Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Test: Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller Deepsea

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Mariusz - mam tylko jedno pytanie - czy jesli firma produkujaca zegarki mechaniczne, wypuszcza zegarki, ktore cechuje bardzo dobra dokladnosc chodu, sa skladane precyzyjnie i ich praca jest nadwyraz precyzyjna, to powinny sie tym chwalic, czy smucic, bo nie sa tak piekne jak konkurencji???

 

Dodam może, że jedno nie przeczy drugiemu. Przecież mechanizm może precyzyjnie odmierzać czas i ładnie wyglądać. Właśnie zauważyłem, że mój AP Royal Oak lubi jak żar leje się z nieba, bo od piątku przyspieszył tylko o 2 sekundy (przed chwilą sprawdziłem). Całkiem nieźle jak na firmę, która nie potrafi wyregulować mechanizmu, a śrubki same wykręcają się z bransolety  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam egzemplarz co wysłałeś do serwisu bo się mechanizm zepsuł? :-)) i przy okazji go dodatkowo regulowali, bo fabrycznie nie był zbyt dokładny, czy też jakiś nowy zegarek?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowa analiza porównawcza Rolka i AP przeprowadzona przez kolegę artme i kolegę prezesa oczywiście , nie pozostawia żądnych wątpliwości  -  Rolek bezdyskusyjnie jest lepszy .

Sądzę że w przypadku porównania : Rolek i PP wynik mógłby być taki sam .

Miliony ludzi kupuje Rolka , bo to najlepszy zegarek jest . Proste .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Koledzy, ale czemu odbieracie to jako porównanie. Darek opisał + i - zegarków, które posiada.

 

Dlatego…

 

Mam i Roleksa i AP RO chrono , więc mam porównanie.

 

A teraz napiszę Ci na przykładzie jak to działa. Przykład na podstawie doświadczeń fanów zegarków. Mam Patka Aquanaut i Omegę Seamaster. Niestety, Patek tylko design i legenda. Po ostatniej przejażdżce na rowerze strzeliła oś balansu, a producent odmówił naprawy w ramach gwarancji. No w Omedze takie rzeczy się nie dzieją. Z Omegą na ręku jeździłem rowerem, na deskorolce, pływałem, i nic się nie stało. Ponadto jak odkładam Patka w piątek do szuflady, to już w poniedziałek rano muszę ustawiać czas, bo rezerwa chodu ma nędzne 45 godzin. Omega ma ponad 60 godzin, mechanizm równie dobrze wykonany (ładnie ozdobiony) do tego bardziej high-tech (stosują krzem) z lepszymi wartościami roboczymi. Aha, no i w Omedze mam naciąg dwustronny (bardziej efektywny), a w Patku jednostronny. Wodoszczelność w Omedze to 600 m, a w Patku tylko żałosne 120 m. Omega jest więc lepsza, a przy tym duuużo tańsza. A dodatkowo ma jeszcze GMT, a Patek nie. Itd., można ?, można !. A z własnego doświadczenia dodam, że kwarcowy Frederique Constant jest lepszy od Bregueta, bo miał porządnie wykończoną tarczę, a w takim Breguet, to nawet nie potrafią równo nałożyć indeksów :). Breguet to w sumie też tylko legenda, design i nic więcej. Jedyna zaleta Marine była taka, że pasek kauczukowy nie śmierdział ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to było typowe wypunktowanie + i -.

 

Wersja werku nie ma nic do osadzenia szkielka, wypadajacych srubek bransolety itd. Kupujac zegarek za tyle kasy, mamy prawo oczekiwac, ze bedzie on wolny od takich wad. 

 

PS: Powyzszym postem, sprowadzasz watek do smiesznosci, co podobno tak bardzo Ci nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się tutaj nie wypowiadać, ale jako, że posiadam i AP i Rolexa, to może jednak też zabiore głos. Przy całym szacunku dla Rolexa, bo ten jest naprawde świetnie wykonanym zegarkiem i moim zdaniem jak najbardziej wartym swoich pieniędzy, to AP mimo wszystko robi na mnie ciut większe wrażenie i nie trzeba się wysilać, żeby to dostrzec gołym okiem. Na plus AP moim zdaniem tarcza, wskazówki, szlify, mechanizm (zdobienia) i bransoleta, która to w Rolku też jest przecież najwyższych lotów. Na plus Rolka zapięcie bransolety, wygoda, i wspominana tutaj wielokrotnie dokladność chodu. Nie dostrzegam żadnych minusów tych zegarków.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

PS: Powyzszym postem, sprowadzasz watek do smiesznosci, co podobno tak bardzo Ci nie odpowiada.

