Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

Laptop - jaka firma i model?

Rekomendowane odpowiedzi

Yyyyy, a co ma piernik do wiatraka? Jest usterka, podlega naprawie gwarancyjnej więc powinni ją usunąć bez gadania, a nie jakies lewe zagrywki.Wysłał bym całą  korespondencje do  fili globalnej.Wymiana klawiatury nie jest jakaś trudna zwłaszcza w Lenovo, a sam koszt takiej nowej też nie jest wysoki.

Teraz pytanie, klawiatura padła bo została zalana? Mogło by to też tłumaczyć miganie ekranu (KBC).

Inna sprawa matryce - to jakieś nieporozumienie, ładnie świeca, krótko żyją. Najprawdopodobniej będę wymieniał w 20-tu sztukach, założę innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka niestety jest praktyka lenovo

nie naprawią usterki na gwarancji jeśli jest jakakolwiek wada wynikła z działania użytkownika ( domyślam się że gwarancji na klawiature nie uznali)

sam właśnie odebrałem prawie nowego Y700 po wymianie płyty głównej ( czas wymiany 3 tygodnie ) - podobno masowo padają

przeboje miałem z serwisem bo chcieli mi oddać w specyfikacji fabrycznej a miałem sprzęt rozbudowany przez autoryzowanego sprzedawcę o pamięć i dysk ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakością zastosowanych podzespołów niestety bywa różnie, dlatego chyba trzeba wybrać coś z dobrym serwisem i gwarancją.

Z tego powodu chyba najlepszym wyborem będzie Dell z międzynarodową gwarancją door to door next business day, działa to podobno tak jak powinno.

Co do modelu, to rozważam XPS 13 albo XPS 15.

Wiem, że wybór wielkości matrycy to podstawa i od tego trzeba zacząć poszukiwania i dlatego tym razem postanowiłem kupić laptopa z mniejszą matrycą niż obecne 15".

Niestety już nie jestem taki pewny po tym jak zobaczyłem XPS 13 i XPS 15 obok siebie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakością zastosowanych podzespołów niestety bywa różnie, dlatego chyba trzeba wybrać coś z dobrym serwisem i gwarancją.

Z tego powodu chyba najlepszym wyborem będzie Dell z międzynarodową gwarancją door to door next business day, działa to podobno tak jak powinno.

Co do modelu, to rozważam XPS 13 albo XPS 15.

Wiem, że wybór wielkości matrycy to podstawa i od tego trzeba zacząć poszukiwania i dlatego tym razem postanowiłem kupić laptopa z mniejszą matrycą niż obecne 15".

Niestety już nie jestem taki pewny po tym jak zobaczyłem XPS 13 i XPS 15 obok siebie

 

Czy obecnie w przypadku Della można mieć gwarancję NBD dla laptopów nie należących do serii biznesowych?

 

Co do wielkości matrycy, zawsze jest opcja skorzystania ze stacji dokującej i zewn. monitora. Po kilku laptopach teraz pewnie bym kupił mniejszy przy założeniu, że tam gdzie potrzebuję większego ekranu, mam go do czego wpiąć. Oczywiście, jeżeli w "trybie mobilnym" wymagana jest większa matryca, to rozwiązanie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie w przypadku Della można mieć gwarancję NBD dla laptopów nie należących do serii biznesowych?

 

Co do wielkości matrycy, zawsze jest opcja skorzystania ze stacji dokującej i zewn. monitora. Po kilku laptopach teraz pewnie bym kupił mniejszy przy założeniu, że tam gdzie potrzebuję większego ekranu, mam go do czego wpiąć. Oczywiście, jeżeli w "trybie mobilnym" wymagana jest większa matryca, to rozwiązanie odpada.

Znajdź na stronie Della model który Ciebie interesuje i w specyfikacji będziesz miał opcje dotyczące gwarancji.

 

W stacje dokujące raczej nie chcę się bawić, muszę wybrać taką wielkość matrycy aby zaspakajała moje potrzeby.

Na 13" zapewne dam radę w miarę komfortowo pracować i wykorzystać do multimediów, ale gabaryty XPS 15 są mniejsze od większości 15" laptopów, więc komfort byłby jeszcze większy, ale tu w zadowalającej mnie konfiguracji muszę już sporo dopłacić i stąd dylemat....ehhh -_-


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na stronie Della model który Ciebie interesuje i w specyfikacji będziesz miał opcje dotyczące gwarancji.

 

W stacje dokujące raczej nie chcę się bawić, muszę wybrać taką wielkość matrycy aby zaspakajała moje potrzeby.

