Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Na NATO jest obłęd :)

A co to za NATO?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Luma w BB jest prawie obłędna. Fajnie Ci swieci na niebiesko.  :blink: A u mnie tylko na zielono.  :(

 

Dziś miałem czas przyjrzeć się bliżej detalom.

UHREN%20JPEG_TUDOR%20BLACK%20BAY%20BURGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana, Pete spokojnie zbieram na mojego wymarzonego BB, ale przez Twoje fotki nerwicy dostanę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale na róży obłędne. Inhałsy tego nie mają.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana, Pete spokojnie zbieram na mojego wymarzonego BB, ale przez Twoje fotki nerwicy dostanę...

Mam dokładnie te same odczucia. Człowiek spokojnie odkłada żeby nie kupić na "hura" i generalnie mieć co jeść, a tu takie foty.

 

Chociaż, przynajmniej skutecznie skłaniają do czarnego zamiast czerwonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba właśnie czerwony bo Piotr takiego wg mnie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana, Pete spokojnie zbieram na mojego wymarzonego BB, ale przez Twoje fotki nerwicy dostanę...

 

 

Detale na róży obłędne. Inhałsy tego nie mają.

 

Detale na róży rzeczywiscie robia wrażenie. Przynajmniej na mnie. 

Jeszcze bliżej. :-)

 

UHREN%20JPEG_TUDOR%20BLACK%20BAY%20BURGU

 

Mam dokładnie te same odczucia. Człowiek spokojnie odkłada żeby nie kupić na "hura" i generalnie mieć co jeść, a tu takie foty.

 

Chociaż, przynajmniej skutecznie skłaniają do czarnego zamiast czerwonego :)

 

 

Ale to jest chyba właśnie czerwony bo Piotr takiego wg mnie posiada.

 

Przepraszam za niezamierzoną zmyłkę.

Zgadza się to jest czerwony. Tyle że faktycznie zdjęcie może byc nieco dezorientyjace. Cóż zblizenia makro "płataja figle" ze światłem. 

 

Na potwierdzenie koloru bezela.

UHREN%20JPEG_TUDOR%20BLACK%20BAY%20BURGU

 

I inny przykład jak to światło gra po swojemu przy wiekszych zbizeniach i braku dodatkowego oświetlenia. Bezel jest w rzeczywistości czerwony. Może gdybym się postarał do udałoby się to oddać ale skupiłem sie na czymś innym i nie chciało mi sie juz manipulować. 

UHREN%20JPEG_TUDOR%20BLACK%20BAY%20BURGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Piotrek, litości! ;) Przyłączam się do głosu Kolegów. ;) Masakrujesz zdjęciami.

 

Poważnie, ilość detali robi wrażenie. Petarda, masakra, etc...! Racje mają Koledzy mówiąc, że nie powinno się oglądać zegarków w sztucznym świetle w butiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robione zdjęcia ?

Raczej standardowy zestaw do makro. Canon leciwy 5D MKII, poczciwy 100mm 2.8L, chińskie lampki, stół w jadalni i trochę whiskey dla inwencji i ukojenia newrów jak zdjęcia nie wychodza.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tej whiskey trzeba aby takie zdjęcia wyszły ? a i jakiej konkretnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, to zależy od tematyki ale szczerze powiedziawszy to najlepiej wychodzi z burbonem.  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawu makro nie mam ale chyba łatwiej będzie zacząć od zestawu whiskey + burbon.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Jak widzę takie zdjęcia to też mam ochotę pobiec do sklepu po ten zegarek. Wspaniałe detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny czy czerwony, to nie ma znaczenia. Ja celuję w czarnego, ale tarcza, wykończenie i detale są takie same. To piękne zegarki. Chociaż moja "miłość" do tego modelu zaczęła się od niebieskiego. Z czasem jednak ten "vintage" czar pozostałych wersji bardziej mnie ujął. Niebieski jest bardziej surowy i nowoczesny, nie ma tego "ciepła" i stylu retro. Nie pogardziłbym czarnym na bransolecie i czerwonym na skórzanym pasku do kompletu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje ale coś wskazówka minutowa postrzępiona jakby na tych fotkach. Czy to z jakiegoś innego powodu tak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Tez to zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje ale coś wskazówka minutowa postrzępiona jakby na tych fotkach. Czy to z jakiegoś innego powodu tak to wygląda

 

 

Tez to zauwazylem.

 

 

No nie dogodzisz ludziom, Panie!  ;)  Wydaje się. Gwarantuję. 

To makro jest. Różne dziwne rzyeczy wychodzą. Ja natomiast najwyrażniej nie poświęciłem dość czasu i nie wykazałem wystarczająco czujności. Zdjęcia były na szybko robione in konwertowane. Za szybko. Zły jestem na siebie.  

Dzieki za zwrócenie uwagi. Zdjecie bedzie poprawione.

 

A z jakiego powodu tak wyszło? Widze kilka przyczyn:

- Nie jestem mistrzem w makro.

- Za duży kontrast (miejscami światło jest dość mocne).

- Cień na wskazówce minutowej bliżej środka tarczy.

- Parochy na szkiełu (mniej prawdopodobne).

- Odbicie faktury tarczy na kontrastowych brzegach wskażowki, po lewej stronie (bardziej prawdopodobne).  :D

 

Powiększyłem inne dostępne zdjęcia na telefonie tylko w celu obejrzenia tej wskzaówki i wyglada OK. Nie każde ostre gdzie trzeba ale tylko takie mam "pod ręką".

 

LRM_EXPORT_20170228_063514_zpscjglw2f8.j

(wskzówka bliżej środka)

 

LRM_EXPORT_20170228_081657_zpskp2uucpx.j

(to na środku to pyłek na szkiełku, nie mam jak go teraz usunąć- po lewej stronie wskazówki na samym dole i samej górze widac jak cień wskazówki razem z oświetlonym ziarnem tarczy sprawiają wrażenie, że brzeg wskazówki jest poszarpany)

 

Poprawię to a przy okazji spróbuje osiagnac podobny efekt po drugiej stronie wskazówki, co do której nie było uwag.  :)

 

I na koniec nieposzarpane zdjęcie.

UHREN%20JPEG_TUDOR%20BLACK%20BAY%20BURGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@PistolPete - jesteś mistrz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PistolPete - jak zawsze kapitalne zdjęcia! Uwielbiam makro perfekcyjnych detali :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne fotografie, rzeczywiscie, szkoda ze zrezygnowali z rozy, na rzecz tarczy w wersji z in-housem. Dobrze, ze chociaz na koronce zostawili:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.