Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pafeł

Jaki zegarek do niebieskiego ganituru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy. Mam taki garnitur:

 

1366361281_p3484_1.jpg

 

Do tego granatowe zamszowe półbuty. Garnitur będzie używany czasem na spotkania i okazje. Poszukuję klasycznego zegarka na pasku. Po przeczytaniu opinii o Bissetach, zrezygnowałem. Nie ukrywam, że moim faworytem jest Atlantic Worldmaster. Obecnie mam na oku dwa - jeden z czarnym cyferblatem + brązowy pasek, a drugi biały cyferblat + czarny pasek. Proszę o opinie jak dopasować kolory zegarka i ewentualnie jaki model. Marzy mi się klasyczny. Mam budżet 400-700pln 

pozdrawiam


G-9000R-4ER / EF-524D-4AVEF / JVD C8839 / Poljot małe ufo na werku 2609 - 17 kamyków / Sygned REPORTER / Bisset (do identyfikacji) / NEV 8052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też od razu pomyślałem o stalowym i czerwonej tarczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Generalnie granatowe buty do niebieskiego garnituru to średni pomysł. Tym bardziej, że w zestawie eleganckim pasek od zegarka, pasek od spodni i buty powinny mieć możliwie taki sam kolor skóry.

 

Co do samego zegarka to warto spojrzeć na Seiko SNX111 i dobrać pasujący pasek z oferty lub na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza i czarny pasek pasuje do każdego koloru garnituru.

Paradoksalnie niebieska tarcza nie będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie buty to jest problem :/ Sprzedawczyni w sklepie Vistuli, skąd mam garnitur tak mi doradziła, sugerując lekki 'luz' w garniturze. Trochę się teraz martwię co z wyborem zegarka, bo idąc tym tropem, mam niebieski zamszowy pasek do spodni. Obawiam się, że niebieska koszula + niebieski zegarek = okładka smerfnych hitów jak nic...

Wracając do zegarka

Myślałem na tym:

http://zegarki.org.pl/photos/33/15/72/atlantic-worldmaster-original--datownik-3315727565_1_orginal.jpg

 

Ale gdyby za bardzo się rzucał w oczy, to:

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-lata-70-te-cudowny-model-i4586420047.html

 

http://allegro.pl/piekny-poljot-de-luxe-automatic-nieuzywany-i4586582479.html


G-9000R-4ER / EF-524D-4AVEF / JVD C8839 / Poljot małe ufo na werku 2609 - 17 kamyków / Sygned REPORTER / Bisset (do identyfikacji) / NEV 8052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Cóż, luz to z pewnością jest, tyle że pasujący bardziej do chinosów i koszuli, a nie koordynowanego garnituru.

Pasek jaki będziesz mieć przy spodniach? Buty mają chociaż jakieś elementy czerni albo brązu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan ambasador Pietkiewicz kiedyś mówił, że do garnituru dopuszczalny jest każdy kolor butów, pd warunkiem, że są czarne. I według mnie na oficjalne okazje nie ma nad czym dyskutować. Wtedy też czarny pasek do spodni i zegarka. Jeśli "lekki luz" to właśnie brązowe buty i brązowe paski. Biała czy srebrna tarcza jest bardziej uniwersalna i jeśli ma to być jedyny zegarek "na wyjście" to proponowałbym właśnie jasną tarczę i dwa paski - czarny i brązowy. Jak tych zegarków będzie już kilka - można zacząć bawić się łamaniem konwencji.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Pan ambasador Pietkiewicz kiedyś mówił, że do garnituru dopuszczalny jest każdy kolor butów, pd warunkiem, że są czarne. I według mnie na oficjalne okazje nie ma nad czym dyskutować. Wtedy też czarny pasek do spodni i zegarka. Jeśli "lekki luz" to właśnie brązowe buty i brązowe paski. Biała czy srebrna tarcza jest bardziej uniwersalna i jeśli ma to być jedyny zegarek "na wyjście" to proponowałbym właśnie jasną tarczę i dwa paski - czarny i brązowy. Jak tych zegarków będzie już kilka - można zacząć bawić się łamaniem konwencji.

Pozdrawiam,

To już minimalna przesada w drugą stronę, ale znacznie bezpieczniejsza - czarne buty (i odpowiednio pasek, torba i inne elementy skórzane) jest po prostu najbardziej praktyczny. Pasuje zarówno do szarych, jak i granatowych garniturów, a także i do czarnych (właściwych tylko na te kilka wyjątkowych sytuacji), a do tego najłatwiej jest utrzymać wszystkie części w jednej kolorystyce (nie ma problemu odcieni).

