Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henio.w

Być może była jakaś współczesna krótka seria kolekcjonerska, jednak szczegółów nie znam. Ale raczej nie na wojenkę...

I na pewno bez celownika laserowego ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś armata  :D

Co wygrałem?

Gratuluje ! To armata przeciwpancerna 76 mm /ZIS-3/post-59514-0-60212000-1411676411.jpg . Wtedy jeszcze występowała jako sprzęt szkolny, gdyż były zapasy amunicji. A co wygrałeś ? Satysfakcję. Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poprzednich postów. Zgadzam się , że P-64 nie jest typowym pistoletem wojskowym i te które wymienia Pan Chlastawa biją go na głowę, ale i tak nie stanąłbym naprzeciwko dobrego strzelca nawet na 50 m, gdyby miał go w garści. 6 szt. w magazynku to wcale nie jest mało. A nabój 9 mm Makarow nie jest słaby. Jeśli chodzi o Glocka to super pistolet, lecz ja wole broń z zewnętrznym kurkiem i taki posiadam - CZ 85. VIS to piękny pistolet, szczególnie jak na tamte czasy kiedy wszedł na uzbrojenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Glock 17 gen3 to super bron

Spora pojemność magazynka , niezawodność , możliwość oddania bardzo dużej ilości strzałów ( 200 tys i wiecej ) , brak kurka i bezpiecznika

Sa oczywiscie zwolennicy np H&K USP , Sig Sauera itp ale jako tzw wół roboczy Glock jest super

 

 

o 17 piszą że jest wrażliwa na amunicję, że trzeba często czyścić i jest ewidentnie za lekka - są specjalne ciężarki do dociążania.

armai amerykańska w konkursie wybrała Berete 92 na swoją bron a nie Glocka.

 

IMO najlepszą bronią krótką jest rewolwer.  :D


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Fajny temat , popieram i będę się udzielał .

Na razie po kilku latach moje doświadczenia są takie ,że jak oglądam filmy akcji , to nie mogę wyjść z podziwu jak wiele bzdur można pokazać (np bezproblemowe trafianie w ruchomy cel samemu bedąc w ruchu , demontaż wycelowanego i przeładowanego pistoletu w czyjejś ręce itp )

Rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana i trudna , a strzelanie bojowe tym bardziej

 

Np strzelanie pod woda. Tak to wyglada naprawde

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki?  :)

 

Taa... I do tego znajomy rusznikarz, własnie on konstruuje nowe ViS-y kal. 45, według wzoru 1937r. z Radomia. Dokumentację i oryginalny egzemplarz podobno musiał szukać za granicą, bo u nas jest to tzw. pistolet zaginiony.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

IMO najlepszą bronią krótką jest rewolwer.  :D

......i melonik? :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......i melonik? :D

 

 

Nie chcaiłbyś spotkać tego pana:

 

 

albo tego

 

 

szczególnie od 8:32

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcaiłbyś spotkać tego pana:

 

 

albo tego

 

 

 

szczególnie od 8:32

Pewnie nie... ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie... ;)

 

 

Kiedyś był fajny artykuł w zdaje się "Broń" gdzie było porównanie rewolweru i pistoletu.

Rewolwer przegrał tylko i wyłącznie pojemnością magazynka.

 

Oczywiście pistolet ma [przynajmniej teraz] o wiele więcej zalet - choćby płaski kształt i w/w pojemność.

Choć mi osobiście najlepiej strzela się z 45.

Marzeniem jest  S&W 500  :wub:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, komboje są najlepsi, chociaż pojedynki są już niemodne. Widziałem też jakiś filmik z komandosem izraelskim, który również wykazał się niezwykłą szybkością, moment wyciągnięcia broni trudno było zauważyć bez zwolnienia filmu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Facet ma reakcje szybsza od grzechotnika - 9:33. Niezle. Podejrzewam, ze ten komandos tez tak wycwiczyl szybkosc.

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w ręce miałem coś takiego :) firmy Arsenal Firearms model AF2011-A1 Double Barrel Pistol

 

pistolet_Second_Century_5.jpg

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był fajny artykuł w zdaje się "Broń" gdzie było porównanie rewolweru i pistoletu.

Rewolwer przegrał tylko i wyłącznie pojemnością magazynka.

 

Oczywiście pistolet ma [przynajmniej teraz] o wiele więcej zalet - choćby płaski kształt i w/w pojemność.

Choć mi osobiście najlepiej strzela się z 45.

Marzeniem jest  S&W 500  :wub:

Jest jeszcze jeden plus dla rewolweru,a nawet kilka.

