Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym był jednozegarkowcem wybierałbym między czarnym a niebieskim ( ze wskazaniem na czarnego bo zestawienie ze złotymi indeksami jest super ) a gdyby miał to być kolejny zegar - czerwony jest bezkonkurencyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 BB podobają mi się za swój minimalizm. Czarny na bransolecie, a  czerwony na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był jednozegarkowcem wybierałbym między czarnym a niebieskim ( ze wskazaniem na czarnego bo zestawienie ze złotymi indeksami jest super ) a gdyby miał to być kolejny zegar - czerwony jest bezkonkurencyjny

Ja mam identyczne odczucia przy czym gdyby to miałby być jedyny zegarek a nie byłbym związany marką Tudor a budżetem to bezwzględnie czarnego lub niebieskiego BB wyprzedziłaby Omega SMP. Swoją drogą ciekawe kiedy pojawi się ww. zegarek z czerwonym/bordo bezelem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam, ale w połowie.

To znaczy, jako jeden z wielu tylko bordowy, ale jako jedyny to tylko nowy czarny z datą. Nie wyobrażam sobie mieć tylko jednego zegarka bez daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne odczucia przy czym gdyby to miałby być jedyny zegarek a nie byłbym związany marką Tudor a budżetem to bezwzględnie czarnego lub niebieskiego BB wyprzedziłaby Omega SMP. Swoją drogą ciekawe kiedy pojawi się ww. zegarek z czerwonym/bordo bezelem.

Piotrek, powiem Ci, że miałem kiedyś oba w tym samym czasie: i SMPc i BBR i Tudor wygrał ten pojedynek. Oczywiście tylko u mnie :)

 

Tudor imo ma w sobie jedną cechę, której brak innym podobnym zegarkom tej klasy: nutkę vintage, która została swietnie wkomponowana w całokształt tego zegarka.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie SMPc jest idealnym uzupełnieniem do BB bo bezapelacyjnie Tudor wygrywa i podobnie jak u ciebie @lukebor BB wygrał pojedynek z Omega. Chociaż mieć oba to miód malina ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej mieć oba, to fakt.

To są świetne zegarki, moi zdecydowani faworyci na rynku w tym przedziale cenowym (9-10k).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, powiem Ci, że miałem kiedyś oba w tym samym czasie: i SMPc i BBR i Tudor wygrał ten pojedynek. Oczywiście tylko u mnie :)

 

Tudor imo ma w sobie jedną cechę, której brak innym podobnym zegarkom tej klasy: nutkę vintage, która została swietnie wkomponowana w całokształt tego zegarka.

 

W takim razie kup oryginalnego vintage - po co nutki i półśrodki :D 

 

Jak dla mnie SMPc jest idealnym uzupełnieniem do BB bo bezapelacyjnie Tudor wygrywa i podobnie jak u ciebie @lukebor BB wygrał pojedynek z Omega. Chociaż mieć oba to miód malina ;)

 

I to pisze ten, co jakoś nie może się rozstać z SMPc na długo a jeszcze jakiś czas temu pisał, że to jednak Omega wygrała :P niemniej - kup 300Master i będzie problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kup oryginalnego vintage - po co nutki i półśrodki :D

A to akurat jest bardzo dobry pomysł, tyle ze wtedy kupiłbym 79090 :)

A BBR wcale nie jest półśrodkiem, tylko fajnym nowoczesnym zegarkiem z nutką nostalgii na tarczy ;)

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry, zdjęcia niestety nie tak dobre jak PistolPete

 

 

 

Hm. Trudno się do czegoś przyczepić. Mógłby mieć przewiercone uszy.

 

Świetne zdjęcia.

 

 

A to akurat jest bardzo dobry pomysł, tyle ze wtedy kupiłbym 79090 :)

A BBR wcale nie jest półśrodkiem, tylko fajnym nowoczesnym zegarkiem z nutką nostalgii na tarczy ;)

iP7

 

W punkt.

 

To co napiszę będzie bardzo subiektywne. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma swoje zdanie.

Mnie SPMc po prostu nie podchodzi. A z biegiem czasu to uczucie tylko się pogłębia. 

