Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bart8

Dobrze widzę, że te dwie niemieckie policjantki na zdjęciach ochraniające kiermasz świąteczny w Koln po ostatnich wydarzeniach mają broń bez magazynków? :huh:  Chyba, że są tak dobrze wyszkolone i jeden nabój w komorze wystarczy? B) Albo amunicja w torbie i w razie zagrożenia zostanie załadowana?

 

2,w=993,q=high,c=0.bild.jpg

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albinos - masz służbowego p64 ? Wiem ,że niektórzy mają , ale to raczej departamenty "gaciowe " :)

 

Ja mam P-99, teraz P-64 powoli staje sie rarytasem, jak Glock zresztą. Glocki nosza naczelnicy i komendanci. Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart8 widzisz to , co chciałbyś widzieć tzn.  bezradnych niemieckich policjantów ( o zgrozo policjantki nawet ) .. 

Mimo tego , że rozdają kasę tym wstrętnym emigrantom , to na pestki może być jeszcze ich stać , nie sądzisz . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jest to zdjęcie tych policjantek ( czy to nie jest fake) ale jeśli jest prawdziwe świadczy o bezdennej głupocie ( zapewne dowódców ) bo noszenie PM bez podpiętego magazynku w stanie podwyższonej gotowości to błąd mogący kosztować życie nie tylko funkcjonariusza ale i osób ochranianych .

 

Albinos - też wiem ,że CZAK to już rarytas , poza tym bardzo ładnie wykonany ( moletowanie na szczycie zamka ) frezowanie etc.

Dlatego kupiłem w ładnym stanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że kolega LMed widzi wszystko obiektywnie i bezstronnie. I oczywiście słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Nie wiem skąd jest to zdjęcie tych policjantek ( czy to nie jest fake) ale jeśli jest prawdziwe świadczy o bezdennej głupocie ( zapewne dowódców ) bo noszenie PM bez podpiętego magazynku w stanie podwyższonej gotowości to błąd mogący kosztować życie nie tylko funkcjonariusza ale i osób ochranianych .

 

To nie jest fejk, źródło bild.de http://www.bild.de/regional/koeln/koeln/polizistinnen-patrouillierten-ohne-magazin-in-maschinenpistole-49452104.bild.html

 

Bezdenną głupotę nasi zachodni sąsiedzi pokazali już kilku krotnie a poziom absurdu osiągnęli ostatnio gdy wizerunek oraz nazwisko poszukiwanego zamachowcy z Berlina podane do wiadomości publicznej zostały ocenzurowane.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Holandii uwielbialiśmy z rodziną latać po sklepach z używanymi rzeczami. No i jeden taki sklep urządzili w... kościele. Dla mnie to nie do pomyślenia, a tam, z czegoś muszą się utrzymać, jak mało kto do kościoła chodzi. Kozoj..bcy tak się rozpanoszyli, że wręcz umieszczenie krzyża w miejscu publicznym obraża ich uczucia religijne, kościoły nie mogą używać dzwonów i takie tam. Lewactwo jest posunięte do tego stopnia, że tam się nawet nietolerancję toleruje.

 

Ze mnie słaby katolik, ale zachodnia Europa tak już zatraciła tożsamość, że nie da się tego cofnąć. Dopiero zacząłem rozumieć to co kilkanaście lat temu mówili nam na religii, a słuchaliśmy ćwiartką ucha ,,w karty grając".

 

Cieszę się, że kibole nas obronią, bo na firmę bym do końca nie liczył, za mało ludzi, za dużo ograniczeń.

 

Gdyby ktoś wpadł na pomysł, by w takich newralgicznych miejscach wyprowadzać ochroniarzy po zęby uzbrojonych ze świnką zamiast psa na smyczy, to by się dopiero lewactwo uaktywniło. Albo by smarować amunicję do działań kontrterrorystycznych świńską krwią, co by zamknąć im drogę do tuzina dziewic. Dopiero był by lewacki jazgot. Oczywiście nie w Polsce.

