Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Najchętniej bym postrzelał z czegoś prawdziwego, no ale brak jakichkolwiek papierów.

Co do długich wiatrówek to mam jakąś starą Slava (czy jakoś tak) w domu gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz do wyboru:

1. Kupić CP to wychodzi dość tanio, rewolwer około 1k akcesoria 200zl i strzelasz, wynajęcie toru na strzelnicy to 20-40zł. Niestety to jest lekko irytujące ja miałem Navy   0,36 i na początku jest frajda ale później człowieka wkurza to że jest utytłany w smarach i nagarze, po trzecim bębenku zaczynają się zacięcia bębna i coraz bardziej utrudnione ładowanie. 

 

2. Chodzić na strzelnice ale to dość droga impreza wynajęcie broni i kupno amunicji (100szt amunicji bardzo szybko znika z paczki)

 

3. Zrobienie papierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrówki pistolety można podzielić. Na celne i na przypominające ostrą.

Celne, to na przykład crosman 2240, kandar cp1,lov 21,hw 40 ( to już jest diabelnie celne) . I mało celne, ale przypominające ostrą, repliki, najlepsza moim zdaniem, to baikał makarov. Wszystkie podane wyżej mieszczą się do 600 zł. Pierwsza grupa nadaję się do tarczy na 10m, praktycznie bez rozrzutu, szczególnie hw i lov. Pudełko zapałek na około 20.

Druga grupa, to strzelanie do puszki na 10 m maks 15.

Piszę z doświadczenia, mam 2240, mam makarova, miałem hw 40.

Slavia, to dobry czeski karabinek. ( występuje w trzech wersjach)

Jeśli będziesz mieć pytania, pisz pw

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mausera 712 na CO2 choć zabawa przy strzelaniu seriami jest to raczej odradzam.Jest drogi i ma parę irytujących rozwiązań (pokrycie magazynek czy płaszcz lufy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z replik ro tylko rosyjski makarov :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też na nie pistolety CO2 na śrut ale "nie repliki", np. Gamo albo Skif....  są troszkę celniejsze a też dają frajdę, no są bezpieczniejsze bo ołowiany śrut nie rykoszetuje tak jak stalowe kulki, niestety są droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na diabolo, to nie bawić się w repliki, tylko, crosman 2240, lov 21, hw 40.

 

Nie ładuj się w makarova jako pierwsza wiatrówka, dużo prawdopodobieństwo, że się znudzi ( mała celność, ale świetne wykonanie i wygląd) .

Idź w coś, co napisałem wyżej. Nauczysz się celnie strzelać.

Makarov jest super ale jako odskocznia od celnego pistola ( z innymi na bb będzie podobnie. Ale makarov miażdży wykonaniem)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę długie wiatrówki, bo celność jednak sporo większa. Właśnie skończyłem dłubać drewienko do swojego Hatsana i teraz tylko trening, żeby jak najszybciej się do niej przyzwyczaić  :D

post-47716-0-35135400-1490539400_thumb.jpg

post-47716-0-42686100-1490539417_thumb.jpg

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie jestem na kursie w Słupsku. Fajne strzelanie mieliśmy. Tarcze sie obracały, były na górze 3 cele z czego jeden z bronią dwa z kubkiem i latarka czy czymś, dwa na dole jeden z bronią. Dwa magazynki po 4 naboje w magazynku. Cele pokazują się na 6 sekund potem sie zamykają trzeba zdążyć strzelić przy zamknięciu zmiana magazynka. I znowu na 6 sekund się pokazują. Fajne strzelanie. Na zaliczenie trzeba było 6 razy trafić. Bałem się,że nie będę widział co jest na tarczy ale poprosiłem o gogle na okulary, i dzięki temu widziałem jak trzeba. Wiec zaliczone.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zaliczenie trzeba było 6 razy trafić.

