Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Skończyły się w VC to od razu bazarek i cena hop.

Przykre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

Raczej nieroztropne.  Przeciez sa na Allegro.????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach internetowych też są dostępne, więc ktoś się chyba za bardzo pospieszył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Vratislavia nie ma litości dla mojego portfela.

Kiedy pierwszy raz zainteresowałem się marką były zapisy na s13 i s13r. Nie żebym nie znał marki - po prostu młody człowiek ze mnie i okolice 1k były jeszcze niedawno powyżej psychologicznej bariery ile byłem w stanie zapłacić za zegarek. Tzn nie to, że nie byłbym w stanie. Po prostu uważam, że jeżeli ktoś odczuwa zakup dobra luksusowego to znaczy, że go na nie nie stać i tyle. Niedługo potem pojawił się Architekt i Royal Europe. Jeżeli dobrze pamiętam w tym okresie był Avangarde (brałbym niebieskiego, ale w mniejszych pieniądzach - choćby kosztem wsadzenia tam kwarca) i Vis Uprising (imho pierwszy Vis jest duuużo lepszy). Zamówiłem s13 i Architekta. Małe zawirowanie w życiu i musiałem poprosić o odesłanie zaliczki na Architekta, ale s13 kupiłem. Satelita i pochodne nie na mój skromny nadgarstek.

 

Miałem zabierać się za zamawianie Architekta, a tu nagle zdjęcia niebieskiego F&F. Architekt szybko nie zejdzie - decyzja, że biorę F&F. Znowu zabieram się za Achitekta - a tu zdjęcia brązowego Klingerta - kapcie mi spadły, a z renderów średnio mi podchodził. Gdzieś tam plany reedycji niebieskiego Chrono (obok czarnego Visa to model, na którego miałem polować na bazarkach). No i F&F red grape - o taką wersję sam zapytałem jako pierwszy także tego :D (i to pomimo daty i tych czerwonych znaczników). Jednowskazówkowiec to nie moja bajka (z resztą z Marcinem chyba podobne gusta mamy i im mniej się pyta o zdanie innych tym mi bardziej projekt siada).

Więc optymistyczny wariant na ten rok to - 2x F&F, niebieskie Chrono, Klingert i ciągle odkładany Architekt (choć na nim to mi najbardziej zależy). A w tym samym czasie nic innej marki mi nie podeszło (no może poza G-shockiem metalową kostką).

Koniec pierwszego wywodu, czas na następny.

Mam takie przemyślenia po ubiegłorocznym poszukiwaniu digitala dla mnie. Na prawdę jest tutaj ciężko o coś ciekawego (u mnie stanęło na srebrnym Junghansie Mega 1000 na bransie). Tzn dopóki nie szuka się miliona napisów na zegarku i miliona funkcji. Odnoszę wrażenie, że miejsce powstałe po wsadzeniu digitala - znacznie mniejsza "tarcza", brak koronki jest traktowany jako pretekst do wsadzenia tam miliona niepotrzebnych rzeczy. A digital sam w sobie wydaje się być spoko materałem, żeby zrobić coś minimalistycznego.

No i zacząłem rozkminiać, bo nawet sam się zastanawiam ile by było zachodu w zrobieniu czegoś dla siebie (jestem projektantem, choć daleko od branży zegarmistrzowskiej). Dorwanie samego porządnego mechanizmu do digitala nie jest czymś łatwym (albo nie wiem, gdzie szukać). Ale z drugiej strony kupienie dobrego i malutkiego digitala to mały koszt (choćby jakieś Casio), więc można pokombinować z zegarkiem-dawcą. Jeden z pomysłów to wykorzystać całego F91/W59 i zrobić na niego coś w stylu metalowej obudowy na cały zegarek z okienkiem na wyświetlacz i mocowaniem paska. Mamy ładnie ukryte przyciski i można pobawić z kilkoma przemyślanymi płaszczyznami. Do gmerania w ustawieniach możnaby po prostu wyjąć zegarek z obudowy (zrobić dekiel na śrubki - no bo w kwarcu gmera się raz na pół roku). Wystarczy godzina na wyświetlaczu - wolałbym nawet bez sekundnika.

Więc tak sam próbuje to ogarnąć, ale jeśli Marcin to podłapie - to lepiej niech się zajmie tym ktoś, kto siedzi w temacie.

W razie problemów nowy dawca tańszy niż wysłanie zegarka na serwis ;)

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że Marcin na digitala się nie skusi...

A Vratki wciągają, zwłaszcza jak się jest patriotem w dodatku lokalnym default_wink.png

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lupus_01 napisał:

Śmiem twierdzić, że Marcin na digitala się nie skusi...

 

Też mi się tak wydaje. Napisze, że nie to nie będzie tematu. Nie ugryzie (chyba ;) )

 

Z drugiej strony to tak ze 2 lata temu chyba nikt się nawet nie napalał na divera od Vratki ;) Podobnie jak Marcin jeszcze kilka tygodni temu zapierał się rękami i nogami, żeby nie robić F&F w red grape :) A czy lubi digitale nie wiemy. Wiemy tylko, że żadnego jeszcze nie zrobił.

