Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

chyba za duży i za ciężki ...to poważny rewolwer

Poważny,ale nie taki ciężki :)

Gratuluję,świetnie sie prezentuje.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowa, ulubiona przez Amerykanów , broń do samoobrony . Gratuluje. Wersja magnum czy specjal?

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co strzelam z rewolweru Arminius HW9ST wersja z obciążnikiem lufy (jak TwoFace :))

 

Z M4 jedynie dla zabawy- nie jest mój.

tgejPP.jpg

Podejrzewam, że celność tego rewolweru powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Podejrzewam, że celność tego rewolweru powala.

Jak trafi to na pewno  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno z takiego nie trafic  :) 

Zawsze tez mozna zamocowac na nim jakis dodatkowy celownik (optyczny np.), czyniacy nietrafienie w cel z niego niemalze niemozliwym  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tą lufą jest bardzo celny , choć to troszkę takie oszukiwanie , bo z rewolweru łatwiej strzela się do celu niż z pistoletu...


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że w Polsce nie ma powszechnego dostępu do broni.

Zamiast noża używanoby broni palnej.

 

 

Tyle ile ludzi w USA ginie w strzelaninach to przegięcie.

Lobbing robi swoje, bo producenci broni muszą zarabiać.

Szkoda, że giną ludzie, odnoszą rany.

 

Jak silny jest lobbing niech świadczy to że w kraju w którym jest najwięcej otyłych ludzi na świecie, kongres uznaje pizzę za warzywo (ponieważ zawiera sos pomidorowy) aby można ją było podawać dzieciom w szkołach.

 

Jak ktoś w Polsce ma pieniądze i obawia się o swój majątek/bezpieczeństwo pozwolenie raczej otrzyma.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

"Bardzo dobrze, że w Polsce nie ma powszechnego dostępu do broni."

W ograniczonym zakresie jest. Do broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania.

 

"Zamiast noża używanoby broni palnej."

Jakoś w powszechnym użyciu nie jest. W przeciwieństwie do noży, siekier czy maczet.

 

"Tyle ile ludzi w USA ginie w strzelaninach to przegięcie".

W 2013 r. zginęło 11 419  osób w 316 milionowym państwie.

U nas w wypadkach samochodowych 3,3 tys., przy populacji 38,5 mln.

 

"Lobbing robi swoje, bo producenci broni muszą zarabiać."

Jak wszyscy inni producenci.

 

"Szkoda, że giną ludzie, odnoszą rany."

To prawda...

 

"Jak silny jest lobbing niech świadczy to że w kraju w którym jest najwięcej otyłych ludzi na świecie, kongres uznaje pizzę za warzywo (ponieważ zawiera sos pomidorowy) aby można ją było podawać dzieciom w szkołach."

To pikuś przy unijnych idiotyzmach..

 

"Jak ktoś w Polsce ma pieniądze i obawia się o swój majątek/bezpieczeństwo pozwolenie raczej otrzyma."

Jak dożyje...

Edytowane przez henio.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tą lufą jest bardzo celny , choć to troszkę takie oszukiwanie , bo z rewolweru łatwiej strzela się do celu niż z pistoletu...