Na 13" zapewne dam radę w miarę komfortowo pracować i wykorzystać do multimediów, ale gabaryty XPS 15 są mniejsze od większości 15" laptopów, więc komfort byłby jeszcze większy, ale tu w zadowalającej mnie konfiguracji muszę już sporo dopłacić i stąd dylemat....ehhh -_-

 

Zatem zależy to od konkretnego modelu. Logiczne. W końcu taki XPS to obecnie wersja "cywilna" jednego z serii Precision (albo odwrotnie).

 

Tak, XPS 15 są zdecydowanie mniejsze. Zresztą Dell się tym chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakością zastosowanych podzespołów niestety bywa różnie, dlatego chyba trzeba wybrać coś z dobrym serwisem i gwarancją.

Z tego powodu chyba najlepszym wyborem będzie Dell z międzynarodową gwarancją door to door next business day, działa to podobno tak jak powinno.

Co do modelu, to rozważam XPS 13 albo XPS 15.

Wiem, że wybór wielkości matrycy to podstawa i od tego trzeba zacząć poszukiwania i dlatego tym razem postanowiłem kupić laptopa z mniejszą matrycą niż obecne 15".

Niestety już nie jestem taki pewny po tym jak zobaczyłem XPS 13 i XPS 15 obok siebie

 

Praca na 13 calach to katorga. Ja pracuję na 17 calach i staram się podłączać do monitora.

Niestety przenoszenie 17 cali to dramat.

15 cali to taki złoty środek.

Najlepiej w wersji MB Air.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca na 13 calach to katorga. Ja pracuję na 17 calach i staram się podłączać do monitora.

Niestety przenoszenie 17 cali to dramat.

15 cali to taki złoty środek.

Najlepiej w wersji MB Air.

Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy...

 

MB Air max. jest chyba 13"

Wersje Pro są 13 i 15"

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życia się nie oszuka. 

Ja jestem przyzwyczajony do pracy na zestawie 2x24" i jak mam coś zrobić na jednym monitorze na laptopie to mnie szlag trafia :P


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA sporo czasu musiałem dawać sobie radę na x31 12,1 cala, potem kilka 14 i dziś dla mnie idealny jest MB pro 13. Mały, lekki i długo działa na baterii. A i na ekranie zmieści się sporo w razie potrzeby bo rozdzielczość duża, a wzrok, jeszcze ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy...

 

MB Air max. jest chyba 13"

Wersje Pro są 13 i 15"

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tak masz rację.

Apple zmusza tych którzy chcą mieć coś w normalnym rozmiarze do zakupu Pro.

I tak nie ma 17 cali, choć kiedyś był...

Zysk przede wszystkim.

Kinkurencja dopiero teraz się budzi z Mac podobnymi laptopami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze tutaj. 

Macie może doświadczenia z zakupem komputeraz stacjonarnego/stacji roboczej/noteboka poleasingowego? 

 

Możecie polecić jakieś sprawdzone źródła takich sprzętów? Na razie znalazłem firmę SCK.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 7...  / ThinkPad T4..


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze tutaj. 

Macie może doświadczenia z zakupem komputeraz stacjonarnego/stacji roboczej/noteboka poleasingowego? 

 

Możecie polecić jakieś sprawdzone źródła takich sprzętów? Na razie znalazłem firmę SCK.

Macie. Np cebit.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Macbooka. Zapewne przesiadaliście się z windowsa. Jak Wasze odczucia? Warto? Spora zmiana? Jak to wygląda z parametrami? Jak przesiadłem sie na Iphone 5s, (który ma znacznie gorsze parametry niż moje poprzednie telefony) byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. A jak to wygląda w przypadku lapka? Pliki wordowe, cze exelowe mozna otwierac na IOS? Dużo jest odpowiedników programów windowsowych?

Np IRCa, gadu, itp?

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że przesiadka na Maca, przy jego wysokich cenach ma uzasadnienie jedynie w przypadku osób wykorzystujących dedytkowane programy np. Xcode, FCP X.

Oczywiście wirusy są bardzo żadko spotykane, stabilność pracy większa ale...

Z Macami są problemy natury technicznej jak w przypadku innych komputerów.

Część programów nie działa na Mac-u.

Co do wymienionych to trzeba poszukać w necie.

Pliki Ms Office są otwierane. Aby z nimi pracować trzeba kupić licencję.

 

Gry poza nielicznymi nie działają.

Większość dodatkowych programów wymaga zakupu w App Store.

Tak to jest pomyślane aby Apple mogło zarabiać.

 

Jeżeli miałby być to tylko ekosystem do iphona to szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy - dopisuję, bo napisałeś w trakcie mojego pisania. Komputery tej jakości wykonania z windows - nie kosztują mniej. Czasem więcej. 2 lata temu długo wybierałem i w ubiegłym tygodniu też każdą opcje brałem do wyboru. Podobna jakość i wydajność - cena od 5500 w górę do kilkunastu tysięcy.A programy możesz kupić gdzie zechcesz. 