 

Jednak brązowe buty (i odpowiednio reszta) też jest jak najbardziej poprawna obecnie, a do tego nawet nieco lepiej postrzegana, właśnie dlatego, że ciężej poprawnie taki zestaw stworzyć. Do granatowych garniturów brąz jest jednak genialną parą - co zresztą widać na załączonym zdjęciu poglądowym garnituru :)

 

A luz w takim zestawie najlepiej jest wprowadzać np. nieco mniej poważnymi skarpetkami czy mniej formalnym krawatem (i nie mam tu na myśli krawatów w myszkę miki ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh... Chyba będę musiał kupić nowe buty. Obecnie mam te:

f-gino-rossi-polbuty-andy.jpg

 

 

 

Z zegarkiem jaki kolor byście wybrali? Mnie ten brąz z czarną tarcza sie strasznie podoba. Z drugiej strony nie chcę się wygłupić


G-9000R-4ER / EF-524D-4AVEF / JVD C8839 / Poljot małe ufo na werku 2609 - 17 kamyków / Sygned REPORTER / Bisset (do identyfikacji) / NEV 8052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Buty niestety zdecydowanie średnie do tego garnituru - elegancko skrojony z połyskiem niestety mocno ogranicza wybór i jego wyluzowanie może być nieco cięższe. I z racji tego połysku szedłbym chyba jednak w stronę czarnej skóry, jak to zasugerował Tomek wcześniej. Jeżeli jesteś z Warszawy to możesz wpaść tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110672-spotkanie-w-hour-passion/ co prawda mam mocno mieszane uczucia co do wyczucia zegarkowego u Michała, ale co do mody ogólnej ma on co nieco do powiedzenia :)

Wracając do zegarka - czarna tarcza jest co do zasady mniej elegancka. Do takiego garnituru lepsza będzie, jak już również Tomek zaznaczył, tarcza biała albo srebrna i do tego pasek odpowiadający reszcie skór. Podsumowując - jak czerń z brązem bardzo Cię cieszy - weź, ale jeżeli chcesz być absolutnie poprawny biało-srebro będzie lepszym wyborem. Za wzór postawiłbym tutaj Nomosa Orion (niestety zdecydowanie ponad budżet - inaczej miałbym ich już kilka ;))

The-Versatile-Gent-Watch-Nomos-Orion-2.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Vintage z mojego podpisu wg mnie idealnie by pasował. Tylko pasek dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty nie pasują. Brązowa skóra będzie ok. Co do tego, że czarny jest co do zasady mniej elegancki, to się nie zgodzę :) Połączenie czarnej tarczy z brązowym paskiem mieści się w klasyce, jednak nie jest to ogólna zasada, bo już np. brązowe skórzane dodatki do czarnego garnituru pasują "średnio". Podsumowując, brązowe dodatki (łącznie z butami) będą ok. Tarcza zegarka może być zarówno czarna, czy antracytowa, jak i biała, srebrna, czy kremowa (ivory). Dobra, idę zakładać blog modowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal serce ściska, że dałem się skusić na te buty, przez to brązowo czarny Atlantic odpada :( Czyli czarny pasek + biała koperta. Mam czarne włosy, to może chociaż pod nie się dopasuje ;) Co do butów, to gdyby w przypadku wymiany ich na brązowe, czarny pasek by był ok?

 

BTW: Nomos piękny, ale poza budżetem...


G-9000R-4ER / EF-524D-4AVEF / JVD C8839 / Poljot małe ufo na werku 2609 - 17 kamyków / Sygned REPORTER / Bisset (do identyfikacji) / NEV 8052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Co do ostatniego pytania - w zestawie eleganckim niestety niezbyt. Wszystkie elementy skórzane powinny być możliwie w jednej tonacji. Pasek jednak można dostać już za kilkadziesiąt złotych, więc to nie jest bardzo dużym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki chcesz rozmiar zegarka? Może coś z vintage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dokładnie tak, zresztą różne paski pozwalają często też zmienić mocno wygląd zegarka - założenie do garniturowego klasyka odpowiedniego paska może go łatwo zmienić w żywego edc do jeansów. Sam mam po 2-3 paski do każdego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamszowe buty do garniaka to średni pomysł.Oddaj je i kup czarne skórzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem zegarek z czarnym paskiem i brązowym. Najlepiej pasował z brązem i biała tarczą. Do testów poszedł JVD C8839, ale typowy garniturowiec to on nie jest. W międzyczasie padła decyzja o wymianie butów na brąz i zegarek będzie miał mieć białą tarczę i brązowy pasek. 

Ciągle chodzi mi po głowie ATLANTIC i znalazłem np taki:

http://allegro.pl/atlantic-zegarek-i4591932281.html

 

Ale znając Was, pewnie znajdzie się coś ciekawszego w moim zakresie cenowym i w takiej tonacji. Zegarek może być używany.


G-9000R-4ER / EF-524D-4AVEF / JVD C8839 / Poljot małe ufo na werku 2609 - 17 kamyków / Sygned REPORTER / Bisset (do identyfikacji) / NEV 8052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Lincoln Six Echo - piękny model. Wezmę go pod uwagę.

 

A czy coś takiego:

post-32467-0-27746200-1410415191.jpg

 

post-32467-0-40374900-1410415192.jpg

 

 

Zastanawiają mnie te kropki na szkle


G-9000R-4ER / EF-524D-4AVEF / JVD C8839 / Poljot małe ufo na werku 2609 - 17 kamyków / Sygned REPORTER / Bisset (do identyfikacji) / NEV 8052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zegarek z jasna tarczą i 2 paski, brązowy i czarny. Jeśli chcesz żeby było troche luzu w zegarku, ale dalej był elegancki to poszukaj czegoś z niebieskimi wskazówkami i może z jakąś niezbyt krzykliwą komplikacją, jak mała sekunda lub rezerwa chodu. Jak chcesz zdięcie jak taki zestaw wygląda z granatowym ubiorem to pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.