Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

swd


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosełko?

 hmm to było kiedyś moje "marzenie" ,ale jak zacząłem się naprawdę bawic żelazem okazało się przereklamowanym strzeladłem...

Do tego jego cena??? Możan kupić całkiem profesjonalne strzeladło za tą cenę legendy

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj. Dobre wiosło nie jest złę....

wiosło1.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiosło.. aleprzestałem go "lubić" :)

 ... a , że miejsca na promesy mi brakło, to sprzedałęm

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje. Jasne, że są lepsze karabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Fin Simo Häyhä strzelał z kabeka Mosina bez lunety, a uznany jest za snajpera najlepszego w II światowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z FIŃSKIEGO Mośka :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę polskiego dragunowa, od ruskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Ale z FIŃSKIEGO Mośka :)

i nie z 1500m.. 

 

Polska ma lepsze karabiny od "polskich " dragunow'ów .. nie wiem tylko czy tańsze w zakupie.

 

Nawet byłoby z czego wybierać - choćby na szybko Alexa tego słabszego, czy mocniejszego na 338..

Ja tam specjalistą nie jestem, ale z tego wiosełka przy modelowym celowniku 4x24 to trudno mówić o precyzji w aspekcie strzelania precyzyjnego.

Oczywiście, w sylwetkę na 500...800m się trafi, ale czasem "w obojczyk" a czasem "w miednicę"  - ot wystarczająca precyzja na polu walki eliminująca przeciwnika z gry (nie koniecznie śmiertelnie) - dodatkowo ranny jest " problemem" dla swoich towarzyszy, bo jęczy,  cierpi i pić woła,  trzeba się nim zająć, tragaży mieć i nosze,  i jeszcze inni patrzą i wiedzą, że im też "to" się może przytrafić więc psycha im siada.. 

Na takiej samej zasadzie działają pola minowe - przeciwpiechotne. 

Mają stopę albo jajko urwać tak, żeby delikwent przeżył a nacierający wróg musi swojego towarzysza dodatkowo ratować i ewakułować..

 

Wracając do meritum.

"Wiosełko" fajne jest, ale ja mając jakiś wybór szukałbym czegoś lepsiejszego.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że są lepsze wintowki, ale do wiosełka mam słabość. Z dobrej amunicji trafiał na 300 m w pudełko zapalek. Miałem żołnierza który na 800 m do popiersia /23p/ nie wychodził z ósemki, chyba, że wiało za mocno. Powiększenie 4x jest ok, jasność mogłaby być większa. Też nie jestem snajperem, wolę większe odległości i kalibry.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie. Nie umiem, ale szczerze podziwiam. Opad, wiatr, wilgotność, Coriolis, do tego cyzelowanie ammo. Czapki z głów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"snajperzy", czy strzelcy wyborowi, korzystają z selekcjonowanej amunicji "fabrycznej"

 Piszę fabrycznej, aczkolwiek jest ona robiona specjalnie dokładnie..

"prywaciarze" robią swoją amunicję i muszą ją gdzieś sprawdzać... więc organizuje się "long-shoty", 'drawska', "nowe dęby" itp.. ( celowo z małych liter" :) )

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do SWD była opracowana specjalna amunicja w kilku wersjach. Ale ze zwykłej mośkowej dało się strzelać. Zamiast 1,5 MOA było 3,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 na 100m 9cm?? sporo... na 300 m 30 cm...

( miałem chyba lepszy egzpl. bo się mieściłem w 1,3 MOA)

Przykładowy seryjny remington 700 varmint ma fabrycznie 0,75 -1MOA.. tyle.....

Z elaborowanej da się "wyciągnąć" 0,5, MOA

 

 Jedno mi się podobało.... poprawki na lunecie :)

Szybko i intuicyjnie.. mozna ocenić odległośc i odnieść na krzyżu..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelałeś z amunicji specjalnej./ Fabryczna norma 1,5 MOA/ Trzeba było spróbować z amunicji do goriunowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem.. próbowałem elaborować, ale mi przeszło :)

 Kupiłem za 10 k, ruska, a  sprzedałem za 13 k, pottem przez chwilę miałem Tigra......też sprzedałem i zakupiłem inny sprzęt...

Teraz trochę z sentymentu żałuję, ale ..жизнь есть жизнь и она должна продолжаться..... :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, karabin wyborowy, a snajperski to pewna różnica. SWD był początkowo celny do 600m . Dlatego skonstruowano amunicję z cięższym pociskiem. Ta była skuteczna do 1200 m, a celna do 800. Z którego roku miałeś karabin? Miał zaczep do bagnetu? Dalmierz w PSO1 był rzeczywiście fajny.

Był tez celownik z powiększeniem 3-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam... Musiałbym poszukać starej zapełnionej czerwonej książeczki.... ale coś mi się wydaje, że  lata   80-te


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może  z lufą z rurki z marketu :) i szkieletem z puszki konserw...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Nie oszukujmy się, karabin wyborowy, a snajperski to pewna różnica. SWD był początkowo celny do 600m . Dlatego skonstruowano amunicję z cięższym pociskiem. Ta była skuteczna do 1200 m, a celna do 800. Z którego roku miałeś karabin? Miał zaczep do bagnetu? Dalmierz w PSO1 był rzeczywiście fajny.

Był tez celownik z powiększeniem 3-9

no!!

takie opisy to ja lubię.

Widać, że specjalnie strzelectwem się nie interesujesz.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Czapki z głów.

 

 

 

Dolaczam sie  

Dla mnie totalna abstrakcja, kiedys probowalem z FAL-a na 300metrow i na 20 prob raz trafilem w popiersie i to nie na swoim torze   ;)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

no!!

takie opisy to ja lubię.

Widać, że specjalnie strzelectwem się nie interesujesz.. :)

Tak jak i większość tu obecnych z Tobą na czele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprytne dziewiątki w formule PC

 

 

DSC_1140.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.