Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Z Tobą kolego Lotus problem jest taki że zupełnie jak TVP info zarzucasz innym swoje grzechy. W ciągu pół roku tylko pod ostatnim nickiem sprzedałeś więcej zegarków niż ja w czasie całej forumowej obecności. ( flipper?). Ja w przeciwieństwie do Ciebie kupowałem swój egzemplarz mając wybór i jak się okazało podjąłem słuszną decyzję. Pożegnałem Tudora bo mam za dużo zegarków a premium mógłbym skasować na innych zegarkach ale tego nie robię bo ja w przeciwieństwie do Ciebie kupuję by nosić. Ale zanim to zrobiłem wykonałem (znów w przeciwieństwie do Ciebie) rekonesans nie tylko na chrono ale także u Pieśkiewicza i na PL. Konstytucji . Tak żeby móc uczciwie komunikować się z klientami. Ćwiczenie które wykonał przed chwilą kkwpk wykonałem już w maju o czym poinformowałem w wątku ale Ty zamiast uczciwie sprawdzić ceny wolisz rozpylać fake newsy ( jakieś grupy na jakiś forach pisały, mówiły...zero konkretów ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej z tą demagogią wyjeżdzasz zamiast się odnieść do konkretów , ale ok jeśli nie czujesz się komfortowo to odpuśćmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej z tą demagogią wyjeżdzasz zamiast się odnieść do konkretów , ale ok jeśli nie czujesz się komfortowo to odpuśćmy

Właśnie dwa posty wyżej dałeś przykład jak odnosisz się do niewygodnych konkretów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie zdrowie, Chłopaki...

fff7812b5e5583fc6fa4bbd0261d8301.jpg

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz żebym sprawdzał chrono? Bo to wiemy za ile idą ? Biorę to jako barometr ok. Nasi handlarze tez wystawiają na chrono bajeczne ceny , na OLX już taniej a na bazarku czasami rozsądnie .Sprzedałes BB za 18? Proszę Cię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz żebym sprawdzał chrono? Bo to wiemy za ile idą ? Biorę to jako barometr ok. Nasi handlarze tez wystawiają na chrono bajeczne ceny , na OLX już taniej a na bazarku czasami rozsądnie .Sprzedałes BB za 18? Proszę Cię...

Sprzedałem tak, że i ja i kupujący jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie Panowie. Kwestie handlowe obgadajcie na priwa. Po co ma się robić nieprzyjemnie? Moim zdaniem a pisze to tylko na podstawie szybkiej analizy chrono trend na etę jest zwyżkowy. Podyskutujmy dlaczego? Fajniesza tarcza? Na pewno! Róża i uśmiech to bonus. Nie widziałem jeszcze nowej bransolety ale stara jest super. Dlaczego czerwony BB na chrono jest najdroższy? To pierwszy wypust więc teoretycznie powinno go być najwięcej.

Na zluzowanie gaci.

1.jpg

Stare ale jare.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wersje na ecie sa drozsze dlatego, ze wypadły z produkcji?

 

Ja nie mam problemu z Unitasami i Etami i w wielu przypadkach uwazam je za lepsze. Uznaje je tez za inhousy Swacha.

Jednoczesnie to ciezko nie zauwazyc patologii w tym, ze w Tudorze za 10k jest ten sam mechanizm co w Certinie za 2k i dorabia sie ideologie, ze to lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są „historyczne” ... przykład idzie z Panerai ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ETA w tudorach jednak nie do końca jest taka sama jak w certinie... Podobnie jak i unitas w pamie.

Jak w obu markach nie było własnych mechanizmów, to był lament, że "przewartościowane" i na tanich mechanizmach. IWC czy breitlingowi też się to wypomina...

Jak już przyszły inhausy, to dalej źle. A to że mniej dokładne, nie wpisują się w dna marki albo serwis poza krajem...

To w końcu Panowie jak ma być?

ETA została ograniczona. Na selicie w Orisach czy Tagach, pomimo, że jest praktycznie identyczna psy się wiesza. Producenci zegarków to przedsiębiorstwa. Działają dla maksymalizacji zysku. Robią, co muszą w danej sytuacji i jak się okazuje, tudorowy mechanizm poza "chorobą wieku dziecięcego" jest całkiem udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież żaden z użytkowników Tudor inhouse nie narzekał na tym forum na mechanizm a jedyny negatyw na inhouse był od użytkownika który budował popyt ma swoją ete.

Na amerykańskich forach wszyscy się jarają 58 i GMT jako mega zegarkami a jeśli ktoś u nich pisze o mechanizmach to tylko aby podkreślić świetny performance.

Jedyny problem który raportowano był z data przy GMT w parti wypuszczonej w 2018r ale były sprzeczne informacje dotyczące sposobu usunięcia usterki przez serwis Tudora.