Dokladnie. Kazdy kto ma doswiadczenie ze strzelania z rewolweru o dluzszej (relatywnie, tudziez relatywnie ciezkiej) lufie i z pistoletu zgodzilby sie z naszymi opiniami w tej kwestii. Ja taka opinie mam z doswiadczenia w strzelaniu z moich pistoletow jak i z mojego Colta Anacondy 44 magnum z lufa dlugosci 6 in. Zeby z niego w niewielki (relatywnie rzecz ujmujac) cel nie trafic to naprawde trzeba nie chciec  :) , nawet nie trzeba sie do celnego strzelania z czegos takiego zbytnio przykladac, dlugosc lufy tudziez jej ciezar znacznie celne strzelanie ulatwia. Ja na swoim zamontowalem sobie celownik kolimatorowy, co celne z niego strzelanie czyni jeszcze latwiejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Kazdy kto ma doswiadczenie ze strzelania z rewolweru o dluzszej (relatywnie, tudziez relatywnie ciezkiej) lufie i z pistoletu zgodzilby sie z naszymi opiniami w tej kwestii. Ja taka opinie mam z doswiadczenia w strzelaniu z moich pistoletow jak i z mojego Colta Anacondy 44 magnum z lufa dlugosci 6 in. Zeby z niego w niewielki (relatywnie rzecz ujmujac) cel nie trafic to naprawde trzeba nie chciec :) , nawet nie trzeba sie do celnego strzelania z czegos takiego zbytnio przykladac, dlugosc lufy tudziez jej ciezar znacznie celne strzelanie ulatwia. Ja na swoim zamontowalem sobie celownik kolimatorowy, co celne z niego strzelanie czyni jeszcze latwiejszym.

Kilka postow wyzej porownywalem roznice miedzy rewolwerem a pistoletem...

Masz rację ,w strzelaniu sportowym lepszy jest rewolwer....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook

 

Pewnie masz na mysli ten post:

 

 

Jest jeszcze jeden plus dla rewolweru,a nawet kilka.

Łuski,a raczej ich brak na miejscu oddania strzałów,
Prz niewypale wystarczy jeszcze raz nacisnąć jezyk spustowy(w przypadku pistoletu ppotrzebna jest druga ręka,co wydłuża czas reakcji)
Większa energiq pocisku
Stala lufa (precyzja)

Oczywiscie wszystkie te zalety tyczą strzelectwa sportowego,w użyciu militarnym:-) pistolet bierze góre:-) :-)

 

 

Zgadzam sie w calej rozciaglosci z tym co napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi zapominamy, że wg definicji rewolwer jest pistoletem /odwrotnie niekoniecznie/ . Pistolet z długą lufą jest celniejszy niż rewolwer z krótką. Są pistolety automatyczne ze stałą lufą itd. Ale to oczywiście dla podtrzymania dyskusji. Ostatnio dla przypomnienia postrzelałem sobie z pistoletu jednostrzałowego kal 5,6 , z jakiego strzelałem trenując PD1 /60 strzałów 50m. tarcza nr 4/. Był to zabytkowy już TOZ. Dłuuuuuuga lufa, spory ciężar i spust z przyśpiesznikiem. Była to duża przyjemność to strzelanie. Pozdrawiam.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Tyle ile ludzi w USA ginie w strzelaninach to przegięcie".

W 2013 r. zginęło 11 419  osób w 316 milionowym państwie.

U nas w wypadkach samochodowych 3,3 tys., przy populacji 38,5 mln.

Podana liczba 11,419 ludzi to tylko ofiary zabójstw przy użyciu broni palnej w USA..Ta statystyka nie uwzględnia ofiar wypadków związanych z przechowywaniem,czyszczeniem i przewożeniem broni,ofiar samobójstw przy użyciu broni,, oraz zdarzeń kiedy za spust pociągają dzieci w wieku poniżej 12 lat,...,Rzeczywista liczba śmiertelnych ofiar broni palnej w US jest trzykrotnie wyższa. Średnio w USA od broni palnej codziennie ginie 85 osób,.Dla porównania w Polsce statystyki za cały rok 2012 podają liczbę 20 ofiar zabójstw przy użyciu broni palnej..Amerykańskich statystyk nie można odnosić do całej populacji tego kraju 316 mln,,,Większość ofiar pochodzi z rejonów, w których obowiązuje druga poprawka--South,,Midwest..West..Na wschodzie USA prawo do posiadania broni jest bardziej restrykcyjne dlatego w tej części kraju jest znikoma ilość ofiar śmiertelnych.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta, za kilka dni biorę swoją giwerę i jadę na zawody do szkoły policji w Katowicach. Strzelanie to będzie jedna z 4 konkurencji, zobaczymy jak mi pójdzie. Analizowałem wyniki z zawodów wojewódzkich, w konkurencji strzelania zająłem 3 miejsce, na ok 50 osób więc jestem z siebie zadowolony. Oczywiście najbardziej jestem zadowolony z 1 go miejsca ogólnie z całych zawodów. Ale czuję, że na ogólnopolskich zawodach już nie będzie tak łatwo, konkurencja na wysokim poziomie, oj oby nie być ostatni ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nawet nie chodzi o dostęp powszechny , ale dostęp w ogóle , ile jest wydawanych rocznie pozwoleń na broń do ochrony osobistej? Pewnie w każdym województwie na palcach można policzyć...