 

Łuski,a raczej ich brak na miejscu oddania strzałów,

Prz niewypale wystarczy jeszcze raz nacisnąć jezyk spustowy(w przypadku pistoletu ppotrzebna jest druga ręka,co wydłuża czas reakcji)

Większa energiq pocisku

Stala lufa (precyzja)

 

Oczywiscie wszystkie te zalety tyczą strzelectwa sportowego,w użyciu militarnym:-) pistolet bierze góre:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze żart:-)

 

"Jak nie potrafisz załatwić sprawy 8 kulami( rewolwer) to i pistolet Ci nie pomoze..,zostaw więc broń w kaburze.....":-) :-) :-)

 

Przyslowie amerykanskie:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIS czy VIST jeden.... żartuję, oczywiście moje niedopatrzenie. Chodziło oczywiście o WIST.

Z tą masa broni mniej więcej się zgadza. Lekka, poręczna skuteczna, szybka itp ale za to odrobinę mniej celna do wszelkiej maści plastiki i tp do stosowania w realnej sytuacji bojowej.

Do sportu to już inna bajka, aczkolwiek sportem też może być strzelanie sytuacyjne. Ale niema co komplikować.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o 17 piszą że jest wrażliwa na amunicję, że trzeba często czyścić i jest ewidentnie za lekka - są specjalne ciężarki do dociążania.

armai amerykańska w konkursie wybrała Berete 92 na swoją bron a nie Glocka.

 

IMO najlepszą bronią krótką jest rewolwer.  :D

Amerykanie wybrali beretkę, bo CZ była wtedy za żelazną kurtyną, a czy rewolwer jest najlepszą bronią krótką bym polemizował, ale rzecz gustu.

Efekt rzeczywiście dźwiękowy i wizualny jest. Jakość fotki marna ale i tak pokażę

post-59514-0-40250800-1411749002.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym naprawdę prywatnie miał nosić broń, to już chyba wybrałbym używane P-64. Nie P-99. Już pomijając kwestie codziennej poręczności, stwierdzam, że bandziory szybciej wystraszą się obdartego peszelaka, niż funkiel nówkę plastika. Jest tyle replik współczesnej nowoczesnej broni (ups, REPLIKA z tym słowem na tym forum należy być ostrożny jak z bronią) że bandzior może pomyśleć, że tylko straszę. Ale z drugiej strony, jakby nie uwierzył, to po usłyszeniu strzału nie miałby wątpliwości.

Oddzielną kwestią jest umiejętność wykorzystania jej. Bo tak naprawdę kiedy może zdarzyć się sytuacja, gdy broń mogłaby być realnie potrzebna? też ma to znaczenie. Zależy od trybu życia prowadzonego, miejsca pracy, rodzaju wykonywanego zawodu i tak dalej i tak dalej. Oj wydaje mi się to tematem rzeką.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np P99 mozna kupić w wersji na naboje 9mm hukowe , więc tak się nie da rozróżnić ...

Makarow był w wersji na śrut ..

 

Nie ma jakiejś róznicy broni "plastikowej" i zwykłej , nie ma sensu się tak zastanawiać co lepiej wygląda

Poza tym pierwsza zasada mówi " nie dopuszczaj do konfliktu" a druga "nie wyciągaj broni jak nie jesteś na 100% pewny ,że jesteś w stanie jej skutecznie użyć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, nie wyciągaj broni jeśli nie ZAMIERZASZ jej użyć. Najwięcej wypadków powodują niewprawni właściciele będący zagrożeniem....dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę , nie sądziłem że i takich pasjonatów tu znajdę , również strzelam , sportowo , mam na razie jedynie rewolwer Arminius HW9ST z obciążnikiem (oczywiście legalnie) i z niego strzelam amatorsko do tarczy , ale biorę tez udział w zawodach strzeleckich w swoim klubie :)


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo fajny,nie wiem czy wszystkim przypadnie do gustu ale mnie pasuje z racji zainteresowań poza zegarkami ;)

Są tacy delikatni co nie lubią broni i piwa Ciechan, ale czy warto nimi się przejmować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te głupie komuchy represjonowali Cię kolego , ucząc strzelać ?

Bo to był największy błąd komunistów - nacisk na powszechną edukację.

A wiadomo, że edukacja jest jedną z dróg do samoświadomości no i komuna skończyła, jak skończyła.

Nowa władza już tego błędu nie powtórzy. Wielkie portale internetowe redagowane są teraz przez ludzi, którzy ze swoją polszczyzną podstawówki za komuny by nie mieli szans ukończyć.

Ale tacy ludzie przynajmniej się nie burzą, bo mają świadomość, że ze swoim poziomem wyżej pewnej części ciała nie podskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co komu kwalifikacje i wykształcenie? Wystarczy BMW. /bierny mierny ale wierny/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.