Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

To zdjęcia mojego nadwornego fotografa- córki. Ja nie umiem :D

 

Córka ma dobre oko, świetne fotki  ;) 

 

Ale ile ?

Parametry ? :D

 

Vortex 1-8x24  :) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee to mizerota.. chociaż 1-8 by stykło..

Mały kompakt, to powinno na wiatrówce sprężynowej wytrzymać. Obecnie mam 3-9x40 DOCa nieśmiertelnego .

 

A jaka to seria vortexa? Crosfire? Diamondback?

 

Może jak DOC padnie, to dam DOTA czyli Delta optical titanium albo vortexa diamondback dużego . Świetne lunety . Tylko to na montaż antyodrzutowy DAMPA .

 

To ta ? Tak ?

 

https://kolba.pl/product/16555,luneta-celownicza-vortex-strike-eagle-1-8x24-30-mm-ar-bdc2

 

A ja choruje na tą :D

https://kolba.pl/product/8014,luneta-celownicza-vortex-diamondback-hp-3-12x42-1-ao-bdc

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy mizerota, wszystko zależy od tego do jakiego rodzaju strzelania

jest potrzebne szkiełko, inaczej strzelamy na dystans , a inaczej na krótko,

do dalszych strzałów  mam  Docter. -3-12x56 z podświetlaną  kropką na noc

post-47560-0-67043500-1548455896_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię pod mój typ strzelania . Strzelanie sportowo - rekreacyjne. Pneumatyk 16J na wylocie kalibru 4.5mm. Strzelanie do pudełka zapałek . 70m. Puszka 100-150m.

Rekord mam puszkę na 220 . Pozycja siedząca, karabin na kolanie . Ale powyżej 150m to x9 to trochę mało :)

Na fotce HW i obok stary ale jary tarczowy haenel 312 z celownikiem typu diopter

66e8e2f29d7ca05b3f845a6ae2f905f0.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 egzo czemu pytasz o linię i parametry tej lunety?Na fotkach tej lunety przy otwarciu zdjęcia wszystko widać.Vortex Strike Eagle 1-8x 24. Nie wiem jakie masz doświadczenie w strzelaniu dynamicznym z ostrej, ale ta luneta jest akurat dobrym wyborem do takiego strzelania. Jest to luneta tzw.biegówka lub do polowań pędzonych.Idealnie nadaje się do strzelania dynamicznego w ruchu bądź do ruchomych celów, a przy powiększeniu 1 świetnie działa jak kolimator a w zasadzie celownik holograficzny dzięki podświetlanej siatce- przy strzelaniu do tarcz IPSC czy sylwetkowych, kiedy liczy się też szybkość sprawdza się doskonale.To nie jest luneta do strzelań długodystansowych, z resztą z 223 Rem ,na którym jest posadzona Long Range raczej nie potrenujesz.

 

A tu Beretta ARX 100 z przystrzeliwanym kolimatorem Vortex

 

5737b7e20090.jpg

 

4b9957b1faf8.jpg

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egzo czemu pytasz o linię i parametry tej lunety?Na fotkach tej lunety przy otwarciu zdjęcia wszystko widać.Vortex Strike Eagle 1-8x 24. Nie wiem jakie masz doświadczenie w strzelaniu dynamicznym z ostrej, ale ta luneta jest akurat dobrym wyborem do takiego strzelania.

Bo się fotka mi nie otwiera :D

Żadne. Tylko pneumatyka. Statyczna z racji tego, że mam karabin jednostrzałowy ( sprężynowy.. kupił bym pcp, ale cena :( ). Dystansowo to tak od 50 do wspomnianego 220 :D . Małe cele. Tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta beretta. Było mi dane ja obejrzeć z bliska i wygląda zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciężka.Mil-spec, twardy spust, jeszcze twardszy zrzut zamka. Zrzut zamka i przycisk zrzutu magazynka też w niezbyt ergonomicznym miejscu. Generalnie karabin ładny, ale do końca Włosi się nie postarali. Strzela się nieźle, do w miarę  szybkiego pukania jest ok. Do tarczy- ciężki ,szybko ręka się męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulatory pewnie się dotrą.Gorzej jak się prowadnice suwadła "dotrą".Ja wiem "to Beretta z pudła wyjęta powinna chodzić jak zegarek" ale jest jak jest.A wygląd mi się nie podoba.To łoże jakieś takie "ciężarne".Może nie taka makabra jak MTP76 ale Włochów stać na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie nie ma podobać- ma szczelać :D. Wygląd- kwestia gustu. Teraz taka moda na masywne łoża w broni stricte wojskowej. Może nie aż tak ale SCAR czy Bren też nie jest szczuplak .

A tu coś innego ze stajni Beretty

 

754fddc5a805.jpg

 

da8de0be679c.jpg

 

c118f1ef5f51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same nowoczesne sprzęty, to dla odmiany:

 

jsn6h3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze zakupy 

 

20190307-193054a.jpg

20190307-194550a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć egzotyczny sprzęt.Co przemawiało za zakupem?

 

Nowe oczko.Pójdzie na tikka t3x tac a1

 

19b549ac33be.jpg

 

f40614de9f77.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boczniaka namówił mnie sprzedawca miałem zamiar kupić Sig-a 1911 w znalu dla zabawy a tu niby pełna stal no i dał dobrą cenę. Co do 9mm to zadecydował odruch miałem brać CZ P09 już wyciągałem promese ale zobaczylem to na wystawce i poprosiłem o obejrzenie i jak wziąłem do łapy to już nie chciałem oddać :) Ot taki impuls a i cena atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boczniaka namówił mnie sprzedawca miałem zamiar kupić Sig-a 1911 w znalu dla zabawy a tu niby pełna stal no i dał dobrą cenę. Co do 9mm to zadecydował odruch miałem brać CZ P09 już wyciągałem promese ale zobaczylem to na wystawce i poprosiłem o obejrzenie i jak wziąłem do łapy to już nie chciałem oddać :) Ot taki impuls a i cena atrakcyjna.

To co w końcu wziąłeś? Ja mam P09 w boczniaku i mam mieszane uczucia do tej pory. Tnie się.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na fotkach 9mm to TPR9 a ,22LR to Thunder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej sprzęt dość egzotyczny.Raczej niesprzedawalny.Zakup w ciemno czy gdzieś coś czytałeś,słyszałeś?Jak z serwisem?Kto dystrybutor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup w ciemno, nic nie czytałem pierwszy raz widziałem w sklepie, wiem to nie rozsądne ale co tam :) Dystrybutorem jest Magazyn Uzbrojenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak magazyn to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się tnie to nawet dobrze. To znaczy dobrze gdy dzieje się to na strzelnicy. Zacięcie powinno być z czasem dla strzelącego formalnością.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie jestem fanem kapiszonowców, ale dla zasady mam jednego w szafie.Smith& Wesson Victory i on się nie tnie. Niezależnie jakie ammo. Czy zwykła 22 czy HV. Ciąć się nie powinno.Krazy 777 próbowałeś z ammo HV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.