 

Ten wątek już dawno temu osiągnął granicę śmieszności. W moim RO szkło nie jest krzywo osadzone, a śrubki z bransolety nie wypadają. To, że w Darka zegarku różne cuda się dzieją nie oznacza, że AP nie potrafi niczego wykonać porządnie. A popsuć to może się wszystko, nawet Patek. Super samochody np. potrafią się zapalić. Płonęły Ferrari 458, a jakiś nieodległy czas temu problem z tym miało Porsche w modelu GT3 do tego stopnia, że zawiesili dostawy do klientów. Czy to oznacza, że w Ferrari i Porsche pracują debile nie potrafiący porządnie wykonać samochodu ?. A taki wniosek powinien popłynąć gdyby zastosować podejście do tematu z tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest rzeczywiście śmieszny , poważni ludzie sypią kawałami . Ale mamy sezon ogórkowy i wszystko jest ok .

Mogę zaproponować następny podobny wątek " Dlaczego Seiko jest lepsze od Vacherona - opinie ekspertów  " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd ten "jad" ...?

Pokaż mi proszę co było "śmiesznego" w tym porównaniu ?

Prosiliście o porównanie , dokonałem porównania plusów i minusów

Chyba ,że mamy BEZDYSKUSYJNIE przyjmować ,że każdy PP jest zawsze lepszy od każdego JLC dlatego ,że tak wyznacza swiatowy ranking marek?

Nie udowadniam ( nie wiem ,jak to mam napisać ) że ogólnie Rolex jest wyżej i lepszy jako firma od AP , tylko dokonałem analizy plusów i minusów ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex jest lepszy od AP w pewnym wymiarze, AP lepsze od Rolexa w innym. Niestety większość dyskutantów nie bardzo chce przyjąć do wiadomości, że nie można wszystkich zegarków wrzucać do jednego wora.

 

Rolex to inna półka niż AP, inny poziom. Ja jako tool-watcha wybrałbym zdecydowanie Rolexa, szukając zegarmistrzowskiej sztuki patrzyłbym w inną stronę, np. w kierunku AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym poziomie zegarkowym [i nie tylko] trafiają sie mniej ,lub bardziej udane modele....a wśród tych modeli ,mniej lub bardziej udane egzemplarze.....

Więc porównywanie marek dobre jest na poziomie najbardziej udanych[innowacyjnych modeli] a nie konkretnych egzemplarzy......

Powtarzalność jest ideałem [jakość],niestety czynnik ludzki idealny nie jest...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , z tym jadem to normalna przesada szanowny prezesie . Dobrze się w sumie bawię .

A tak trochę poważniej , to stawianie wozu przed koniem w naturalny sposób skłania do żartów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Rolex jest lepszy od AP w pewnym wymiarze, AP lepsze od Rolexa w innym. Niestety większość dyskutantów nie bardzo chce przyjąć do wiadomości, że nie można wszystkich zegarków wrzucać do jednego wora.

 

Rolex to inna półka niż AP, inny poziom. Ja jako tool-watcha wybrałbym zdecydowanie Rolexa, szukając zegarmistrzowskiej sztuki patrzyłbym w inną stronę, np. w kierunku AP.

 

Łukasz,

no ale skoro już porównujemy, róbmy to z sensem. Darek napisał, że w AP ma nierówno osadzone szkło, a Rolex zewnętrznie jest idealnie wykonany więc jest lepszy. Zbyt prosta droga do tak kategorycznych wniosków. Równie dobrze ktoś mógłby napisać - moja żona jeździ Toyotą Yaris od lat i nic się z samochodem nie dzieje, a moje nowe Porsche GT3 spłonęło, a wraz z nim pół garażu. Toyota Yaris jest więc lepsza od GT3 :). Żeby nie było, że się tylko nabijam, to udowodnię jak ja (tak na szybko) widziałbym porównanie Submarinera do RO 15300.

