Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Wkleiłbyś lepsze zdjęcie tego Atlantica. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokaże się słońce to zrobię lepsze.

Szkoda, jutro w Elblągu ma być pochmurno. :D Trzeba będzie poczekać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie o nic. :) Bardzo fajny zegarek, więc warto go przyzwoicie pokazać. Tylko tyle. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze Doxy miały sygnowane mechanizmy nazwą marki. To jest popularny mechanizm stosowany w kilku innych zegarkach. Nie wiem czy to nie jest przełożony mechanizm. Chyba, że nieco nowsze Doxy tak miały. Niech wypowie się ktoś kto miał kilka Dox.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam, bo też wygląd mechanizmu budził moje wątpliwości  papiery i pudełka wyglądają autentycznie koperta też , pasek nieoryginalny ale po otwarciu dekla spodziewałem się czegoś ciekawszego , 

 

koledzy DOX'iarze b. proszę o ewentualne rozwianie moich wątpliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to jeden z rodziny bazujący na FHF 969, taki sam jak bardzo często spotykany w Atlanticach z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które to też nie były sygnowane w tamtych zegarkach. Doxa, to ta sama półka co Atlantic, więc prawdopodobnie, też nie znakowali wykorzystywanych mechanizmów. Skłaniam się do tego, że jest to oryginalny zegarek z tego typu mechanizmem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony że Doxa używała tych mechanizmów w swoich zegarkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w papierach jest pieczątka serwisowa w roku 93 , mam obawy czy przypadkiem nie był wymieniony cały mechanizm, 

dzięki za spostrzeżenia wrzuciłem temat, ponieważ jestem miłośnikiem radzeckich mechaników a ze współczesnych to orientów w automacie, a ta Doxa to mój pierwszy "Zachodni" zegarek nie licząc 1 szt longinsa, Glashutte Specznatika i całej puszki ze złomem Ruhli :)

Kasy bedzie więcej, sięgne wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego podejrzewasz, że zegarek będąc w serwisie miał wymieniony mechanizm, nawet jeśli by się tak miało dziać, to serwis najprawdopodobniej wymieniłby na taki sam mechanizm jak był wcześniej. Mało który oficjalny serwis bawiłby się w dopasowywanie innego mechanizmu. Zegarki z lat sześćdziesiątych miały sygnowane mechanizmy, ale pamiętajmy, że lata osiemdziesiąte to trudne lata dla producentów zegarków mechanicznych, a firmy cięły koszty na czy się tylko dało. Kto wtedy pytał na jakim werku jest zegarek?

Dla przykładu Doxa z lat sześćdziesiątych, ale wtedy Atlantici, Delbany tez były sygnowane. W latach osiemdziesiątych w Originale, Delbany wkładano te same mechanizmy bez oznaczeń. 

post-57210-0-72769500-1416074426_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już Armand Nicolet biało-niebieski, ale ta Eterna ma coś w sobie kurde takiego, że nie mogłem się powstrzymać :) Mechanizm Sellita Sw200 to zło czy jest ok? :)

Edytowane przez Kayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

FAktycznie te kontiki maja cos w sobie... bardzo fajny zegarek.

gratuluje

 

pozdrawiam angelo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kon- tiki ma przede wszystkim fajny kon- tekst tudzież kon- otacje . Kremowa tarcza i granatowe indeksy będą wyglądać super na jakimś przygodowym, skórzanym ,brązowym pasku ( ale bardziej surowym niż krokodyl w zestawie )

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wyprawie Thora Heyerdal'a czytałem za młody z wypiekami :) Może jakieś strusie łapki albo rekin by podpasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją też wkrótce na jakiś brązowy pasek wrzucę :). Zupełnie inaczej ten zegarek wtedy wygląda, a że mam wersję srebrną, to aż się prosi.

A i przy okazji gratuluję wyboru, jeśli idzie o Date, to ta wersja KonTiki podoba mi się na równi z niebieską. Na pewno jest ogromnie czytelna :).

 

EDIT - zresztą ta galeria wyraża wszystko :).

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/103962-eterna-kontiki-four-hands-wed%C5%82ug-mnie/

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem czarną, ale nie mogłem się tej oprzeć :) Widać lepiej wzór na tarczy i jest bardzo sterylna :) Sekundnik to dzieło sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem ;).

To jest raptem jeden z kilku zegarków, w którym uwielbiam jasną tarczę. Czarna też jest super i ma nieco inny charakter. 

Zegar ma u mnie dożywocie, każdego dnia jestem zachwycony i mimo że planuję już zakup divera, ani przez sekundę nie przeszła mi przez głowę myśl, by odsprzedać Eternę na sfinansowanie innego zakupu.

Aż czasem przychodzi mi taka myśl, żeby zamiast Omegi dokupić jeszcze jedną KonTiki, np. niebieska na gumie :). Kompletnie oszalałem na punkcie tej marki, choć pewnie dla różnorodności będzie Omega.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym wybrał tą wersję i obowiązkowo na bransolecie... Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwalę sie takim Admirałem , już od tygodnia w w domu , ale teraz mialem kilka chwil żeby porobić zdjęcia .

W środku cal. 431  o częstotliwośći 36000 A/h regulowany w 4 pozycjach .

Koperta stalowa szczotkowana typ monoblock  -  mechanizm wyciągany przez szkielko .

Mam jescze trzy niespodzianki , ale bedę spokojnie dawkował emocje ( zegarki jescze w przeglądzie )

DSC05546_zpsd4069280.jpg

 

 

 

DSC05555_zps12b83d07.jpg

 

 

DSC05550_zps2d46d2c0.jpg

 

 

DSC05563_zpse6ab6f53.jpg

 

20141109_164712_zps6a2de8d3.jpg

20141109_164608_zps27d571cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.