O problemach natury technicznej nie napisze bo mi się jeszcze żaden komputer przenośny nie zepsuł. A używam od czasów Olivetti AT z bursztynowym wyświetlaczem ;). W pracy "blaszaki" sypią się na potęgę........

Zawsze powtarzam - jak dbasz tak masz. 

 

Używam od 2 lata MBpro - jednocześnie w pracy Windows i moje dziewczyny w domu też Windows. 

Po pierwsze nigdy nie spotkał mnie żaden problem typu zawieszenie, problem z uruchomieniem programu etc. Oczywiście w Windowsach nowych też w zasadzie nic złego się nie dzieje ale w służbowym mam Viste i to jakiś dramat jest. 

Mam w domu Asusa UX31A - który w momencie zakupu był droższy niż porównywalne MB Air. Parametry ma jak mój Pro - jednak MB działa zdecydowanie szybciej - co dziwne nawet pod windowsem (mam na drugiej partycji bo potrzebowałem do programu księgowego)

No i opinia nadal dla wielu kontrowersyjna - z niczym nie porównywalna jakość wykonania. Jedynie Zenbook Prime może jest tak spasowany i taką jakść obróbki powierzchni ma .A długo "badałem" Samsungi serii 9, carbonowe lenovo (nie umywają się jakością do dawnych IBM serii X miałem taki, a potem żona jako lenovo - i był skok jakościowy w dół bez zmiany ceny - wersje mieliśmy tytanowe) , najwyższe modele Sony - a wiele z nich cenowo przekraczały 10 000 zł. Mc za 60 kładzie je na łopatki. 

Co do plików office - zaimplementowane biurowe programy czytają - ale to nie do końca to. Jeśłi potrzebujesz pracowac na tych programach to masz do wyboru albo windows na drugiej partycji albo po prostu Office dla Mac.

Ja jestem zadowolony. Nie jestem maniakiem ani zaawansowanym użytkownikiem. Właśnie kupiłem kolejnego MB pro. W poniedziałek przyjedzie. Podobne parametry i podobna klasa wykonaniu u Toshiby, Dell, Asus, Sony, Lenovo kosztowały więcej lub podobnie. Chyba że w secie jakieś dziwolągi odnawiane, outletowe itp. A i tak takie rzeczy jak uginanie się pod naciskiem różnych miejsc, jakaś taka nieprzyjemna w odczuciu wiotkość się pojawia . Tylko w mojej ocenie Najwyższe Zenbooki dają rade wobec Maca. Nawet po otwarciu podobny porządek  w nich panuje ;)

Dodam, że w każdym kompie z windows miałem jakieś tam drobne akcje wirusowe, u córki nawet spore. Na MB jeszcze nie. 

Boje się tylko jak sobie poradzę z tą masą portów w nowym MB pro. Za dużo do wyboru. Jest USBc i USBc, i nawet jest USBc ;)

PS

Oczywiście pisałem wyłącznie o laptopach w typie ultrabook - bo innych zupełnie nie biorę pod uwagę. Uważam, że przenośność to jedna z podstawowych cech laptopa więc musi długo działać na baterii, ważyć do 1,5 kilograma a najlepiej mniej i miej niż 2 cm grubości też musi mieć. A przy tym musi przyzwoicie szybko działać (dlatego macbook 12 mimo, że jest genialnie mobilny odpada bo wydajności niestety niema)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co kupować MB Pro jeżeli nie używa się nic z pakietu na niego dedykowanego. Czyli programów które przegrzeją MB Air typu Xcode, FCP X.

 

Laptop? Dla mnie co najmniej 15cali.

Mam np. Samsunga 17cali kupionego za 1800zł.

MS Office, Adobe Illustrator, Photoshop chodzą ok.

Win 10 też.

Apple nie ma 17 cali w ofercie a 15 cali to tylko MB Pro za min 6tys. zł.

 

Teraz gdybym kupował coś przenośnego kupiłbym Surface Pro Microsoft czyli tablet z pełnym Win10.

Nie zabawka iPad Pro z systemem iOS czyli dedykowanym na komórki.

 

Windows nie wybrzydza co do talerzowego napędu. W przypadku Apple te starsze komputery bez SSD działają średnio na najnowszych wydaniach macOS.

Trzeba pamiętać ile kosztuje duży dysk SSD.

 

Trzeba pamiętać że WIN10 nie stawia jakiś wielkich wymogów co do szybkości komputerów.

