Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Test: Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller Deepsea

Rekomendowane odpowiedzi

A linki, które wstawiłem pojedynków z Omegą :) ?

Może ten zamknąć a otworzyć "fani i antyfani Rolexa " ?

No baaa, klasa! ;)

Miałem na myśli wszystko po Twoim poście  :D  a "fani i antyfani Rolexa" niech sobie zamkniętym pozostanie, błagam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz domyślam się, że to nie był dobry ruch z tym porównaniem do Omegi ...

 

 

No baaa, klasa! ;)

Miałem na myśli wszystko po Twoim poście  :D  a "fani i antyfani Rolexa" niech sobie zamkniętym pozostanie, błagam!!!

:D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykanie nie ma do konca sensu , dopóki są ciekawe i merytoryczne argumenty i informacje

np Piotrek ( chociaż często się z Nim kłócę ) ma dużo ciekawostek edukacyjnych , więc szkoda to ograniczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknac ten temat!?? Pleeeezzzz NOOOO!

Ubaw mam po pachy czytajac to co niektorzy tu wypisuja :D

Prosze nie pozbawiac mnie tego ubawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykanie nie ma do konca sensu , dopóki są ciekawe i merytoryczne argumenty i informacje

np Piotrek ( chociaż często się z Nim kłócę ) ma dużo ciekawostek edukacyjnych , więc szkoda to ograniczać

Darku oczywiście mozemy się kłócić i faktycznie często to robimy ale chyba w kulturalny sposób i na pewno ja zawsze Cię szanuję, zresztą nigdy bym sobie nie pozwolił na cokolwiek w czyjąkolwiek stronę, absolutnie !

Jeśli masz rację, podobnie jak Każdy inny to zawsze to przyznaję, a jeśli ktoś nie ma racji to bez względu na to kto to jest to podobna sytuacja.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknac ten temat!?? Pleeeezzzz NOOOO!

Ubaw mam po pachy czytajac to co niektorzy tu wypisuja :D

Prosze nie pozbawiac mnie tego ubawu.

Osobiste wycieczki mnie nie bawią. 

 

Popieram zamknięcie. 


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję, żeby wątek odchudzić. Połowa postów jest nie na temat. A druga połowa ma szansę doczekać się ciekawej kontynuacji.

 

Byłoby też fajnie, gdyby wypowiedziały się kolejne osoby, które miały SDDS. Bo moim zdaniem nie można mówić o tym zegarku, że jest taki czy siaki jak się go nie nosiło...


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

W tym wątku powstał jakiś totalny miszmasz. Bartek pisze o dokładności kalibru 3120, Darek opisuje swój zegarek AP oparty na kalibrze F. Piguet. Może żeby uporządkować dyskusję… jeżeli kogoś interesuje więcej szczegółów konstrukcyjnych kalibru Piguet (takiego jak ma Darek), to opisałem trochę ten mechanizm przy okazji artykułu o RO Leo Messi...
 
LINK
 
I żeby było uczciwie, nie tylko AP stosuje Piguet 1187 w swoich niektórych modelach. To samo robi Vacheron Constantin w postaci kalibru 1137, Blancpain (Leman, Fifty Fathoms), Breguet (kaliber 576) czy chociażby Omega w słabszej wersji wykończenia w odniesieniu do wcześniej wymienionych producentów (np. w modelu Deville Coaxial Rattrapante).

A teraz co do wypowiedzi Bartka w kontekście kalibru 3120 - manufaktura Audemars Piguet nigdy klientom nie wmawiała, że kupując RO z tym mechanizmem otrzymają czasomierz, który będzie trzymał wartości charakterystyczne dla chronometrów. Jednak można ten werk wyregulować porządnie. Ty Bartek wynajdujesz posty w internecie na potwierdzenie swoich doświadczeń. Można jednak znaleźć zupełnie inne opinie...
 

It's very accurate in my experience... +1 or 2s a day. Very stable in all positions.


LINK
 


Over the last two weeks I have been moitoring the accuracy of my Royal Oak 15300 that houses the new AP 3120 caliber. I am pleased to say the results IMHO are outstanding. I have compared the watch to the speaking clock at the same time every day for the last 2 weeks and the rate is typically 1 - 2 sec fast every day!! Fantastic results and I could not be happier.

