowie to bili się o środek a nie to co na zewnątrz . pewnie gdyby balans był oryginalny to cena jeszcze by do góry poszła


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start był od 1999 zl  a panowie to bili się o środek a nie to co na zewnątrz . pewnie gdyby balans był oryginalny to cena jeszcze by do góry poszła

Ja rozumiem że polskie sygnowanie jest rzadkie i podnosi wartość ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaaaardzo rzadki bo polski to był  prawie cały mechanizm a było ich tylko 1000 przy 1200000 zegarkach wyprodukowanych w Błoniu


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.