 

Ja jakby co, powiem takiemu śniademu, chcącemu się wpier...lić, że mam na sobie pasek z podszewką z dwoiny wieprzowej  :D niech więc nie podchodzi za blisko bo do nieba nie trafi.

 

Pamiętajcie, PASEK Z KONTRTERRORYSTYCZNĄ DWOINĄ WIEPRZOWĄ! już mam pomysł na interes życia!  :D jutro dzwonię do biura patentowego... i na numer 996.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że kolega LMed widzi wszystko obiektywnie i bezstronnie. I oczywiście słusznie.

 

No ale , ale kolego dlaczego aż tak . Ja tylko , tylko  nieśmiało o tych pestkach wspomniałem właściwie .

SŁUSZNA , bo wynikająca ze znajomości materii i zdrowego rozsądku , to jest krytyka niemieckich procedur policyjnych ( magazynki , cenzurowanie informacji i ta wkur_iająca tolerancja dla nietolerancji ) przez kolegów .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta j...bana tolerancja dla nietolerancji! Absurd nad absurdami. Cieszmy sie. Gdyby nie prawie 50 lat kacapskiej okupacji, to i w Polsce mieli byśmy i dobrobyt i tolerancje dla wielbicieli trotylu na pasie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , a taki Pieronek  biskup chyba   mówi że stosunek do emigrantów , to jest test dla naszego chrześcijaństwa . Masz pojęcie kolego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mają problem ze swoją tożsamością-odbija im się nadal czkawką II w.s. i zbrodnie ,których dokonali.W związku z tym  na własne życzenie się rozbroili,spacyfikowali i zrobili się tolerancyjni dla wszystkich ciapatych.I teraz zaczynają za to płacić.Ale cholera wie?Może takie Niemce,panie, lepsze niż walące podkutymi butami po ulicach Warszawy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno takie Niemce lepsze, tylko żeby na placach Europy nie powstały meczety a patrole religijne nie zaczęły bić nas trzcinami za nieobyczajne zachowanie ..

tak się skończy ta cała polityczna poprawność , fałszywie rozumiana tolerancja i otwartość która stawia ponad wszystko spełnianie zachcianek "gości" zamiast dbać o podstawowe prawa gospodarzy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, to co piszesz jest oczywiste. I tylko od wielu już lat nie jestem w stanie pojąć, dlaczego ciagle do wyznawców poprawności politycznej to nie dociera? I po każdym zamachu i śmierci kolejnych osób ciągle nie opadają im klapki z oczu?

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak..i jak jeszcze powiesz prawdę, to zaraz Cię okrzykną nacjonalistą, ksenofobem i wrogiej pokojowej religii 

Prawdę pisze Marek Orzechowski w swojej książce "Mój sąsiad islamista"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest poprawność polityczna tylko zwykła ludzka głupota.Oraz chowanie głowy w piasek i udawanie ,że nie ma problemu- podobnie było z Monachium w 1938 r bodajże.Może jakoś to będzie.A niestety historia uczy, że nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce mamy zasadę ,,DCh". Czyli Dobra Ch...j tam. Jakoś to będzie. Widać na zachodzie jest ona opanowana do perfekcji.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest poprawność polityczna tylko zwykła ludzka głupota.Oraz chowanie głowy w piasek i udawanie ,że nie ma problemu- podobnie było z Monachium w 1938 r bodajże.Może jakoś to będzie.A niestety historia uczy, że nie będzie.

 

Tu nie ma przypadku. To jest zaplanowane działanie. Ma doprowadzić do kryzysu i wojny.

Kryzys z powodu:

-ogromnych kosztów obciążeń socjalnych emigrantów (np. Władze Niemieckie wykupują hotele - aby umieścić tam emigrantów ekonomicznych), płacą im zasiłki a oni i tak będą tworzyć getta.

-kosztów zamachów terrorystycznych których początek dopiero widzimy. Niedługo będzie jak w Afganistanie czy Iraku.

 

Dobrze że mieszkamy w Polsce bo przez ten zamęt w zachodniej Europie, firmy będą przenosić się do Polski, na Węgry itd.