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jogi91

 

Rozumiem.

Jesli o mnie chodzi, to napisalem to co napisalem z pozycji milosnika zegarkow marki Rolex, ktory uwaza wszelkie problemy osob ktore je wzgledem zegarkow tej marki maja za ich i tylko ich problem, nie moj :)

A ze motywuja oni ta swoja animozje w taki sposob ze mnie to bawi... :D Trudno.

Gwoli wyjasnienia: jestem milosnikiem zegarkow marki Rolex i nie staram sie ich (ich 'jestestwa') 'wyjasniac'. Co natomiast czynie, to znajduje zadowolenie w ich kolekcjonowaniu jak i w ich noszeniu. Cala reszta (w postaci wypocin osob majacych do nich animozje) mnie nie interesuje do stopnia takiego, zebym czul sie urazony lub skadinand niedobrze. Wrecz przeciwnie, ich argumentacja mnie bawi (i prosze mnie tej zabawy nie pozbawiac :)  ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - to nie jest wątek o AP. Nie lansuj się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A teraz co do wypowiedzi Bartka w kontekście kalibru 3120 - manufaktura Audemars Piguet nigdy klientom nie wmawiała, że kupując RO z tym mechanizmem otrzymają czasomierz, który będzie trzymał wartości charakterystyczne dla chronometrów. Jednak można ten werk wyregulować porządnie. Ty Bartek wynajdujesz posty w internecie na potwierdzenie swoich doświadczeń. Można jednak znaleźć zupełnie inne opinie...

 

 

Ej, ale on powinien być porządnie wyregulowany od razu w nowym zegarku opuszczającym manufakturę :)

Przy takich ilościach jakie produkuje AP powinno to być standardem (nie wspominając już o prestiżu marki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Idźmy dalej. Bartek powołuje się w swoich opiniach na forum Roleksa. Wszystko zależy do tego, jakie treści chcemy znaleźć. Kolejny wpis, który stoi w sprzeczności z odnośnikiem Bartka (to samo forum)...
 

The movement is just gorgeous and quite accurate. Mine has only lost -3 to -4 seconds a day —which is still under COSC specs— during the first week of daily wear. I don't take the watch off at night, however, I will now in order to have the watch gain some of those seconds back by leaving it flat dial up and self-adjust a little bit. Since this watch comes with a sapphire crystal case back you can admire the cal. 3120 thought it. It's just gorgeous!!!


LINK



Mariusz - to nie jest wątek o AP. Nie lansuj się ;)


Wiem, przepraszam. Ale skoro ma być obiektywnie, to chyba warto przedstawić też punkty widzenia będące zaprzeczeniem niektórych treści ? :).
  

Ej, ale on powinien być porządnie wyregulowany od razu w nowym zegarku opuszczającym manufakturę :)
Przy takich ilościach jakie produkuje AP powinno to standardem (nie wspominając już o prestiżu marki).


Ja rozumiem. Zauważ proszę, że wklejam linka za linkiem. Naprawdę nie jest trudno znaleźć wpisy, w których ludzie pozytywnie odnoszą się do dokładności pomiaru czasu kalibru 3120. Bartek koncentruje się na większych niedokładnościach, a ja tylko udowadniam, że rzeczywistość nie jest aż tak jednoznaczna :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jogi91

 

Rozumiem.

Jesli o mnie chodzi, to napisalem to co napisalem z pozycji milosnika zegarkow marki Rolex, ktory uwaza wszelkie problemy osob ktore je wzgledem zegarkow tej marki maja za ich i tylko ich problem, nie moj  :)

A ze motywuja oni ta swoja animozje w taki sposob ze mnie to bawi...  :D Trudno.

Gwoli wyjasnienia: jestem milosnikiem zegarkow marki Rolex i nie staram sie ich (ich 'jestestwa') 'wyjasniac'. Co natomiast czynie, to znajduje zadowolenie w ich kolekcjonowaniu jak i w ich noszeniu. Cala reszta (w postaci wypocin osob majacych do nich animozje) mnie nie interesuje do stopnia takiego, zebym czul sie urazony lub skadinand niedobrze. Wrecz przeciwnie, ich argumentacja mnie bawi (i prosze mnie tej zabawy nie pozbawiac  :)  ).