Przeszkadza mi w tym zegarku to, że strasznie "trąci myszką". Wzornictwo zdecydowanie nie jest współczense ale nie jest też na tyle stare aby można było zakwalifikować je do kategorii vintage. Czy też nawet designu z nutka nostalgii. Już nie chcę pisać o bransolecie. Pewnie za jakiś czas będzie się inaczej. I może ja będę wtedy na ten model Omegii patrzeć przychylniej. Nie ma w tym nic złego ale to zwyczajnie nie mój styl. Jak dla mnie SPMc nie stanowi konkurencji dla BB. Pozostałe Seamastery, a zwłaszcza 300 Master, to zupełnie inna sprawa.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas BBR i SMPc i zdecydowanie wolałem Tudora, Omega z reguły leżała w pudełku.

Później miałem jednocześnie BBR i starą 300m i ... też Omega leżała w pudełku.

Generalnie uważam Tudora za ładniejszy i bardziej "pazurzasty" zegarek. :)

 

Zdjęcie z archiwum:

mb7ub4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kup oryginalnego vintage - po co nutki i półśrodki :D

 

 

I to pisze ten, co jakoś nie może się rozstać z SMPc na długo a jeszcze jakiś czas temu pisał, że to jednak Omega wygrała :P niemniej - kup 300Master i będzie problem z głowy :)

Niekoniecznie.

 

U mnie 300 master przegrała w walce o nadgarstek. Super zegarek, jednak w cenie +/- 2 Tudory nie była dwa razy lepsza. I gorzej układała sie na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas BBR i SMPc i zdecydowanie wolałem Tudora, Omega z reguły leżała w pudełku.

Później miałem jednocześnie BBR i starą 300m i ... też Omega leżała w pudełku.

Generalnie uważam Tudora za ładniejszy i bardziej "pazurzasty" zegarek. :)

 

Zdjęcie z archiwum:

 

 

Ale Ty Tomek lubisz zegarki z dziadkowym pazurem  :P  ;)

 

Niekoniecznie.

 

U mnie 300 master przegrała w walce o nadgarstek. Super zegarek, jednak w cenie +/- 2 Tudory nie była dwa razy lepsza. I gorzej układała sie na nadgarstku.

 

A ja miałem BB dwa dni i nie był w stanie przebić SMPc. Ale może to dla tego że mam tez FOISa i on u mnie robi za ten "dziadkowy" no i jest zgrabniejszy niż BB. Ale nie mówię nie - może kiedyś spróbuję z BB ale chyba tylko z niebieską wersją. Miałem czarną i te złote wskazówki mnie rażą.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas BBR i SMPc i zdecydowanie wolałem Tudora, Omega z reguły leżała w pudełku.

Później miałem jednocześnie BBR i starą 300m i ... też Omega leżała w pudełku.

Generalnie uważam Tudora za ładniejszy i bardziej "pazurzasty" zegarek. :)

 

Masz gdzieś zdjęcie nadgarstkowe?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ładne te Tudory :) 

 

Nie chce się ktoś może rozstać z BBR?

:)

 

Chętnie podejmę rozmowę.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudora czy SMP?

Chyba dla porównanie obydwu. Ja mam swoje sztuki:

 

IMG_1238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, świetnie - chodziło mi o Tudora. Nie miałem jeszcze okazji mierzyć a wiem, że mamy podobnie mocarne nadgarstki ;)

 

Omegę będę niedługo "macał" ale już wiem, że wizualnie wypada mniejsza niż BB. Tudor jest jednak klockowaty ze względu na kształt koperty.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się nosić, ale dla mnie to już była górna granica. Na grubym pasku było lepiej niż na bransolecie, bo ta jest jednak masywna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie BBR zjada SMP. Ma coś takiego w sobie co ciężko opisać, trzeba ten zegarek dłużej ponosić i pooglądać o różnej porze dnia i w różnym oświetleniu. Cały weekend będzie mi towarzyszył :)

 

fd867f9568207.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o zjadaniu jest tak samo odjechane od prawdy jak stwierdzenie że nowy Mercedes S klasy jest gorszy od Rollsa Silver Shadow. To inne produkty ale pomimo charakteru vintage to jednak smpc jest lepiej wykonana. Miałem w ręku oba. Jakość szlifów, finezja wykonania... Tudor jest prosty. Tego nie do się skopać. Poza tym ma zaburzone proporcje jak na swoje rozmiary. Mam stara Certine Ds first. Zaryzykuje stwierdzenie że jej koperta jest wykończona na poziomie Tudora. Ogólnie Tudor na zdjęciach bomba ale na żywo jest rozczarowujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.