 

Policjantki z niezaładowaną bronią?

Wydaje mi się że jako priorytet one mają pistolety.

Poza tym żaden islamista nie będzie się do nich pchał bo jak czytałem , dla nich zabicie przez kobietę zamyka bramy do raju i czekające na nich tam dziewice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z wszystkim , za wyjątkiem 

 

Policjantki z niezaładowaną bronią?

Wydaje mi się że jako priorytet one mają pistolety.

 

 

W wypadku takiego uzbrojenia , bronią podstawową jest PM ( w tym wypadku HK MP5 9mm ) natomiast pistolet jest bronią zapasową. Zawsze należy mieć w gotowości broń podstawową przede wszystkim ( naładowana , przeładowana i zabezpieczona) sprawdzoną broń zapasową ( naładowaną )

Kwestią manuala i szkolenia ( oraz przepisów )  jest czy nabój ma być w komorze czy nie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak to dobrze wie , że względu na własne doświadczenie ze strzelnicy . Czy dobrze rozumiem ?

Delikatnie zwracam uwagę , że sytuacja nie rozgrywa się na froncie , lecz w centrum miasta , jest dobra łączność .

Działania mają charakter prewencyjny , itd ..

Oczywiście można założyć , że te niemce są głupie ( vide przygody kapitana Klosa ) , jak to niektórzy twierdzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze wiem w teorii :) ( nie prowadzę działań policyjnych )  ,ponieważ od kilku lat trenuję pod okiem instruktora ,który jest byłym szefam sekcji jednostki antyterrorystycznej , uczestniczył w wielu akcjach dotyczących m.in. przemytu narkotyków, łapania szpiegów oraz eliminowania najgroźniejszych jednostek . Przeszedł również wspólne szkolenia z sekcją Delta na terenie USA etc

Trenujemy CQB i CQC oraz tego typu działania , w których maksymalnie zbliżamy się ( na ile się da ) do realnych sytuacji ( czasem z wykorzystaniem FX ) 

 

Nigdy nie słyszałem o jakichkolwiek działaniach w warunkach realnego zagrożenia ,w których magazynek nie byłby podpięty do broni.

Przypomina mi to czasy stanu wojennego kiedy to tzw ROMO otrzymały na patrole AKGn bez amunicji ( ale magazynki były żeby wyglądało na poważnie ) o czym miałem okazję przekonać się na własne oczy i nie tyko oczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oni nie chcą robić krzywdy terrorystom a tylko ich odstraszać... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instruktor jednostki antyterrorystycznej , sekcja delta , CQB , CQC ( czasem z wykorzystaniem  FX) , a co to ma wspólnego ze zdjęciem paradujących w centrum miasta dwóch panienek z policji ( które wietrzą sobie gacie praktycznie ) i  są jakimś drobnym fragmentem działań prewencyjnych ( na poziomie tego wspomnianego ROMO pewnie ).

Działań , które ktoś planuje , koordynuje , oceniając oczywiście poziom zagrożenia . Czy mamy jakieś podstawy do tego żeby te działania kwestionować ? Generalnie watahy bojowników islamskich  z kałachami nawet Gn jeszcze po

niemieckich miastach nie biegają . Myślisz , że miejsce jednostek specjalnych , tych od FX ( sorry) jest na ulicy . 

Dosyć dużo tych skrótów literowych w tekście .


Może oni nie chcą robić krzywdy terrorystom a tylko ich odstraszać... ;-)

 

Co za idioci . Dobrze , że mieszkamy w Polsce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to pisałem...-zasłyszane od kolegi.

Jakoś w latach 50 czy 60 wloska mafia nosila sie z zamiarem załozenia rezydentury w Polsce.

 

Zatrzymany do kontroli samochod, obce numery, broń....UB wywiozla do lasu ....

 

Włosi zalozyli rezydenturę w Czechoslowacji, do Polski wrocili na początku lat 90...

 

Kazdemu zyczę by bronii uzywał tylko w celach rekreacyjnych, Wesołych Świąt panowie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.