Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

tylko że takie przeróbki bardzo osłabiają płyty które i tak w tym modelu są cienkie, ciekawe jak zegarek będzie się zachowywał po kilku wypadkach lotniczych. Dać za to 325 zł to już trzeba być całkowitym despotą :)

Sorry. Nie żebym chciał Ciebie czy kogokolwiek poprawiać ale "desperatem" a nie "despotą". No chyba że ten desperat jest również despotą :D Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Uzupełniając poprzednie dodam jeszcze,że widzę wygięcie włosa na krzywej regulacyjnej co powoduje, że spirala jest przesunięta względem prawidłowego położenia. Nie dziwi mnie więc i przesuwka neutrum jest ustawiona za bardzo od pół mostka. Ktoś tu coś usiłował ratować.

Odległości między zwojami powinny być takie same bez względu na położenie zegarka gdy nie działa balans. Tu tak nie jest. Zagięcie jest w okolicach 2/3 krzywej regulacyjnej względem klocka i dlatego jak popatrzysz na podzespół balansu by śruba mocująca pół mostek była na godzinie 6 to największe odkształcenie - zwoje najbliżej siebie będą wypadały na 4 zaś zwoje najbardziej wysunięte względem osi balansu na 10. Najłatwiej, porównaj odległości pomiędzy zwojami po prawej i lewej stronie pół mostka. Nie jest to zbyt wielki problem w tym przypadku, również do niekłopotliwego usunięcia. Nie mniej skoro w zwykłym 17 kamykowym zwykłym Poljocie, bez komplikacji, jest to zrobione jak powinno to i tutaj tym bardziej.

 

Zęby koła stopera są umazane w czymś szarym-szaro czarnym i nie wygląda to najlepiej. Ciekawe co z drobnymi zębami?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Nie żebym chciał Ciebie czy kogokolwiek poprawiać ale "desperatem" a nie "despotą". No chyba że ten desperat jest również despotą :D Pozdrawiam ;)

zwał jak zwał ale wiadomo o so chodzi :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter, z ułożeniem włosa na balansie chyba jednak jest tak fabrycznie, chyba że nie do końca zrozumiałem jak ma być ułożony. Poniżej fotka mojego staruszka Okeana - jest podobnie. Tę fotkę  miałem pod ręką, jutro otworzę inne egzemplarze i sprawdzę :-)

 

11663229.jpg

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt dla Kolegi Sowa2 :) . Do teraz byłem przekonany, że sprężynka po prawej stronie blokująca koło ma na końcu wygięcie w literę U co by współgrało z kształtem zębów a dokładniej tego co między zębami. Tymczasem jak widzę mamy tu sprężynkę zakończoną odwróconym L.

 

p.s.

Konkurs nadal trwa :) ...

Jeżeli ta sprężynka,która masz na uwadze to "minute recorder jumper" to ta cześć ma zakończenie w kształcie litery V ,nigdy nie widziałem wygięcia U,.Dla przykładu pokazuje zdjęcia dwóch generacji 3133,dodatkowo 31659 i Valjoux 7734,.Śruba poniżej litery K w puncy "kamnia" służy do regulacji tej sprężynki -jumpera i jednocześnie do regulacji wyzerowania rekordera minut bez dotykania wskazówki .,Co do wygięcia włosa i ustawienia przesuwek regulacyjnych balansu to w zegarku z aukcji nie widzę żadnych nieprawidłowości ,.W mechanizmie 31659 jest podobne położenie, a zegarek jest fabrycznie nowy na dosyć dokładnym chodzie i nigdy nie był grzebany.,

 

post-67292-0-25255500-1421657838_thumb.jpg

post-67292-0-66491100-1421657937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolekcjonerska-pobieda-zim-waffen-ss-unikat-i4978303538.html

wg sprzedajacego unikat i okazja, tylko dlaczego tarcza zjechana ale blyskawice i napis nic a nic niewylakly (oryginal). -dobra niemiecka farba a nie to co sowiecka.

Moze by jakis watek o takich cudenkach otworzyc (o takich ewidentnych samorobkach, a nie niepewnosciach jak w "Chy ten zegarek jest w 100%......")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

http://allegro.pl/kolekcjonerska-pobieda-zim-waffen-ss-unikat-i4978303538.html

wg sprzedajacego unikat i okazja, tylko dlaczego tarcza zjechana ale blyskawice i napis nic a nic niewylakly (oryginal). -dobra niemiecka farba a nie to co sowiecka.

Moze by jakis watek o takich cudenkach otworzyc (o takich ewidentnych samorobkach, a nie niepewnosciach jak w "Chy ten zegarek jest w 100%......")

 

Jest specjalny wątek na te cudeńka

W tym poście został nawet poruszony Twój temat http://zegarkiclub.pl/forum/topic/105934-napotkane-na-żywo-lub-w-sieci-frankenruski/?p=1369604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko, wiadomo jaka,  "ukryta opcja" licytuje....... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fachura

Wostok precyzyjny miał bardzo rzadką i bardzo podobną kopertę. Przez chwilę aż się ucieszyłem, że to to :) Facet wie, co podrabiać


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poszedł za całkiem niezłe pieniądze http://allegro.pl/szkieletowy-lucz-i4961371010.html, więc robi drugie podejście. Niestety nie mam bladego pojęcia o naprawach zegarków a co dopiero takiej ingerencji, ale cały czas nurtuje mnie pytanie: Ile godzin trzeba przeznaczyć na taką przeróbkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poszedł za całkiem niezłe pieniądze http://allegro.pl/szkieletowy-lucz-i4961371010.html, więc robi drugie podejście. Niestety nie mam bladego pojęcia o naprawach zegarków a co dopiero takiej ingerencji, ale cały czas nurtuje mnie pytanie: Ile godzin trzeba przeznaczyć na taką przeróbkę?

Demontaż, wiercenie, usuwanie materiału, szlifowanie, montaż... Pewnie masę czasu potrzeba na jeden niepowtarzalny zegarek...


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś pasjonata lub zegarmistrz na emeryturze - kupi Łucza za 5 dyszek posiedzi przy nim 10 godzin i sprzeda za 350 - zrobi tak 5 sztuk w miesiącu i tysiąc pińcet ma plus renta 1000 i jakoś chłop przebiduje do następnego - popieram takie działania bo uczciwie o przeróbce pisze - narobi się przy tym a ludziom widać się podoba skoro licytują wysoko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno lepsze to niż siedzenie i narzekanie że bida

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.