Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za łatwiejszym dostępem do broni, ale to nie jest jednoznaczne: posiadam broń to się nie boję. Uzbrojony zwyczajny obywatel w konfrontacji z uzbrojonym przestępcą, przeważnie jest na pozycji przegranej. A to z tego powodu, że przestępca ma więcej czasu na trening i ma mniej skrupułów. Wyciągając broń trzeba się liczyć z tym że ten drugi też może mieć, a wtedy za bułkę z szynką zamiast wp***dol można dostać kulkę. Rozumiem posiadanie broni w celach obrony domu przed napadem (szczególnie jak jest powód do napadu), czy noszenie jej przy sobie w przypadkach tego wymagających (np. przenoszenie pieniędzy itp), ale chodzenie po mieście, czy jazda środkami komunikacji z bronią, bo mogą napaść, to już moim zdaniem przesada.

Swięte słowa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za łatwiejszym dostępem do broni, ale to nie jest jednoznaczne: posiadam broń to się nie boję. Uzbrojony zwyczajny obywatel w konfrontacji z uzbrojonym przestępcą, przeważnie jest na pozycji przegranej. A to z tego powodu, że przestępca ma więcej czasu na trening i ma mniej skrupułów. Wyciągając broń trzeba się liczyć z tym że ten drugi też może mieć, a wtedy za bułkę z szynką zamiast wp***dol można dostać kulkę. Rozumiem posiadanie broni w celach obrony domu przed napadem (szczególnie jak jest powód do napadu), czy noszenie jej przy sobie w przypadkach tego wymagających (np. przenoszenie pieniędzy itp), ale chodzenie po mieście, czy jazda środkami komunikacji z bronią, bo mogą napaść, to już moim zdaniem przesada.

Też uważam że to są święte słowa.

Po jasną cholerę zwykłemu kowalskiemu giwera na biodrze jak jedzie do roboty zatłoczonym tramwajem.

 

Co Wy żeście się tak uczepili tych lewaków. Przecież oni głoszą piękne idee. :P  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki z innych państw potwierdzają, że broń palna w rękach przeciętnych obywateli ogranicza przestępczość znacząco:

powysze wyciagajac troche z kontekstu, ale tak mi przyszlo do glowy na temat statystyk:

 

wsadz sobie jedna reke do ognia a druga do lodu i statystycznie powinno Ci byc idealnie, no moze prawie idealnie

Statystycznie latanie jest najbezpieczniejszym srodkiem transportu tylko powiedz to rodzinom tych co lecieli chociazby ostatnio Malaysia Airlines.

I takich przykladow na statystki to mozna mnozyc w nieskonczonosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze byscie Panowie (i oczywiscie Panie, w przypadku gdyby sie takowe ze swoimi ciagotami do strzelania z broni palnej tu znalazly  :) ) poszli w slady kol. goral_a i wrzucali tu fotki sprzetu ktory posiadacie/z ktorego strzelacie? Zawsze fajnie byloby zobaczyc czego inni uzywaja do uprawiania tego typu aktywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze byscie Panowie (i oczywiscie Panie, w przypadku gdyby sie takowe ze swoimi ciagotami do strzelania z broni palnej tu znalazly  :) ) poszli w slady kol. goral_a i wrzucali tu fotki sprzetu ktory posiadacie/z ktorego strzelacie? Zawsze fajnie byloby zobaczyc czego inni uzywaja do uprawiania tego typu aktywnosci.

post-48316-0-72032500-1412006366_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,czy jazda środkami komunikacji z bronią, bo mogą napaść, to już moim zdaniem przesada.

Jest na to rozporządzenie które to reguluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylo Navy .36

2ir3mfn.jpg

 

Teraz zostala tylko turecka dmuchawka

mtv60g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powysze wyciagajac troche z kontekstu, ale tak mi przyszlo do glowy na temat statystyk:

 

wsadz sobie jedna reke do ognia a druga do lodu i statystycznie powinno Ci byc idealnie, no moze prawie idealnie

Statystycznie latanie jest najbezpieczniejszym srodkiem transportu tylko powiedz to rodzinom tych co lecieli chociazby ostatnio Malaysia Airlines.

I takich przykladow na statystki to mozna mnozyc w nieskonczonosc.

 

Statystyki jednak nie kłamią.

Inaczej skąd byś wiedział, że zamieszkujesz Zieloną Wyspę dobrobytu? :)

Człowiek MUSI być przygotowany, bo nigdy nic nie wiadomo... scena z kultowego filmu "Wstrząsy" przypomina nam o tym. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki jednak nie kłamią.