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam bym sie nie obrazil za cos w stylu Pulsara P2 / Unitry Warel / Bulovy Computron w wariacji od VC :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cordi7 napisał:

A ja tam bym sie nie obrazil za cos w stylu Pulsara P2 / Unitry Warel / Bulovy Computron w wariacji od VC :)

 

Całkiem udany projekt Gerlachy zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jest Gerlach Kosmonauta, wiec po co dublować?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem, że nie miałbym nic przeciwko VC w elektroniki a tu prawie rozdziobali mnie bo po co, bo dubel ????

 

Tym tropem po co koperta Pan Africa, toz to dubel King Seiko :P

Gerlach Gerlachem ale mnie designem i szczegółami bardziej kupuje Vratka.

 

Do tego ani niczego nie żądam, ani nie namawiam, myśl wyraziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał:

Gerlach Gerlachem ale mnie designem i szczegółami bardziej kupuje Vratka.


Design jest ok, ale poszukiwałem czegoś bez efekciarstwa. A ten wyświetlacz sam w sobie temu przeczy.

Mój Junghans zasadniczo jeżeli mu się nie zaczniemy przyglądać (a wtedy można dojść do wniosku, że to mega przemyślany zegarek) wizualnie nie ma w sobie absolutnie nic ciekawego. Wygląda jak bransoleta z czarnym prostokątem i jednym przyciskiem z boku. Ale ze wszyskich moich zegarków właśnie on najbardziej przyciąga wzrok. Takie projekty mają w sobie to coś.

Póki co do zrobienia kolekcji z jednej marki brakowało mi vratkowego divera i digitala. Skoro brakuje jednego, to szanse na to są. Bez digitala sobie pudełeczka nie wyobrażam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design jest ok, ale poszukiwałem czegoś bez efekciarstwa. A ten wyświetlacz sam w sobie temu przeczy.

Mój Junghans zasadniczo jeżeli mu się nie zaczniemy przyglądać (a wtedy można dojść do wniosku, że to mega przemyślany zegarek) wizualnie nie ma w sobie absolutnie nic ciekawego. Wygląda jak bransoleta z czarnym prostokątem i jednym przyciskiem z boku. Ale ze wszyskich moich zegarków właśnie on najbardziej przyciąga wzrok. Takie projekty mają w sobie to coś.

Póki co do zrobienia kolekcji z jednej marki brakowało mi vratkowego divera i digitala. Skoro brakuje jednego, to szanse na to są. Bez digitala sobie pudełeczka nie wyobrażam
Nie bądź skromny pochwal się kolekcją ;)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lupus_01 napisał:

Nie bądź skromny pochwal się kolekcją ;)

 


Póki co dwa egzemplarze (S13, LE200) - nie ma jeszcze czym ;) Zeszły rok to kupienie starego auta (a zakup to dopiero początek wydatków), studia zaczone, do tego nieplanowana przeprowadzka sprawiła, ze kurek na zegarki został przykręcony.

 

Ale pod koniec roku będzie inna rozmowa. Plan na ten rok to 4 następne nowe Vratki (o ile niebieskie chrono będzie w tym roku). Kilka sikorów jest na sprzedaż to może coś za to na bazarku upoluje :)

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cordi7 napisał:

Powiedziałem, że nie miałbym nic przeciwko VC w elektroniki a tu prawie rozdziobali mnie bo po co, bo dubel ????

 

 

Przywołałeś wcześniej Warelkę i Pulsara. Idąc tym tropem musiałoby to być coś podobnego do Gerlacha i nie unikniesz porównania.

Ale może źle zrozumiałem, bo jeżeli będzie to coś zupełnie innego, to jestem za :)

Tylko wymyśl jakiś fajny projekt by uniknąć dublowania / kopiowania i, z drugiej strony, nie ocierać się o smartwatche :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dwa egzemplarze (S13, LE200) - nie ma jeszcze czym  Zeszły rok to kupienie starego auta (a zakup to dopiero początek wydatków), studia zaczone, do tego nieplanowana przeprowadzka sprawiła, kurek na zegarki został przykręcony.
 
Ale pod koniec roku będzie inna rozmowa. Plan na ten rok to 4 następne nowe Vratki (o ile niebieskie chrono będzie w tym roku). Kilka sikorów jest na sprzedaż to może coś za to na bazarku upoluje 
Chyba źle zrozumiałem... Bo napisałeś:
"Póki co do zrobienia kolekcji z jednej marki brakowało mi vratkowego divera i digitala."
No ale wszystko przed Tobą... ;) Coś się trafi jeszcze :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Sol napisał:

 

Przywołałeś wcześniej Warelkę i Pulsara. Idąc tym tropem musiałoby to być coś podobnego do Gerlacha i nie unikniesz porównania.

Ale może źle zrozumiałem, bo jeżeli będzie to coś zupełnie innego, to jestem za :)

Tylko wymyśl jakiś fajny projekt by uniknąć dublowania / kopiowania i, z drugiej strony, nie ocierać się o smartwatche :unsure:

 

Jestem za kreatywna interpretacja tematu, tak jak piszesz nie ma co probowac wchodzic w cos mocno podobnego.

 

Dlugi weekend przede mna, jak bede mial chwile to pomysle i zobaczymy.

Szczerze zupelnie mowiac mysle, ze na liscie priorytetow to nie byloby jakos wysoko.

Chetniej widzialbym 36-38 mm EDC od VC, ktory i kobiety moglyby nosic, niz elektronika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@opolczyk co to za mod czarno-niebieski Avantgarde na ostatnim zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.