Ten wyścig ma tylko zastosowanie jedynie w przypadku gier. Jak ktoś jie gra i nie wykorzystuje komputera do zaawansowanych celów nie ma sensu płacić za topowe bebechy.

Biorąc pod uwagę że produkty są sztucznie postarzane i mogą pociągnąć jeszcze jakiś czas po gwarancji, kupowanie drogich kompów nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie rozumiesz? Chcę dobry komputer do codziennego użytku.Co nie nadaje się? Dlaczego nie nie macbook? Dlaczego kupowanie drogich nie mam sensu? Nie ma sensu wypowiadać się za innych. Trzeba pamiętać, że każdy ma swoje zdanie, pieniądze i decyzje. Ja chcę mieć porządny komputer a nie plasticzanego klekota. Kto mi zabroni? 

Idąc tym tokiem rozumowania to po co kupować mercedesa czy audi skoro mondeo tak samo dowiezie a kosztuje 1/3t ego. Po co Rolex jak Perfect pokaże czas, no dobra, Casio. Dlaczego sens ma pójście w "średniactwo" jeśli ktoś chce więcej? Dżinsy za 600 zł nie wytrzymają pewnie 10 razy dłużej niż te za 60 zł z Tesco. To bez sensu te za 600. Prawda?

 

Nie nie prawda. 

Surface pro z klawiaturą tyle co Macbook kosztuje. Poza tym nie powala jakością i krócej pracuje. 

Windows na słabszum kompie działa tak, że osiwieć można.... 

Te wszelkie pomysły  na celeronach, atomach, czy na nowych z serii M3, M5 to jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując nowego Maca będę "zmuszony" dokupować oprogramowanie żeby otwierało mi większość windowsowych formatów (filmy, dokumenty tekstowe, zdjęcia)? Co np z obróbka zdjęć? Są jakies darmowe programy?

Chciałem coś innego (tak jak z kupnem Iphone) do codziennego użytku ale jak mam jeszcze dopłacać za software, żeby w miare normalnie funkcjonować to chyba podziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz. Jest sporo programów do obróbki. Nieraz te same. Np Picassa.

Nawet pracując na Applowkim pakiecie biurowym, który jest gratis możesz zapisywać pliki w formacie Office, czyli Worda, Excela itp.

Jest tak samo jak w Windows. Są programy bezpłatne jak i płatne. Są działające na obu platformach jak i specyficzne dla konkretnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując nowego Maca będę "zmuszony" dokupować oprogramowanie żeby otwierało mi większość windowsowych formatów (filmy, dokumenty tekstowe, zdjęcia)? Co np z obróbka zdjęć? Są jakies darmowe programy?

Chciałem coś innego (tak jak z kupnem Iphone) do codziennego użytku ale jak mam jeszcze dopłacać za software, żeby w miare normalnie funkcjonować to chyba podziękuje.

Zobacz na youtube możliwości iPhoto i iMovie.

 

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli kuoisz Maca tylko ze złączem USB-C to trzeba trochę kasy na przejściówki wydać jeżeli przewidujesz jakieś dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za rady. 

Rozumiem, że Maci z samym złączem USB-C to raczej z nowości? 2017, 2016? Starsze będą miały USB 3.0 itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MAC ma sens jedynie jeśli ktoś decyduje się na cały system od Apple (komp, telefon, table, może appleTV), bo to jest sensowne jako system, ale jako osobne urządzenia, to (moim zdaniem) nie mają więcej sensu niż jakikolwiek inny komp o podobnej specyfikacji.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na youtube możliwości iPhoto i iMovie.

 

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli kuoisz Maca tylko ze złączem USB-C to trzeba trochę kasy na przejściówki wydać jeżeli przewidujesz jakieś dodatki.

 

199 zł wypasiony dock w kolorze, stylu wybranego maca i masz w nim ładowanie, 2xUSB3.0, czytnik kart i hdmi. Oczywiście aluminiowy i super wykonany, wielkości 2x pendrive. 

Oczywiście takie wykastrowanie było bez sensu - ale z drugiej strony ostatnie 3 miesiące jedyne co podłączałem to kartę z aparatu foto - a tak wszystko bezprzewodowo......... Kopia w prywatnej chmurze, rzutnik i tv przez airplay, drukarka bezprzewodowo. Może to nie takie głupie - choć przychodzi ktoś z pendrive - coś przerzucić, pokazać - to bez sensu do dysku sieciowego podpinać - trzeba tej przejściówki użyć ;)

 

Szymon - no właśnie - bo to zwykły komputer poza tym tzw. ekosystemem. Nie lepszy - ale i nie gorszy. Ma wysoką cenę ale jakościowo gra w lidze komputerów z Windows kosztujących bardzo podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.