Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Test: Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller Deepsea

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się zawsze, że w zegarkach szwajcarskich stop sekunda, dokręcanie z koronki i dokładne ustawienie godziny to standard. W końcu mechanizmy Ety tak często krytykowane mają to w standardzie. 


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby kolega prezes rozwinąć myśl "chyba jesteśmy homo sapiens" , bo nie zrozumiałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze nie ulegamy odruchowi stadnemu , tylko potrafimy myśleć i działać indywidualnie i posługujemy się rozumem , który wyształciliśmy podczas tysiącleci ewolucji .

Więc po raz kolejny proszę , aby zaprzestać banałów w rodzaju " ale zabawa " czy "dawno się tak nie uśmiałem " i zacząć argumentować na poziomie homo sapiens ( nie neardentalensis :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się zawsze, że w zegarkach szwajcarskich stop sekunda, dokręcanie z koronki i dokładne ustawienie godziny to standard. W końcu mechanizmy Ety tak często krytykowane mają to w standardzie.

 

A czy to takie ważne?-dokrecanie i stop sekunda...

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banalne argumenty padają  często ( patrz wyżej : jest lepszy i już). Prośba o argumentacje na poziomie homo sapiens to chyba brak kultury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to takie ważne?-dokrecanie i stop sekunda...

Stary, w zegarze za 80tysi? Mało istotne? Nie żartuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, nadal nadrzędnym zadaniem pojedynczego osobnika każdego gatunku jest reprodukcja, czyli wydanie potomstwa, albo jak kto woli - przekazanie genów kolejnym pokoleniom, ochrona tych genów. W ostatnim przypadku nasz gatunek jest zdolny do skrajnego altruizmu co ostało udowodnione.

 

Panowie, a może lepiej porównać SDD z jakimś nurkiem Omegi?

Omega mogłaby wygrać tak, jak to zrobiła w całkiem sensownym pojedynku, który był cytowany tutaj na forum co najmniej 5 razy przez ostatnie 4 lata. Moim skromnym zdaniem ten pojedynek oczywiscie przykładowy jest ok i w miarę obiektywny ...

 

http://seamasterreferencepage.com/srp/featured/comparative-review-of-the-omega-seamaster-professional-model2254-50-00-vs-the-rolex-submariner-16610/


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 stron dyskusji, w której (jak u Jonesco) nikt, nikomu, niczego nie wytłumaczy i do niczego nie przekona....

Dobry artykuł - dzięki. :)

Dobry, duży, brzydki i drogi zegarek. Tez dzięki ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie efektywność naciągu ( zegarek staje w rotomacie !!) , trudność ustawienia wskazówki minutowej , niedokładność na poziomie nie zegarka kwarcowego , ale mechanicznego i brak stop sekundy to ISTOTNE mankamenty w przypadku dobrego zegarka ..

Dlaczego więc zdanie o zdobieniach mechanizmu jest odbierane jako megamerytoryka dyskusji a moje uwypuklenia wad Koledzy niektórzy określili jako "humoreskę" ?

Kolego LMed - skoro apel o merytorykę jest dla Ciebie brakiem kultury to dla mnie Twoja metoda "zdartej płyty " jest po prostu dowodem na niezdolność interlokutora do dyskusji na poziomie argumentów , więc ją kończę .

 

P.S. Niektórzy powinni mieć zakaz reprodukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właściwa decyzja kolego prezesie . Po co się dalej kompromitować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na merytoryczną dyskusję z kolegą LMed małe szanse, bo na rzeczowe argumenty nie odpowiada, sprowadzając rozmowę do szyderczo - ironicznych wstawek i dając przy tym do zrozumienia że jest ponad nieoświeconą gawiedzią zapatrzoną w cudowność Rolexa.

Kiedy podałem kiedyś przykład wytwarzania Parachromu jako przewagę Rolexa, bo nikt tego nie ma takiej technologii, dla niego był to tylko "piec na sprężynki" :) , z Paneraiem też było podobnie - najpierw była jazda, że ciemny lud kupuje unitasy, jak zaczęli pakować własne 8 dniowe werki, no to że jadą na marketingu itp.

Reasumując, strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Niektórzy powinni mieć zakaz reprodukcji

Tutaj pełna zgoda :)

a w podobnym pojedynku PO i starego SD - wygrał Rolex

http://seamasterreferencepage.com/srp/featured/comparative-review-of-the-rolex-sea-dweller-vs-omega-planet-ocean/

Ogólnie w obu "starciach" punktacja bardzo zbliżona.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, w zegarze za 80tysi? Mało istotne? Nie żartuj.

Nie żartuję,to malo istotne udogodnienia,wystarczy machnac reka kilka razy by zegarek "ożył',a dokladny czas? ,jak i tak są odchylki w ciagu doby...mija sie z celem.

Po drugie dokrecania zegarków z naciągiem automatycznym nie słuzy mechanizmowi w dłuższej perspektywie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astral , pewnie masz rację , dyskusja z bezkompromisowymi fanami i usatysfakcjonowanymi konsumentami materiałów reklamowych  (szczególnie Rolka i PAMA ) to najczęściej strata czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właściwa decyzja kolego prezesie . Po co się dalej kompromitować .

 

Gdzie ty widzisz jakąś kompromitację? W tym, że ktoś argumentuje swoje porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astral , pewnie masz rację , dyskusja z bezkompromisowymi fanami i usatysfakcjonowanymi konsumentami materiałów reklamowych  (szczególnie Rolka i PAMA ) to najczęściej strata czasu .

 

Po co zatem dyskutujesz? Nie lepiej odpuścić sobie pisanie w takich wątkach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, tylko, że w tym przypadku ręką machać trzeba często bo naciąg u Darka nie domaga...

Odchyłki są w AP rzędu 15sek/doba i więcej (poczytaj http://www.rolexforu...ad.php?t=360308 )

Przy takich kwotach to powinien być standard, przecież nie można wpatrywać się tylko w piękny złoty rotor i cieszyć się że ma się zegar z TOP 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie mi brak stop sekundy w zegarkach. Oczywiście da się z tym żyć (ElPrimero), ale znacznie wygodnie to mieć. Tak samo jest z dokręcaniem. Jak się ma zegarek z mniej efektywnym naciągiem, to chwilę trzeba poruszać zegarem.

 

Bartek, poczytałem ten Twój link. Nie sądziłem, że to aż tak powszechne z tą dokładnością. Nie sądziłem też, że aż tak duże odchyłki są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za linki. Ciekawa lektura.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego impertynencie , jeśli jedna osoba pisze z dużej litery , to druga też powinna

Mam nadzieję ,że się kiedyś spotkamy w realu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pisaniem wielką literą to Darek ma rację, jak dla mnie nie ma nic bardziej obrażliwego niż pisanie małą literą ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, najlepiej ignorować bo dyskusja z tym Kolegą nic nie da. Znam z autopsji :)

Najlepiej to by było zamknąć ten temat bo już nic nowego merytorycznie kolejne posty nie wniosą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A linki, które wstawiłem pojedynków z Omegą :) ?

Może ten zamknąć a otworzyć "fani i antyfani Rolexa " ?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A linki, które wstawiłem pojedynków z Omegą :) ?

Może ten zamknąć a otworzyć "fani i antyfani Rolexa " ?

 

Właśnie piszę posta. Jeszcze chwila :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam dopiero by się działo.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.