Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo zegarków na rynku. Gdzie nie spojrzę to kasa w portfelu parzy. Muszę to jakoś ogarnąć, bo nigdy nie odłożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, po takim rozstaniu ciekaw jestem, jak porównasz go do 300m - takie pierwsze wrażenie po dłuższym obcowaniu z Omegą, vs widok BBR po wyciągnięciu go z pudełka i wsadzeniu na łapę. 

Jak znajdujesz? ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, w mojej subiektywnej ocenie - BB zjadł dziś 300 na śniadanie. Niski profil, szerokie i lepiej wyprofilowane uszy i niemierzalny czynnik fun factor.

 

Mam wrażenie, że Omega szarpie struny fejmu (zegarek Bonda), przyjemności obcowania z fajnym mechanizmem, i niestety, muszę to przyznać ze wstydem - trochę też snobizmu, ale Tudor całościowo (i bynajmniej mi) daje więcej radości.

 

Może ma na to też wpływ świadomość wartości samego zegarka? I przez to chyba jakieś samoograniczenie traktowaniu 300 nie jak przedmiot użytkowy (którym przecież jest) dający radość, tylko jako tymczasową lokatę kapitału i przystanek w gonieniu za króliczkiem - sam nie wiem.

fdd92bb1a2c03e0cf3895e9016bd4035.jpg

 

156845cfa31cfc95829b81a4afa36ab3.jpg

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, w mojej subiektywnej ocenie - BB zjadł dziś 300 na śniadanie. Niski profil, szerokie i lepiej wyprofilowane uszy i niemierzalny czynnik fun factor.

Mam wrażenie, że Omega szarpie struny fejmu (zegarek Bonda), przyjemności obcowania z fajnym mechanizmem, i niestety, muszę to przyznać ze wstydem - trochę też snobizmu, ale Tudor całościowo (i bynajmniej mi) daje więcej radości.

Może ma na to też wpływ świadomość wartości samego zegarka? I przez to chyba jakieś samoograniczenie traktowaniu 300 nie jak przedmiot użytkowy (którym przecież jest) dający radość, tylko jako tymczasową lokatę kapitału i przystanek w gonieniu za króliczkiem - sam nie wiem.

Ha, spodziewałem się takiej właśnie opinii :)

Ja dwa razy wracałem do BBR i być może wrócę po raz trzeci, już na dłużej :) to naprawdę świetny zegarek jest :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba poczekam teraz na jakiegoś używanego BB w stali i z datą (wiem, trochę to potrwa). Albo zapoluję na BB z inhałsem :)

 

Żeby jednak była łyżka dziegciu - techniczne wykonanie Omegi stoi na wyższym poziomie - IMO.

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był szybki strzał na bazarku :)

Tego juz od Ciebie nie kupię - bo już mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - od Karola wziąłeś? Jak się znudzi, daj znać ;)

 

Tomek - różnica w cenie skądś się musi brać (oprócz znaczka marki).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od Karola, myślę że tym razem zostanie na dłużej. Przy tej ciągłej rotacji, przez ręce przewinęło się tyle różnych zegarków że już mniej więcej wiem czego oczekuje i zaczynam odkupywać niektóre modele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od Karola, myślę że tym razem zostanie na dłużej. Przy tej ciągłej rotacji, przez ręce przewinęło się tyle różnych zegarków że już mniej więcej wiem czego oczekuje i zaczynam odkupywać niektóre modele :)

Mam podobnie - oprócz niektórych nowości, oczywiście w pewnym budżecie, już wiem, co jest dla mnie idealne. BBR należy tez do tej grupy.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB nie jest gorzej wykonany od omegi,ta druga ma fajniejszy werk i tylko tu ma przewagę .Co do wygody to BB też wygrywa,o cenie nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na poszczególne elementy, to de facto się z Tobą zgadzam, jednak gdy zbieram wszystko do kupy- to subiektywnie mam lepszy całościowy odbiór 300. Wygoda noszenia, faktycznie jest dużo lepsza. Dla mnie bardzo wygodne jest też zapięcie - choć doceniam regulację w 300.

Łukasz - mówisz i masz :)

Tudor BBR

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=19044&share_tid=146380&url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F146380-Tudor-BBR&share_type=t

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest dobrze wykonanym zegarkiem,a odbierasz ją całościowo lepiej bo ma więcej płaskich powierzchni gdzie szlify są lepiej eksponowane.Jednak bransoleta,zapięcie, tu wygrywa tudor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na poszczególne elementy, to de facto się z Tobą zgadzam, jednak gdy zbieram wszystko do kupy- to subiektywnie mam lepszy całościowy odbiór 300. Wygoda noszenia, faktycznie jest dużo lepsza. Dla mnie bardzo wygodne jest też zapięcie - choć doceniam regulację w 300.

Łukasz - mówisz i masz :)

 

Heh, nawet znajomo wyglada ;)

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było wrócić, prawda? ;)

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto :) według mnie ten zegar jest dużo ciekawszy od swojego kuzyna Submarinera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w Kruku i pytałem o czarnego BB z in-housem. Panie powiedziały, że nigdzie w PL nie ma na stanie i mogą zamówić. Dodały, że warto się spieszyć zanim ceny pójdą w górę. Ciekawe czy coś jest na rzeczy, czy tylko namawiają klienta na szybkie podjęcie decyzji...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto :) według mnie ten zegar jest dużo ciekawszy od swojego kuzyna Submarinera - no w końcu Ktoś mądrze powiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.