 

Co do krytyki jakiejkolwiek marki czy modelu każdy ma prawo, ale powinien uzasadniać swoje stanowisko. W dyskusji doszło to osobistych wycieczek, a to psuje atmosferę na forum.

 

W tym wątku powstał jakiś totalny miszmasz. Bartek pisze o dokładności kalibru 3120, Darek opisuje swój zegarek AP oparty na kalibrze F. Piguet. Może żeby uporządkować dyskusję… jeżeli kogoś interesuje więcej szczegółów konstrukcyjnych kalibru Piguet (takiego jak ma Darek), to opisałem trochę ten mechanizm przy okazji artykułu o RO Leo Messi...
 
LINK

 

Dzięki za link.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do krytyki jakiejkolwiek marki czy modelu każdy ma prawo, ale powinien uzasadniać swoje stanowisko. W dyskusji doszło to osobistych wycieczek, a to psuje atmosferę na forum.

 

Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Nie znaczy to jednak, ze nalezy zamykac watek tylko dlatego ze ktos odebral to co ktos inny napisal jako niemila wycieczke osobista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

I jeszcze na koniec… żeby już zamknąć raz na zawsze temat kalibru 3120 - oto jaki pogląd przedstawia sama firma Audemars Piguet...
 

The adjustment performed in horizontal and vertical positions (5 in all) enables Audemars Piguet to guarantee a daily variation in rate of the watch of between –3 and +12 seconds per day when it is worn on the wrist. Moreover, an index or inertia-block regulating system enables further fine-tuning of this result according to the indications provided by the wearer. In such a way one can regularly achieve a rating precision of less than +10 seconds a day, meaning a maximum gain of 5 minutes per month.


I tak wyregulowany mechanizm dostarcza w postaci zegarków AP. Jak komuś to odpowiada, super. Jak nie, może regulować zegarek w serwisie pod własne potrzeby. Jeżeli dla kogoś jest to nie do przyjęcia, to zawsze może sobie poszukać zegarka w ofercie innych producentów. I to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A linki, które wstawiłem pojedynków z Omegą :) ?

Może ten zamknąć a otworzyć "fani i antyfani Rolexa " ?

Piotr, niestety z tych dwóch linków co wkleiles jeden test jest zupełnie nieobiektywny  :D

 

A wracając do DSSD dla kogoś z duza ręka jest to fajny zegarek i wbrew pozorom całkiem wygodny do codziennego noszenia, oczywiście do marynarki i koszuli tak średnio się nadaje, jest zbyt wysoki


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalnym zegarkiem to on nie jest, ale i zamierzenie nie było takie.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- w wypadku słabszego smarowania ( okres miedzyprzegladowy dłuższy niż 3/4 lata ) uszkadza się wahnik powodując konieczność dość kosztownej ( około 2000 pln ) naprawy...

Nie mam wiedzy na temat mechanizmów i dlatego moje pytanie:

Czy opisana przypadłość jest potwierdzona,szerzej opisywana,czy też zwyczajnie takie sytuacje mogą sporadycznie wystąpić.

O ile dobrze pamiętam to kiedyś w rozmowie ze sprzedawcą z W.Kruk padła informacja o 6-cio letnich interwałach międzyprzeglądowych.

Wczoraj zaś w rozmowie z człowiekiem który zajmuje się zegarkami (nie jest zegarmistrzem) przytoczyłem powyższy cytat i stwierdził On,że wachnik nie wymaga w tym przypadku smarowania.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The adjustment performed in horizontal and vertical positions (5 in all) enables Audemars Piguet to guarantee a daily variation in rate of the watch of between –3 and +12 seconds per day when it is worn on the wrist. Moreover, an index or inertia-block regulating system enables further fine-tuning of this result according to the indications provided by the wearer. In such a way one can regularly achieve a rating precision of less than +10 seconds a day, meaning a maximum gain of 5 minutes per month.