Bez dwóch zdań wole mieć mechanizm od Tudora czyli Rolexa niż mechanizm wartości 100usd który nie gwarantuje performance i z wiekiem może być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, uważam że Tudor dotuje ceny modeli z inhousem ze sprzedaży ETY, modele z mechanizmami MT Tudora są w absurdalnie dobrych cenach,

ale jak widać, zbyt dobrych cenach, bo niektórzy, target tańszych mechanizmów, nie umieją docenić sytuacji, tylko szukają uzasadnienia swojego rozsądku w kupowaniu ety,

 

Sorry, ale to jakaś bzdura że dobry zegarmistrz, co serwisuje wszystkie dowolne marki nie zrobi serwisu mechanizmu Tudora :D

Argumentacja, że szkoda raz na 4 lata zapłacić więcej o 600pln na serwisie inhouse powoduje ból żołądka, ze śmiechu oczywiście.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sam wolę ETĘ w Tudorach, tak akurat głos tego śmiesznego handlarza moooocno przewartościowanymi zegarkami to słabe źródło.

Nie komentuję motywacji tylko fakt relacji cenowych na który zwraca uwagę a którego udaje że nie dostrzega jeden czy drugi kolega.

W warunkach rynkowych nie jest to nic nowego - krótszy okres produkcji lubianego modelu skutkujący jego mniej częstym występowaniem vs zalew rynku „poprawionej” dostępnej w salonach wersji. Poprawki stylistyczne też nie każdemu przypadły do gustu ( większa grubość, rivetsy, schodkowe zwężanie bransolety, zniknięcie róży i historycznego układu napisów, brak NATO w zestawie ), w tej sytuacji zagadkowe „ wymiany nowego mechanizmu tylko w centralnych serwisach ” są tylko kosztowną wisienką na torcie.

Generalnie koncepcja przechodzenia na własne mechanizmy jest godna pochwały ale mam wrażenie że niektóre firmy robiły to w takim pośpiechu że nie wszystko o tych inhałsach jeszcze wiemy. Na dokładność tych w Panerai też jest sporo narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,

doprecyzuję - NATO z zestawu zniknęło dopiero w ostatnich wersjach z inhouse, wcześniej było dodawane (ja mam zestaw z NATO).

Ale rzeczywiście szkoda że zniknęło, bo jest całkiem fajne.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, artykuł handlarza z kwietnia 2018 w kontekście dywagacji zmian cen jest pozbawiony sensu. To właśnie wtedy były jeszcze na rynku modele ety oraz już inhouse i spekulanci wieszczyli ze warto kupić ety bo będą szły w górę. Życzeniowe podejście .

A dzisiaj nie można powiedzieć nic ponadto że ete można kupić używana za 8 oraz nowa za 10 i pisze o realnych cenach tutaj w Polsce a nie handlarzach z chrono.

Inaczej musiałbym napisać ze Tudor GMT poszybował do 18 bo na tyle siedzi na chrono tyle ze to bzdura bo nikt go nie kupuje.

Ale żeby zamknąć wątek handlowy a skupić się na zegarku.

ETA ma wyraźnie niższy profil oraz bardziej vintage look co jest zaleta w porównaniu do inhouse . Choć fani industrialnego looku będą innego zdania . Stanowczo mogę napisać ze inhouse jest nieco za gruby, przekroczył comfort zone.

Natomiast nie róbmy z wątku zaścianku pisząc ze mechanizm eta w Tudorze to lepsze rozwiązanie niż inhouse bo jakby nas tłumaczyli i czytali zagranicą to mieliby bekę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znikniecie NATO ma tez miejsce w nowym Bronzie.

W kruku cena na metce nowego jest o 100zl nizsza od poprzedniego modelu jak dobrze pamietam, ale z zestawu zniknelo NATO, ktore jak wiadomo Tudor ceni calkiem wysoko.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Na jaki rabat na BB można liczyć w Kruku? Ktoś się orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz nicon zjawiska - nie mówimy o premium vs retail za niedostępnego Rolexa tylko o lepszym lub gorszym trzymaniu wartości poniżej retail za zegarek z wtórnego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie dwa podejścia mailowe bezpośrednio do sprzedawców różniły się kosmetycznie od cen z chrono24 , podobnie ostatnio zdaje się pisał Bartek. Także w obrębie ofert z u EU w dobrym stanie i zestawie nie ma moim zdaniem dużej przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jest dokładnie, tak jak pisze Robert. Zbyt dużo kupiłem zegarków przez chrono24, żeby wierzyć w legendy o kosmicznie zawyżonych cenach. Wiele razy wysłałem ofertę kupna, nie zapytanie, z ceną niższą o kilka % i dostałem kosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.