Inaczej skąd byś wiedział, że zamieszkujesz Zieloną Wyspę dobrobytu? :)

Człowiek MUSI być przygotowany, bo nigdy nic nie wiadomo... scena z kultowego filmu "Wstrząsy" przypomina nam o tym. :)

 

Statysyki nie klamia bo matematyka jest matematyka i ni jak sie nie da jej przeinaczyc (a moze da tylko my jeszcze o tym nie wiemy) ale czasem to trzeba podejsc do tego z jakims tam dystansem bo jak wytlumaczyc ze normalna rodzina w Argetntynie ma 2.67 dzieci?  jak to jest miec 0.67 dziecka?  :)

A ja zamieszkuje "Zielona wyspe dobrotytu"? - to nawet ze statystyka tego nie wiedzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiedziałem, że pistolet sygnałowy jest OK !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie pierwszy raz na strzelnice i w związku z tym pytanie od czego najlepiej sobie zaczac? Strzelałem wcześniej z wiatrówek krótko i długolufowych lecz w tym wypadku nie wiem co było by dobre na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez jakiegos klasyka 9mm, chyba ze chcesz sie wyszalec to bier kalacha

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie pierwszy raz na strzelnice i w związku z tym pytanie od czego najlepiej sobie zaczac? Strzelałem wcześniej z wiatrówek krótko i długolufowych lecz w tym wypadku nie wiem co było by dobre na start.

Polecam ,na początek, mały kaliber - 5,6 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Il Dottore , jeśli scena z tego badziewia ma być przykładem na konieczność posiadania w domu broni palnej to

 

a) nie masz zielonego pojęcia o broni , strzelaniu i czerpiesz wiedzę z filmów dla nastolatków ( amerykańskich dodam )

B) lewactwo przysłoniło Ci zdrowy rozsądek

c) jest to marna prowokacja

d) inne

 

niepotrzebne skreślić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statysyki nie klamia bo matematyka jest matematyka i ni jak sie nie da jej przeinaczyc (a moze da tylko my jeszcze o tym nie wiemy) ale czasem to trzeba podejsc do tego z jakims tam dystansem bo jak wytlumaczyc ze normalna rodzina w Argetntynie ma 2.67 dzieci?  jak to jest miec 0.67 dziecka?  :)

I statystyka i matematyka może mijać się z rzeczywistością, ten dystans ja bym nazwał weryfikacją zdroworozsądkową, np. ;

Robotnik wykopie dół 1m x 1m x 1m w czasie 10 minut. w jakim czasie wykopie ten dół 1000 robotników?

Na tysiąc obywateli 500 umarło zaraz po urodzeniu, a 500 żyło do 100 lat. Uproszczenie specjalne żeby pokazać, że np. średnia może jednak nic nie odzwierciedlać, bo przecież 50 lat tu nikt nie żyje.

Edytowane przez Piotr Ratyński
pisownia

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I statystyka i matematyka może mijać się z rzeczywistością, ten dystans ja bym nazwał weryfikacją zdroworozsądkową, np. ;

Robotnik wykopie dół 1m x 1m x 1m w czasie 10 minut. w jakim czasie wykopie ten dół 1000 robotników?

Na tysiąc obywateli 500 umarło zaraz po urodzeniu, a 500 żyło do 100 lat. Uproszczenie specjalne żeby pokazać, że np. średnia może jednak nic nie odzwierciedlać, bo przecież 50 lat tu nikt nie żyje.

"weryfikacja zdroworozsadkowa" to bardzo dobry termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i krowa na polu mamy srednio po 3 nogi


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio pokazałem swój ulubiony pistolet do postrzelania, teraz pokaże wygodny do noszenia. Nie robi dużych dziur, ale i tak jest skuteczny.post-59514-0-01452700-1412693013.jpg

post-59514-0-29648500-1412693031.jpgpost-59514-0-61455800-1412693044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co strzelam z rewolweru Arminius HW9ST wersja z obciążnikiem lufy (jak TwoFace :))

 

Z M4 jedynie dla zabawy- nie jest mój.

tgejPP.jpg


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Kol Lexxus, od dziś Grudziądz będę omijał szerokim łukiem, pomimo że ładne miasto. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Kol Lexxus, od dziś Grudziądz będę omijał szerokim łukiem, pomimo że ładne miasto. :)

 

Niee no my spokojne ludzie jesteśmy , a Wy z Magdalenki chyba dość przyzwyczajeni do "strzelectwa" ?? :D:D

A do Grudziądza zapraszam bo rzeczywiście coraz piękniejszy jest!


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.