To zamyka mi juz temat dokladnosci chodu AP RO B)

I chociaz 5 minut na miesiac dopuszczalne przez producenta nie jest dla mnie wynikiem satysfakcjonujacym (Omega mojej zony tyle robi i zawsze mnie to wkurzalo :P ), to oficjalne zdanie AP w tej kwestii, przynajmniej czyni to uczciwym podejsciem do sprawy wzgledem przyszlych uzytkownikow. Amen B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie - ze robil +/- do 10s/dobe czy, ze robil wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem docenić i podziękować Tomaszowi Kiełtyce za to, że pochylił się nad jakością chodu zegarka.

Wprawdzie mam nadzieję, iż to pierwszy krok na drodze do czegoś, co prezentuje np. watchtime.com:

 

 Rate results:

(Deviations in seconds per day, fully wound and after 26 hours of running time)
Dial up    +2/+2
Dial down    +6/+6
Crown up    +6/+4
Crown down    +4/+3
Crown left     +2/+1
Crown right     +7/+7
Greatest deviation:       5/6
Average deviation:    +4.5 /+3.8
Mean amplitude:
Flat positions    319°/305°
Hanging positions    294°/280°

 

,  natomiast bardzo się cieszę, że krok taki został podjęty. Uważam, że totalne pominięcie w rozważaniach jakości chodu zegarka jest wręcz uwłaczające dla twórców mechanizmów, których kunsztem ja ( i zapewne nie jestem odosobniony )  jako miłośnik zegarków zafascynowany jestem najbardziej. Ignorowanie zagadnienia jakości chodu w mojej ocenie sprowadza zegarek do roli dzieła li tylko jubilerskiego - do zwykłej biżuterii.

Odnosząc się tradycyjnie do analogii rodem z motoryzacji: recenzja zegarka skupioną na wyglądzie, szczelności, wygodzie użytkowania, funkcjach itd. mógłbym w swojej ocenie porównać do testu samochodu osobowego który opisuje stylistykę, komfort siedzeń, ergonomię - nie poświęcając nawet akapitu właściwościom jezdnym oraz osiągom.

Dla mnie ciężkie do wyobrażenia.

 

Artykuł bardzo dobry, dziękuję.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Mariusz , ja już miałem dwa takie przypadki :(

Szkoda,że nie wiesz :( bo jestem ciekaw tej kwestii.

Napisałeś gdzieś w tym wątku,że w momencie wciskania koronki wskazówka minutowa ani drgnie.

Ostatnio miałem w ręku używanego GMT  z ceramicznym bezelem w którym,jednak wskazówka robiła ten delikatny ruch przy wciskaniu koronki. Zastanawiam się czym jest to spowodowane ?

Może to kwestia "przebiegu" ? Zegarek pochodził z roku 2009.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamyka mi juz temat dokladnosci chodu AP RO B)

I chociaz 5 minut na miesiac dopuszczalne przez producenta nie jest dla mnie wynikiem satysfakcjonujacym (Omega mojej zony tyle robi i zawsze mnie to wkurzalo :P ), to oficjalne zdanie AP w tej kwestii, przynajmniej czyni to uczciwym podejsciem do sprawy wzgledem przyszlych uzytkownikow. Amen B)

Zgadza sie, uczciwe podejście. Temat wyjaśniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nie wiesz :( bo jestem ciekaw tej kwestii.

Napisałeś gdzieś w tym wątku,że w momencie wciskania koronki wskazówka minutowa ani drgnie.

Ostatnio miałem w ręku używanego GMT  z ceramicznym bezelem w którym,jednak wskazówka robiła ten delikatny ruch przy wciskaniu koronki. Zastanawiam się czym jest to spowodowane ?

Może to kwestia "przebiegu" ? Zegarek pochodził z roku 2009.

Mysle, ze nie jest to kwestia przebiegu, tylko cecha zegarkow mechanicznych. Mialem kilka mechanikow i u jednych nie dalo sie praktycznie w ogole docisnac koronki, aby wskazowka minutowa nie drgnela, a u innych, jesli robilo sie to delikatnie (tak mam np. w Subie) jest to mozliwe. Z tego co pamietam, to tylko w Casio, ktorych mialem dwa, wskazowka ani drgnela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.