 

Powinna być możliwość posiadania zezwolenia na broń do ochrony miru domowego , ale bez noszenia jej przy sobie poza domem.


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko połowa pozwoleń wydawanych w Polsce na broń palną to pozwolenia na broń palną myśliwską,tutaj parę statystyk:

http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/bron/bron-pozwolenia/50841,Bron-pozwolenia.html

jak widać z roku na rok liczba pozwoleń delikatnie wzrasta

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta statystyka jest troszkę przekłamana bo nie o rodzaj broni chodzi a o rodzaj pozwolenia.

Dostając pozwolenie na broń sportową , dostajesz je na broń de facto również bojową , możesz ją kupić ale nie możesz jej używać do obrony własnej , a jedynie do celów sportowych... 


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

To sie juz niestety nie powtorzy  :(

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta statystyka jest troszkę przekłamana bo nie o rodzaj broni chodzi a o rodzaj pozwolenia.

 

 

Myslę że nie,

organ wydający pozwolenie chyba wie komu i ile pozwoleń wydał i na co,więc statystyka nie niest raczej zakłamana.

 

 

Dostając pozwolenie na broń sportową , dostajesz je na broń de facto również bojową , możesz ją kupić ale nie możesz jej używać do obrony własnej , a jedynie do celów sportowych...

Mając pozwolenie na przykład na broń sportową masz je tylko i wyłącznie na tą broń jaką masz w pozwoleniu i żądna inną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mając pozwolenie na przykład na broń sportową masz je tylko i wyłącznie na tą broń jaką masz w pozwoleniu i żądna inną

 

Nieprawda ,nie wiem na jaką broń masz pozwolenie ,natomiast dostając pozwolenie na broń do celów sportowych otrzymujesz standardowo 2 promesy na broń bocznego zapłonu (czyt sportową) 2 promesy na broń centralnego zapłonu (czyt bojową) i jedną na broń gładkolufową. (Oczywiście można odpłatnie zamienić jedne promesy na drugie i mieć na przykład 5 na broń bocznego zapłonu)

Pozwolenie masz na broń i na cel. 

 

Edit

Innymi słowy możesz kupić Hammerli , ale możesz też Desert Eagle 44 mag. Ale do obrony osobistej nie możesz użyć ani jednego ani drugiego.

Edytowane przez Lexxus

e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Standardowa ilość promes na broń - do celów sportowych?

Nie ma takiej opcji. Wręcz przeciwnie.  Jak ktoś wystąpi o 1 sztukę nie dostanie z automatu kilku. To ciągle tylko widzimisię mundurowych.

Pozwolenie na broń jest wg aktualnych przepisów związane z celem, na który jest wydawane (myśliwski, ochrony osobistej, sportowy, kolekcjonerski, pamiątkowy).

Czyli pozwolenie na tę samą broń można otrzymać z powodu zupełnie innych przesłanek.

Jednak jej noszenie jest ograniczone właśnie do celów ochrony osobistej.

 

Co wcale nie znaczy, że w przypadku tzw. obrony koniecznej nie mogę użyć czegokolwiek, włącznie z każdą bronią, bez względu na to, w jakim celu ją posiadam.

A co potem to już zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.