Mam nadzieję, że tylko tych z bronią ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka trochę dynamika.Fajna zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyliśmy tez bezstrzałowo. Szkolne wersje P-99 (rozowy lub fioletowy...nie odrozniam) aluminiowe naboje, lufa z widocznym brakiem otworu. Reszta funkcji jak w prawdziwym. Fajny taki trening bezstrzalowy, przeładowania, pozycje, zmiany, zacięcia awarie. Super sprawa. Czy ktoś wie gdzie taki pistolet można kupić? W Internecie nie znalazłem informacji. Zapewne to tanie nie jest. Ale chyba nie droższe od bojowej wersji. Ps, strzelałem tez ze zmodyfikowanej wersji bojowej. Ma metalowa zaślepkę iglicy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło, znalazłem coś takiego. W dalszej części filmu są tarcze o których pisałem:


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Ładna pokazówka - pardon, szkolenie :)

Szara rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej:

 

post-93422-0-41992700-1491491241_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością amunicji to różnie bywa. Ale nie to jest najistotniejsze. Trening bezstrzałowy (dobycie broni, przeładowanie, postawa, okrzyk, zgranie, ściągnięcie języka, kontrola komory, odpięcie magazynka, jego wyrzucenie, podpięcie kolejnego, zwolnienie zamka, kolejne ściągniecię języka, zmiana postawy i temu podobne) to jest klucz do sukcesu. Konieczność wyrobienia pamięci mięśniowej. Wiedzę o strzelaniu wykorzystuje się w stresie tak naprawdę tylko w kilku procentach. A pamięć mięśniową w jakichś niemal 100 %. Jeśli w sytuacji zagrożenia musimy myśleć a nie działać automatycznie, to najprawdopodobniej wyjdziemy z niej...nogami do przodu.

 

Sam chciałbym mieć taki pistolet i atrapę amunicji do treningu bezstrzałowego (prawdziwa broń tego nie lubi). Niema też możliwości by pod czyimś czujnym okiem to poćwiczyć. Więc problemem nie jest te 6 pestek, ale właśnie brak możliwości pielęgnowania pamięci mięśniowej. A samo strzelanie? zapewnie wiecie, że bez prawdziwego stresu i pośpiechu to żadna filozofia.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

"Z tą ilością amunicji to różnie bywa. Ale nie to jest najistotniejsze."

Według mnie jednak jest. Trening bezstrzałowy, wyrobienie pamięci mięśniowej i odruchów - pełna zgoda.

Ale pykaniem na sucho raczej trudno wyćwiczyć celność. A to jest bardzo istotne.

Samo strzelanie to oczywiście nie problem, ale trafić tam gdzie się chce, to już niekoniecznie.

Nawet bez stresu, a co dopiero w sytuacji awaryjnej.

Jakoś mam wątpliwości, czy kilka naboi wystrzelonych raz na pół roku ten końcowy efekt jest w stanie zapewnić :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym postrzelał z czegoś prawdziwego, no ale brak jakichkolwiek papierów.

Co do długich wiatrówek to mam jakąś starą Slava (czy jakoś tak) w domu gdzieś.

To kup Zoraki na kule gumowe.

O wiele większa frajda.

 

R1256RBNPBGfull1big1491548725.jpg

 

ew. coś co strzela kulkami ale seriami

 

np.: 

UmarexSteelStorm2252155angle1491548902.j

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze szczerze odradzam. Zdarzają się wielostrały. To drugie, to zabawka, nic więcej. To nawet dobra replika nie jest.

Ja bym radził zrobić EKB i kupić sobie rewolwer cp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobotni I Augustowski Piknik Strzelecki

 

bb7bb31679f9.jpg

 

713d1527f293.jpg

 

874cd59ad715.jpg

 

1bd78ba99522.jpg

 

389e53b51773.jpg

 

I niedzielne zawody strzeleckie w Piątnicy(KS Sagittarius)- 10 pcz, 10 psp, kcz dynamiczny

 

414c6c9da978.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę... Turas... AT 44? Limit, czy poza limitem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym na bipodzie?Nie znam się na dmuchawkach, ale to chyba Hatsan.Tak Turek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spędziłem kilka h z takim w terenie:

 

kI2vZxX.jpg

 

Mając doswiadczenia z długą jedynie z ak47 bylem mile zaskoczony jak spokojnie i bezodrzutowo strzela.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.