 

Przykładowa zbitka myśli: Sub ma wydajną warstwę Luminescencyjną czego o RO nie da się powiedzieć, ale w Roleksie przeszkadza mi duża ilość napisów na tarczy przez co tarcza RO sprawia wrażenie bardziej uporządkowanej i czytelnej. Submariner ma bransoletę, którą można regulować bez użycia śrubokręta, ale AP ma więcej smaczków (detali) wykończenia przez co bransoleta RO prezentuje się okazalej. Mechanizm Submarinera ma włos breguetowski i nietuzinkowe rozwiązania takie jak Parachrom, ale w RO jest znacznie lepiej wykończony mechanizm (przy czym wykończenie rozumiem nie tylko w kontekście zdobień) i obiektywnie precyzyjniejsza mikroregulacja. To jak AP korzysta z Gyromaksa w kontekście precyzji chodu, to już inna sprawa. Rolex radzi sobie ze swoim słabszym regulatorem lepiej dlatego Submariner jest precyzyjniejszy w pomiarze czasu, punkt dla Roleksa. Ale Rolex ma wahnik na kamieniach rubinowych z bezszelestnymi zapadkami podczas gdy AP stosuje ceramiczne kulkowe łożyskowanie, tu punkt dla AP itd. itp.. 

 

Takie podejście moim zdaniem ma sens, bo stwierdzenie o krzywo osadzonym szkle i wyciąganie na tej podstawie wniosków nie jest właściwe. Dlaczego ?, bo krzywo osadzone szkło albo wypadające śrubki z bransolety, to mogą być odosobnione wypadki przy pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w pełni w sprawie szkła i śrubek , zamieściłem to TYLKO dlatego ,że porównywałem dwa konkretne moje egzemplarze i nie chciałem niczego ukrywać

Napisałem również ,że w Roleksie miałem problemy z łożyskowaniem wahnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex radzi sobie ze swoim słabszym regulatorem lepiej dlatego Submariner jest precyzyjniejszy w pomiarze czasu, punkt dla Roleksa.

 

Zdajesz sobie sprawę, jak idiotycznie brzmi to co napisałeś :)?

 

P.S> Darek odniósł swoje porównanie do dwóch konkretnych egzemplarzy, które posiada. Tylko tyle i aż tyle.

Ty dyskredytowałeś wiele marek za pojedyncze wpadki - czyli wnioski takie same.

 

A cały problem dyskusji, moim zdaniem, sprowadza się do tego co napisałem wcześniej - ROLEX i AP to dwa kompletnie różne byty i zegarki z dwóch kompletnie różnych światów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zdajesz sobie sprawę, jak idiotycznie brzmi to co napisałeś :)?

 

Wcale nie. To zdanie stanowi część szerszej myśli i ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowa analiza porównawcza Rolka i AP przeprowadzona przez kolegę artme i kolegę prezesa oczywiście , nie pozostawia żądnych wątpliwości - Rolek bezdyskusyjnie jest lepszy .

Sądzę że w przypadku porównania : Rolek i PP wynik mógłby być taki sam .

Miliony ludzi kupuje Rolka , bo to najlepszy zegarek jest . Proste .

:D świetny post :D

Nie wiem czy macie Koledzy pojęcie ile humoru dostarcza czytanie tej dyskusji.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - jak zaczynalem swoja droge w "swiat wielkich komplikacji", to pamietam, ze na tym forum odwieczne porownania i odniesienia stanowily na tym forum Rolex i Omega. To te dwie marki zestawiano, porownywano i testowano. Polka cenowa bardzo zblizona a i konkurencja ostra. Rolex oczywiscie wygrywal w wielu aspektach, jednak i Omega nie dawala za wygrana (cos, jak walka smartphonow Apple i np. Samsunga/Sony).

 

Jednak od pewnego czasu zauwazylem, ze Rolex przez swoje male modyfikacje/udoskonalenia zaczal byc porownywany do AP. Dla mnie to juz troche "odlot", gdyz jak juz ktos wyzej napisal, sa to zupelnie odmienne filozoficznie marki. I tak moznaby pokusic sie o to, ktory mechanizm lepszy, ktory zegarek bardziej dokladny badz, ktory ma lepsze wykonczenia, jednak ja juz nie bede tych 2 marek porownywal, gdyz sa zupelnie inne. I za co innego sie kocha Rolka a za co innego AP - nawet z jego "niedociagnieciami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem. Ja odkad zaczalem uzywac na co dzien Suba, tez stalem sie mimo woli jego "milosnikiem", wiec coz moge dodac - KOCHAJMY SIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątek mam prośbę do Adminów o odblokowanie " fani i antyfani Rolexa"

Jest permanentna potrzeba kanalizowania emocji wokół Rolka ; ).

PS moje zegarkowe decyzje to 70/30 emocji/ wiedzy ale i to wystarczy by nie porównywać Rolexa do AP....choć widzę ostatnio pewien wspólny mianownik RO za sprawą różnych sportowców i celebrytów zaczyna gonić czarną legendę SUBa i tylko Hublot może pokrzyżować mu plany ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.